Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megközelítőleg egy 30kg...

Stefan91 kérdése:

Megközelítőleg egy 30kg körüli kuvasz babának (5 hónapos múlott) egy fél algopyrin adható fog-fájdalomcsillapításra?

Figyelt kérdés

Állatorvosunk az ünnepek miatt jelenleg nem elérhető és több tíz km-es körzetben nincs más sajnos.

Eljött a fogváltás ideje és nagyon bágyadt a mi gyönyörűségünk, nyáladzik kicsikét. Tudjuk, ez a velejárója, s bár kellemetlen folyamat, de ez a rendje. Van egy lötyögős tejfogacskája, ami még nem pottyant ki, de felteszem, hogy fáj neki mivel nagyon szontyolodott a nyáladzáson kívűl.

Azzal is tisztában vagyok, hogy humán gyógyszerek nem javallottak állatoknak, noha ezt az állatorvosunk megvétózta nem egyszer, de ebbe nem szeretnék belemenni. Viszont jelenleg ott tartunk, hogy utána olvasás után (állatorvosi oldal) azt olvastam, hogy legvégső esetben adható Algopyrin, de kizárólag 2-3 napnál nem tovább és ügyelve a mennyiségre. (kis termetű negyed gyógyszer, közepes fél, nagytestű 1 egész /nap).

Ipuprofen, naproxen, paracetamol és acetililsav tartalmúak kizárva azt tudom!



dec. 25. 21:05
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

"Mivel az Algopyrin humán célra szánt láz- és fájdalomcsillapító szer, így nem célszerű a kutyának adni belőle! Egyes esetekben és leginkább csak alkalomszerűen adható kis mennyiség belőle, „elsősegély” jelleggel. Semmiképp se adj a kutyának Algopyrint 2-3 napnál tovább és akkor is csak a legszükségesebb mennyiségben, amely kistestű kutyáknál ¼, közepes testűeknél ½, nagytestű kutyáknál maximum 1 tabletta / nap" -dogxponthu'


Lentebb pedig az oldalon feltüntetik, hogy milyen hatóanyagúak (naproxen, ibuprofen, stb) azok, melyek mérgezést okoznak X mg-t követően.

Ellenben az algopyrin adható, óvintézkedések betartásával.

Ez meg, hogy humán nem humán javallott egy szer, inkább nem mennék bele különösebben, amiket láttam, olvastam és mondott is a helyi állatorvos (megyei szinten ismert) azok alapján egyetértek vele és fentebb is írtakkal. Nem az a lényeg humán vagy nem humán, elvégre nekik is profitálni kell valamiből...hanem kizárólag a megfontolt és odafigyelt MENNYISÉGGEL!

Minden esetre köszönöm a segítő szándékototokat, tudom megmarad a Babucink, csak nehéz nekem is, hisz szeretem, aggódok érte.

Kérlek ne veszekedjetek egymással! <3

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

dec. 25. 22:26
 12/32 anonim ***** válasza:
50%
Milyen kockázat áll fenn, meséld már el!? Kockázat akkor van, ha valami random gyógyszert akar beadni, amiről nincs infója. Az vagy árt vagy nem. Erről megmondtuk, hogy adható kutyáknak.
dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
Adjál neki rágni valót.
dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
37%
Attól, hogy családtag (ez természetes) még nem illetünk soha kutyát a "baba" szóval...
dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%
Fogzásra nem szokás fájdalomcsillapítót adni. Ilyenkor rágatni kell a kutyát, rágócsont(bőr), olyan játék kell, ami maszírozza az ínyét stb. Rágnia kell, méghozzá sokat. Így fog enyhülni a fájdalom. Feleslegesen ne gyógyszerezd.
dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
28%
A fájdalomcsillapító gyógyszerek megnehezítik a véralvadást!! Azt akarod, hogy órákig vérezzen a foga helye? Meg akkor most hónapokig gyógyszerezed szegény állatot, ameddig az összes foga ki nem hullik? Amikor neked fogváltásod volt téged is begyógyszereztek a szüleid? Kicsit gondolkodj már el ezen!
dec. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
15%

17.


30kg./1 tabl. Hogy vérezne órákig? Ha meg mégis, akkor súlyos véralvadási baja van.


Ez a szakmai véleményem.

dec. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
48%
A szakmai véleményeddel inkább beszéld le erről a hülyeségről és küldd el orvoshoz, mert nem a foga miatt bágyadt! Én eleve mérnék egy testhőt, hogy nincs-e nagy baja.
dec. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ma reggelre semmi baja a BABUCNAK! (ha tetszik, ha nem úgy hívjuk, ahogy MI szeretnék, ne Te mond már meg kérlek...)

Őszintén? Kicsit túlzásba viszitek a fotelállatvédőharcosságot'!

Én kértem, hogy ne veszekedjetek, erre a sok okoskodó miatt tessék, én teszem. Hát nem!

17-es: Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat! Nem lett semmi baja, negyedet kapott csak és lám tökéletesen használt! :)

dec. 26. 08:34
 20/32 anonim ***** válasza:
40%

Örülök, hogy kuvaszt tartasz, sajnos kevesen tartanak magyar fajtát. Nekem 3 komondorom van. Viszont fogváltás miatt nem kell fájdalomcsillapító a kutyának.

Egyébként algopyrin adható a kutyának, de elvileg csak injekcióban. Tabletta formában a legtöbb állatorvos ellenzi.

dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!