Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megközelítőleg egy 30kg...

Stefan91 kérdése:

Megközelítőleg egy 30kg körüli kuvasz babának (5 hónapos múlott) egy fél algopyrin adható fog-fájdalomcsillapításra?

Figyelt kérdés

Állatorvosunk az ünnepek miatt jelenleg nem elérhető és több tíz km-es körzetben nincs más sajnos.

Eljött a fogváltás ideje és nagyon bágyadt a mi gyönyörűségünk, nyáladzik kicsikét. Tudjuk, ez a velejárója, s bár kellemetlen folyamat, de ez a rendje. Van egy lötyögős tejfogacskája, ami még nem pottyant ki, de felteszem, hogy fáj neki mivel nagyon szontyolodott a nyáladzáson kívűl.

Azzal is tisztában vagyok, hogy humán gyógyszerek nem javallottak állatoknak, noha ezt az állatorvosunk megvétózta nem egyszer, de ebbe nem szeretnék belemenni. Viszont jelenleg ott tartunk, hogy utána olvasás után (állatorvosi oldal) azt olvastam, hogy legvégső esetben adható Algopyrin, de kizárólag 2-3 napnál nem tovább és ügyelve a mennyiségre. (kis termetű negyed gyógyszer, közepes fél, nagytestű 1 egész /nap).

Ipuprofen, naproxen, paracetamol és acetililsav tartalmúak kizárva azt tudom!



dec. 25. 21:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
A kérés annyi volt, hogy mérj lázat és közöld az eredményt. A következő válasz erre az volt, hogy megkapta az algo-t és futkározik... Ez alapján döntse el mindenki, hogy ki akar jót a kutyának és ki nem.
dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
0%
#30 Jól van na, ne kapd fel ennyire a vizet, mert ezzel csak annyit mondasz, hogy túl enyhén fogalmaztunk neked. És attól, hogy nem tartod láncon meg nem rugdosod, nem leszel azonnal szent. Csak szólok.
dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!