Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám befalt elég sok...

A kutyám befalt elég sok csirkeszárnyat, lehet tőle valami baja? A csont miatt kérdezem

Figyelt kérdés

Eddig nem kapott csontot, és nem is szándékozom neki adni.

Lelopta az asztalról elég gyorsan befalta, mert kb 3 percre mentem ki a helyiségből, mire visszamentem már megette őket.


nov. 26. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
A csont miatt nem lesz baja, az viszont előfordulhat, hogy ki fogja hányni, mert túl zsíros volt neki. De ennyi, semmi baja nem lesz tőle :)
nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem lesz tőle baja, legfeljebb a csont egy kis székrekedést okoz neki.
nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
A vadonban ki csontozza ki a prédát?
nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Sok csirkeszárnyban sokkal több a csont csont-hús arányban, mint egy egész prédában.
nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Alapvetően nem lehet gondja tőle.

Problémát okozhat, hogy tudta a kis rafinált, hogy időre kell bekajálni, mert amit meghagy, azt már nem eheti meg. Ezért felfalta, úgy, hogy csak nyelte, nyelte, alig rágva, erről kicsit megmakkanhat.

Másik gond lehet, bár én nem hiszem, hogy lesz bármi baja, "csöves" (pl baromf csont) okozhat bélproblémát.

nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😊😊
nov. 26. 22:21
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Legfontosabbat nem írod le. Nyers volt a csirkeszárny?

A baj a csonttal az, hogy amint hőkezeled, hajlamos szilánkosra törni. Én már óvodásként mohó harapással simán félbeharaptam egy csirkecombot. A kutya a ragadozó fogsorával, és a mohó harap-nyel (rágni sokszor eszébe sem jut) evési stílusával simán lenyeli a szilánkat, ami a gyomrát vagy a belét kilyukaszthatja. Ezért nem adunk csöves csontot, főtt csontot kutyának.

nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%
Gondolom még nem csináltál akkor olyat, hogy az asztal mellett ülő kutyának odadobtad a csirkeszárny csontot.
nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem a “vadonban” vagyunk ezt elfelejtik sokan. A vadonban nem él házi kutya. Az ember évezredek óta tenyészti a kutyákat, és nem lehet a vadonélő őseikhez hasonlítani. Van olyan fajta ami szülni se tud, csak császárral. Régen valóban nem foglalkoztak annyira vele, az én nagyszüleim is odadobták neki a csontot, de ez főként tudatlanság és nemtörődömség. Lehet sose okozott gondot, más esetben meg úgy se tudták mitől pusztult el. A csirke csöves csontú amit jól leírtak előzőleg, hogy veszélyes és főleg főzve vagy sütve, méginkább szilánkosra törik. Szóval hiba lenne azt mondani, hogy nem lehet baja tőle, de remélhetőleg nem lesz. Figyelni kell ha ürít. Rendes e a széklete, meg nem e véres. Ugyan akkor ha nagyon súlyos, akkor meg rosszul is lenne az állat, az is árulkodó.
nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sült csirkeszárny volt .

És nem, soha nem adtam oda a csontot a kutyának . Húst szoktam neki adni, de csont nélkül.

Figyeltem éjjel nem volt baja remélem nem is lesz 😊😊

nov. 27. 05:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!