Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legveszélyesebb...

Melyik a legveszélyesebb pitbull fajta?

Figyelt kérdés
Pitbull-t akkar tesóm de én azt hallottam igen veszélyesek mert könnyen begurulnak felnőtt korban

dec. 16. 16:09
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
26%

Egyáltalán nem veszlyes, HA foglalkoztatva van. ;)


Egy tacskó is rád támad, hogyha nem szocializált.

dec. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
52%

Jaja, csak a tacskó nem tépi le az arcod vagy a kezed, és nem öli meg a családtagod.


[link]

dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
48%

Kölyökkora óta velük volt, 8 év után ölte meg a két gyerekét és a feleségnek amputálni kellett a kezét. A fickó arról áradozott a neten, hogy a pitbull milyen jó, mindenre alkalmas fajta, akit félreértenek, hiszen minden nevelés kérdése. Utólag minden hozzászólását törölte.


[link]

dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
65%

Itt a szintén több éve velük lévő pitbullok támadtak rá az 1 éves gyerekre.


[link]


És javasolom a FB-on a The Pit Bull Problem nevű oldalt. Naponta kerülnek fel képek, videók, hogy mennyi pitbull támadás van és micsoda sérüléseket, halálokat okoznak. Arcletépés. Skalpolás. Végtagok elvesztése.


Halálos támadásban a pitbullok 60-80%-ot követnek el a többi fajtához képest. Családon belül ez az arány 95-98%. Évente ~38000 más állatot ölnek meg. És ezek a halálos támadások, több ezerre tehető a nem halálos támadásoké, ahol mondjuk csak a kezedet rágja le.

dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egy 15 éves semmilyen kutyát ne akarjon. Majd felnőttként ha már képes eltartani magát, és felelősséget vállalni, akkor újra előjöhet ez a kérdés. Rengeteg kutya landol menhelyeken, mert jó ötletnek tűnik, kicsiként cuki, aztán rájönnek, hogy nem egy plüss.
dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Uhhh ezekre ránézzni is brutális volt #24 szörnyű hogy mik tortenek az ember azt hinné a 8év alatt hogy ártalmatlan kezes bárány aztán megvan a baj bárhol keresgéltem eddig mindig a "pitbullt" dobta fel mint veszélyesebb kutyát én nyilván elhiszem hogy nevelés kérdése de szerintem akkor is vannak kiszámithatatlan állatok és most nem csak pitbullra gondolok egyébként a lepontozásokat se értem a válaszaidon de ez már vicc 😂
dec. 17. 11:10
 27/51 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon sokan vesznek magukhoz bull típust, akiknek nem való, és ez okozza a támadásokat. Nem bírnak egy ilyen kutyával. Főleg, ha szaporítótól van, aki nem is figyel a vérvonalra.
dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
0%
19: jó hülye fax vagy
dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Jolvan sz*pd le magad kincsem 😘
dec. 17. 12:11
 30/51 anonim ***** válasza:
89%

Nem fér a fejembe, hogy ha eleve harci kutyának lettek kitenyésztve, akkor hogyan lehetne már egy kutya fajta egyszerre harci és dajkakutya.... f_cking logic....

Ez egy dajkamese inkább...

Nem rossz indulatból, de elolvasva amiket fentebb belinkeltek: Őszintén sajnálom az áldozatokat, de egy családos, kisgyerekes embernek miért kell harci kutyákat tartania? Vagy akár egy panellakónak.... nem értem. Végső soron ezek az álllatok eredetileg gyilkolásra lettek kitenyésztve, a kutya csak betöltötte a "funkcióját" egy bizonyos értelemben. Csak a mai idióta XXI. századi modern ember agyszüleménye, hogy akár egy korokodilt, anakondát, párducot vagy bánom is én micsodát tart az otthonában "családtagként", aztán meg ha baj van csak pislog.... mert hát a legveszélyesebb állatokra is úgy kell tekinteni, mintha cuki kis barikák lennének vagy nem is tudom, teljes mértékben figyelmen kívül hagyva az esetleges kockázatokat, rizikó faktorokat. Aki meg csak meg merészeli kérdőjelezni, az pedig a gonosz, rosszindulatú...

Miért ne csinálhatnánk a gyilkolásra kitenyésztett kutyafajtából bébicsőszt, vagy családtagot? Ilyenkor azt érzem, hogy teljesen a feje tetejére állt a világ.

Attól még, hogy mondjuk egy tigrisre vagy akár milyen ragadozóra úgy tekintünk, mint egy kisnyuszira, nos az mindenkinek az egyéni elmebaja, de attól az az állat még tigris marad... hiába nevelik akárhogy, nincs az a profi nevelés, ami az ösztönöket kikódolja belőle, egy ideig lehet úgy tűnik, mintha szunnyadnának, de időzített bomba....💥

dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!