Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan motiválhatnám a kutyám,...

Hogyan motiválhatnám a kutyám, hogy póráz nélkül is láb mellett jöjjön és ne kullogjon picivel mögöttem?

Figyelt kérdés
Lesz a kutyasuliban egy "házi vizsga", ahol majd pórázzal és póráz nélkül is meg kell tudni csinálnunk az alap engedelmességi feladatokat. A kutyám nagyon ügyesen dolgozik mindkét esetben, viszont amikor póráz nélkül van, a láb melletti sétánál kicsit le van maradva és kullog mögöttem. Jutalomfalattal sem igazán tudom motiválni, mert pár lépés erejéig jön mellettem, de utána megint egy 10-20 centivel lemarad. Hogy tanítsam meg rá, hogy végig oldalt jöjjön? Egy közepes testű, nagyon aktív kutyáról van szó, szóval nem is az van, hogy nem bírná a tempót, elfáradt vagy ilyesmi.

2023. okt. 21. 11:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egy kis update :) Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a mai napon 98 ponttal sikerrel zártuk az E2-es vizsgát. Pórázzal hibátlanul ment, szabadon követésnél egyszer bele kellett nyúlnom, ezért lett a 2 pont mínusz, de egyébként nagyon ügyes volt és nagyon büszke vagyok rá. A megoldás végül az lett, hogy megtanítottam az "érint" parancs-szóra, ami annyit jelent ez esetben, hogy az orrával meg kellett érintenie a tenyeremet, ha szóltam neki, így esélye sem volt lemaradni és nagyon szépen jött végig láb mellett :)
2023. okt. 29. 17:27
 12/14 anonim ***** válasza:
Ügyesek voltatok! :-) Nálunk nem volt pontozás, ahol mi végeztünk, azt nézték, honnan hova sikerült fejlődni. Az érint parancs másra is hasznos lesz, klassz, hogy így feltaláltad magad. Azért ha a kutyával további képzési terveid is vannak, keress másik trénert, iskolát, ahol jobban odafigyelnek rátok egyénileg is, és nem frusztrálnak, meg nem adnak ilyen buta tanácsokat. További jó kutyázást! :-)
2023. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy lesz! :)
2023. okt. 29. 19:56
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,m ez a k99-es vizsgarendszer. Sokkal többet árt, mint használ. És valami biorzasztó, hogy mere ment el ott a szemlélet, egyáltalán nem követi a sportkutyás szemléletet, hogy figyelmes, motivált, jó kedvű munka legyen.


Mit jelent, hogy bele kellett nyúlnod? Meg kellett fognod a kutyádat?

2023. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!