Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatalmas kutya nagyon picikéve...

Hatalmas kutya nagyon picikével, teljes stressz. Valaki tipp?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy stafford-németjuhász keverék kutyája, 3 éves és kb 35 kiló, méretes. Egészen jól nevelte, jámbor kutya lett a fajtájához képest, egyedül kajairigységnél van morgás és eddig a 3 év alatt az itt élt kutyáknak 1x kapott oda, de csak kissebbet. Morog meg vicsorít néha.

Most lett egy törpetacskó kiskutyám, 10 hetes, még igazán pici. Eddig jól viselkednek együtt, bár nyilván felügyelni kell. A pici imádja a nagyot, a nagy is puszilgatja. DE!

Nagyon félek hogy egy rossz lépéssel baja esik. A morgás és zavar, mert nem tudom mikor lesz belőle komolyabb odakapás. Az lenne a kérdésem, tapasztalt kutyatartókhoz: attól hogy a kutya kifejezi így a határait a kisebbnek, jelent tényleges veszélyt? Vagy együttélésre alkalmas kutya sose vicsorog és morogja le a másikat kaja vagy játék féltésnél?


Nagyon aggódok a picimért. :(


2023. szept. 14. 10:57
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Mármint a zacskóból csúszik a hasfalba. Hasi műtéttel távolítható el. 10/4 kutyát érint, az magas átlag.
2023. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Hehe. Próbálta ő megcsinálni a kis pincsit is, a baj nem a hererák volt hanem hogy a pincsi akkora volt mint a feje. :D A rúzs csak suhogott a kicsi felett fél méterre. 35 kiló a nagy, magas is. Ilyen picike kutyákkal semmi esélye.. egyszerűen nem tud ilyen lapos szögben dolgozni rajtuk.
2023. szept. 23. 23:27
 33/42 A kérdező kommentje:
Németjuhász az apja, és nem apró darab.
2023. szept. 23. 23:27
 34/42 anonim ***** válasza:

De ez nem vicces ember, ha véletlenül be sikerül neki bele halhat a szuka a vemhességbe és a fialásba.

Nekem 2 szülésem is volt, és egy-egy gyereket kellett kitolni átlagos mérettel, nekik 3-9 kölyköt kell, és ha egy 5x akkora kutya csinálja fel gondolhatod, hogy annak milyen vége van.


Ivartalanítsd ki, ne legyél te is vidéki suttyó akinek mindent 5 szakkönyvet megszégyenítően túl kell magyarázni. Értsd meg.

2023. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Ennek a hatalmas kutyának egy akkora staffi az anyja mint egy beagle. Nagyon kisnövésű. Őt megcsinálta egy németjuhász, amiből lett 6-7 kölyök. Ezek most akkorára nőttek mint egy ház.

Nem eredeti méretükben pottyannak ki a méhből. Arányosan piciként születik, és nagyra nő később. A természet azért jobban érti mit kell csinálni.

Értem én hogy ivartalanítani kell, mert módi, és pénzt hoz, de a 3 évnyi kísérletezés után se tudta liften leereszteni a rúzst hogy beérjen a pincsihez. :D ESÉLYTELEN.

2023. szept. 23. 23:42
 36/42 anonim ***** válasza:
Ha egy ivaros kan kutya közelében tüzelő szuka van, még ha az olyan apró is, hogy nem tudja befedezni, a kan teljesen meghülyül. Mi a 14 éves öreg kutyánk mellé hoztunk menhelyről egy fiatal szukát, aki még nem volt ivartalanítva, és elkezdett tüzelni. A vénséges vén kutyánk, aki menni alig bírt már, aki soha nem volt agresszív senkivel, megőrült a kerítésünkhöz jövő idegen beagle kantól, képes volt egy kis résen kiharapni, megragadra a beagle-t, és rángatta be a kertbe, nem akarta elengedni. Szerencsére nem lett baja a beagle-nek, de az a haragos düh, amivel az öreg kutyánk rátámadt a kis beagle-re teljesen meglepett. Ő ugyan már nem tudott mit kezdeni a szukával, de rettenetesen féltékeny volt.
2023. szept. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Nem fogja fel, ehhez hülye. Vagy troll.
2023. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Miért lennék hülye? Írtam a konkrét megtörtént esetet, ami inkább pont rátok cáfol, nem rám.

Egy ló se tudna megb.szni egy nyulat. Nem bírná kihordani a nyúl, kétségtelen, de nem is áll fent a veszélye... :D

2023. szept. 26. 15:43
 39/42 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy felcsinálja, hanem az, hogy szenved a kankutya egy tüzelő szuka mellett, és behülyül.
2023. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Olvastad amit írtam?

Volt már ilyen. Nem szenvedett semennyit. Néha odahúzta, kicsit tornázott, aztán szaladt dolgára. Túlvoltunk a tüzelésen mindig, senkit nem érdekelt különösebben.

2023. szept. 26. 16:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!