Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatalmas kutya nagyon picikéve...

Hatalmas kutya nagyon picikével, teljes stressz. Valaki tipp?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy stafford-németjuhász keverék kutyája, 3 éves és kb 35 kiló, méretes. Egészen jól nevelte, jámbor kutya lett a fajtájához képest, egyedül kajairigységnél van morgás és eddig a 3 év alatt az itt élt kutyáknak 1x kapott oda, de csak kissebbet. Morog meg vicsorít néha.

Most lett egy törpetacskó kiskutyám, 10 hetes, még igazán pici. Eddig jól viselkednek együtt, bár nyilván felügyelni kell. A pici imádja a nagyot, a nagy is puszilgatja. DE!

Nagyon félek hogy egy rossz lépéssel baja esik. A morgás és zavar, mert nem tudom mikor lesz belőle komolyabb odakapás. Az lenne a kérdésem, tapasztalt kutyatartókhoz: attól hogy a kutya kifejezi így a határait a kisebbnek, jelent tényleges veszélyt? Vagy együttélésre alkalmas kutya sose vicsorog és morogja le a másikat kaja vagy játék féltésnél?


Nagyon aggódok a picimért. :(


2023. szept. 14. 10:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%

Átlagos kutyás vagyok, nem szakértő.

A kutyák értenek kutyául, nem hiszem, hogy baj lesz a morgásból, vagy akár odakapásból, mindennapos, normális része a kutya társadalomnak, ranglétrának 🙂.

Ha esetleg rád is morog, akkor érdemes szakember segítségét kérni.

2023. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%

A nagyobb kutya neveli a kölyköt, teljesen normális, hogy időnként rávicsorog, rámorog, de a legtöbb esetben tettlegesség normális felnőtt kutyától pici kölyökkel szemben csak akkor történik, ha a kicsi már nagyon nyúzza. Van ugyanis bennük egy ösztönös gátlás a kölykök felé.

Példa, tavaly 8 éves kutyám mellé jött egy kölyök, a kicsi konkrétan a feje tetején táncolt, vagy 3-4 hétig, úgy kellett a nagyobbikat biztatni, hogy szedje már le magáról, mutassa meg neki a határokat. De úgy képzeld el, hogy a kicsi szó szerint nyúzta, a szőrét tépte, lábát harapdálta, ugrált rá stb. Aztán egyszer megelégelte és lerendezte. Mostanra az van, hogy bizonyos mértékig toleráns vele, meglepően, de vannak szituációk, amikor a kicsi már a nagyobbik szeme villanására megadja és hanyatt vágja magát, mert tudja, hogy különben lesz kapsz. És nem, sosem történt igazából harapás, senki nem sérült, vér nem folyt, csak párszor földhöz lett teremtve a kicsi, utána meg már a finomabb szóból is értett. Ez egy folyamat, az én esetemben juhászkutyákról van szó, felügyelet nélkül ne legyenek a kutyáitok, amíg biztosak nem lesztek benne, hogy nem lesz gond (ez hónapokat is jelenthet), illetve megoldás lehet még a ketrec tréning esetleg, ha hosszabb időre egyedül kellene hagynotok őket (más néven szobakennelbe szoktatás). Érdemes amint lehet, kutyaoviba vinni a picit, ott is tanulja, hogyan kell játszani, szociálisan viselkedni - nem kell félteni a tacskókat, mert nagyon pimasz, karakán kis kutyák tudnak lenni, inkább azt mondanám, majd arra kell ügyelni, hogy ne kapasd el, és a nagy ne azt elégelje meg, hogy az idegeire megy. Külön foglalkozás legyen a kicsinek és a nagynak is, én a nagynak még extra foglalkozást is beiktattam, hogy ne érezze úgy, háttérbe szorult.

2023. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%

"Most lett egy törpetacskó kiskutyám"

Csak úgy materializálódott a reggeli párából? Vagy átgondoltátok előtte a dolgot legalább?

2023. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
85%

A morgás egy figyelmeztetés, nem agresszió. Ha már ennyi kutyát akartok tartani legalább tanuljátok meg értelmezni a kutyák testbeszédét, és értsétek, hogy mit miért csinálnak.

Az, hogy oda kap az is teljesen természetes. Miután figyelmeztetett és valaki mégis oda nyúl oda kap, de ez sem agresszió. Ösztön szerűen védi azt ami az övé. Ebből halál sose lesz, esetleg verekedés, de azt könnyen elkerülheted szabályokkal. Nem tilthatod meg neki, hogy védje az ételét és nem kötelezheted osztozkodásra. Ez nem állatokra vall, és egyébként sem szoktak. Még az anya kutya sem osztja meg mindig az ételét. Eszik, és hagy a kölykeinek, ha oda akartak menni már a nagyobb kölyköket ő is helyre teszi. Nem mindre jellemző, de ez is helyes viselkedési forma ÁLLATOKNÁL.


Nektek a kölyköt kell most megtanítani, és rendesen szeparáltan kell etetnetek őket. Mindenkinek legyen meg a saját tálja, a másikéhoz ne menjenek. A gyerekeket sem engedjük, hogy piszkálják a kutyákat ameddig azok esznek. Mi sem piszkálunk kutyát ameddig eszik. Ez most olyan mintha te ennél én meg elkezdenék a táladban turkálni, elvenni belőle, bele nyálazok neked, és ha rám szólsz vagy elzavarsz akkor te kapsz büntetést. Tiszteletben kell tartani mindenki magán szféráját - még az állatét is.


Ismétlem, a morgás és oda kapás nem agresszió. Nevelés, helyre teszi a kutyát. DE NEM NEKI KELL. Ez a rossz. Te tedd helyre a kölyköt, és ne turkáljon más kutyák táljába. Tartsd a 'falka sorrendet' a helyén.

2023. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos kommentet!!

#1 nem, szerencsére emberrel nagyon barátságos, sose egy rossz nézés

2023. szept. 14. 11:36
 6/42 A kérdező kommentje:

#3 Nyilván nem a postás dobta be. :)

Nagyon nem stresszeltünk ezen előre, mert amint írtam nem egy agresszor a nagy. Nekem nem volt még kutyám sose, azért kérdeztem hogy aki tapasztalt az segítsen nekem hogyan értelmezzem ezeket.


Nagyon sokat nyalogatják egymást, a kicsi meg szerencsére nem ugrál rá semennyire. Odaszalad hozzá, ad egy puszit, aztán ignorálják egymást. Egyedül kajánál, saját játéknál volt morci és nagyon becsokiztam.

2023. szept. 14. 11:42
 7/42 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném ha esetleg számít: a nagyobbik kani, a picike szuka.

A nagyot kiskorában a stafford anyuka párszor csúnyán leharapta kajaféltésből, úgyhogy neki jön onnan némi trauma.


Most csak ők ketten vannak nálunk. (Nem is lesz több:))

2023. szept. 14. 11:47
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
A kajaféltés, játék bevédése normális. A kölyköt NE engedd a nagy közelébe, ha eszik, legyen a kicsinek jól elkülönült etetőhelye, nálunk is külön helyen eszik a két kutya, nem kell egymás mellett etetni, a kicsit tiltsd, ha a nagy kajájához közelít, a nagyot is, ha a kicsiéhez. A játék esetében a kicsi majd megtanulja, hogy ne menjen oda, de a nagy saját játékai mellett legyenek közös játékok is, amiknél a nagyot tiltani kell, ha el akarja üldözni tőle a kicsit.
2023. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi a tippet!
2023. szept. 14. 11:58
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván felügyelet nélkül ne legyenek együtt, mert egy játék is végződhet úgy, hogy a kiskutyának komoly baja lesz. Ez alap.

Etetés legyen külön, játéknál meg tanítsd meg, hogy az játszhat éppen, akinek szólsz.


Egyébként persze, eldurvulhat a morgás, úgyhogy sürgősen tanulj a kutyakommunikációról, hogy ezt felismer!

2023. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!