Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan motiválhatnám a kutyám,...

Hogyan motiválhatnám a kutyám, hogy póráz nélkül is láb mellett jöjjön és ne kullogjon picivel mögöttem?

Figyelt kérdés
Lesz a kutyasuliban egy "házi vizsga", ahol majd pórázzal és póráz nélkül is meg kell tudni csinálnunk az alap engedelmességi feladatokat. A kutyám nagyon ügyesen dolgozik mindkét esetben, viszont amikor póráz nélkül van, a láb melletti sétánál kicsit le van maradva és kullog mögöttem. Jutalomfalattal sem igazán tudom motiválni, mert pár lépés erejéig jön mellettem, de utána megint egy 10-20 centivel lemarad. Hogy tanítsam meg rá, hogy végig oldalt jöjjön? Egy közepes testű, nagyon aktív kutyáról van szó, szóval nem is az van, hogy nem bírná a tempót, elfáradt vagy ilyesmi.

2023. okt. 21. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem tanították a lábnál követést a suliban? Hogy végig figyelemmel, végig motivációval dolgozzon?
2023. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tanítani tanították, pórázzal megy is, viszont a suliban mi vagyunk az egyetlen páros, akinek azt mondta az oktató, hogy nyugodtan mehetünk már póráz nélkül is, pont azért mert pórázzal gyönyörűen dolgozott a bundás. A póráz nélküli sétákra meg a trénernek volt egy olyan javaslata, hogy használjak spárgát, mint póráz, mert az ugye nagyon könnyű és nem érzi a kutyus, ha rajta van bármi is, mégis tudom őt koordinálni vele. Viszont nem annyira vált be nálunk, ezért fordulok az internet népéhez, hátha valaki tud valami másik módszert.
2023. okt. 21. 13:32
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
A hangoddal tudod fenntartani a figyelmét, amikor lemaradozna. Ha jutifalattal nem jól motiválható, akkor el kell gondolkozni, tudsz-e erősebb jutifalatot kitalálni neki. Amikor gyakoroltok, legyen éhes, ez is segít. Plusz javaslom az ún. fókusz tréninget, ahol az alapfeladat az, hogy a kutya rád figyeljen, keresse a szemkontaktust, ezt persze külön kell felépíteni, de nagyon jól beépíthető később olyan feladatokba, amikor pl. figyelmesen melletted kell lábnál követnie. Ehhez persze klikker vagy azt kiváltó eszköz vagy hang szükséges, érdemes foglalkozni vele klikker alapon is.
2023. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Jaj nagyon cuki lehet, megzabálom:D
2023. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
3: az nem etikus ha úgy tanítod, hogy közben éhes
2023. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Jaj, érdemes lenne kutyaiskolát váltani. Olyat, ahol a kapcsolatot segítenek felépíteni először és nem pórázos trükkökkel akarnak varázsolni... Normális helyeken eleve szabadon tanítják a kutyákat az engedelmes feladatra, teljesen azon van a hangsúly (ahogy versenyeken is), hogy a kutya imádjon a gazdájával dolgozni. Ne mindenféle eszközzel kelljen ott tartani.
2023. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Ki az a hülye tréner, aki spárgát javasol póráz helyett? Tökmindegy, mi az indok. Válts kutyaiskolát.
2023. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Spárga? A kutya ha figyel rád, nem tudod átverni, nem nézi az anyagvastagságot, hozzád van kötve, kész…


Szabadonkövetést meg eleve póráz nélkül szokás felépíteni, én a legmélyebb tisztelettel indítványozom, hogy válts egy szakértőbb trénerre

2023. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg erre lenne az oktató, ha már elvárja, mondja is el, hogy tudod megtanítani...


Néhány kutya amúgy genetikailag ilyen, az "életben" én nem foglalkoznék vele, örülnék, hogy nem azt keresi, hogy mit tud felzabálni vagy nem arról szól a séta, hogy mindig visszahívogatom.


Hogy válaszoljak is: használj érdekesebb jutalomfalatot, jutalmazz gyakrabban, beszélj hozzá többet, csicseregj neki, legyél dinamikusabb, ha valamit nagyon jól csinál, kapjon extra jutalmat, álljatok meg fél percre, dögönyözd meg/játszatok, napi többször gyakorolj pár perceket és véletlenül sem egyben fél-egy órát. Ha a vizsgán nem lehet jutalmazni, akkor fokozatosan csökkentsd a gyakorlásoknál is a jutalmat és a végén legyen egy nagy "megőrülés".

2023. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
5-ös, ne röhögtess, ez még troll válasznak is nonszensz. Talán olvass vagy érdeklődj utána kutyaiskolákban a motiváció kérdésének, és hogy miért kérik kifejezetten, hogy a foglalkozásokra a kutya éhesen érkezzen, ami nem napokig tartó éheztetést jelent magától értetődően, hanem hogy ne az azt megelőző pár órában egyen.
2023. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!