Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megközelítőleg egy 30kg...

Stefan91 kérdése:

Megközelítőleg egy 30kg körüli kuvasz babának (5 hónapos múlott) egy fél algopyrin adható fog-fájdalomcsillapításra?

Figyelt kérdés

Állatorvosunk az ünnepek miatt jelenleg nem elérhető és több tíz km-es körzetben nincs más sajnos.

Eljött a fogváltás ideje és nagyon bágyadt a mi gyönyörűségünk, nyáladzik kicsikét. Tudjuk, ez a velejárója, s bár kellemetlen folyamat, de ez a rendje. Van egy lötyögős tejfogacskája, ami még nem pottyant ki, de felteszem, hogy fáj neki mivel nagyon szontyolodott a nyáladzáson kívűl.

Azzal is tisztában vagyok, hogy humán gyógyszerek nem javallottak állatoknak, noha ezt az állatorvosunk megvétózta nem egyszer, de ebbe nem szeretnék belemenni. Viszont jelenleg ott tartunk, hogy utána olvasás után (állatorvosi oldal) azt olvastam, hogy legvégső esetben adható Algopyrin, de kizárólag 2-3 napnál nem tovább és ügyelve a mennyiségre. (kis termetű negyed gyógyszer, közepes fél, nagytestű 1 egész /nap).

Ipuprofen, naproxen, paracetamol és acetililsav tartalmúak kizárva azt tudom!



dec. 25. 21:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%
Eddig 3 különböző állatorvos is írt fel algopyrin tablettát a kutyáinknak.
dec. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint állatorvos függő. Nekem 1 azt mondta lehet, 2 azt, hogy tablettában nem, mert a kutyának májkárosodást okoz.

Mindenesetre továbbra is úgy gondolom, hogy fogváltáshoz nem gyógyszert kell adni a kutyának. Főleg nem egy kuvasznak.

dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Nem szívesen gyógyszerezek kutyát semmilyen formában azon kívűl amit az állatorvos kötelező jelleggel ad neki oltások és vitamin formájában. Ellenben tényleg tegnap olyan kis szontyolodott volt ahhoz képest amilyen bohókás mindig, s feltehetőleg lázas volt. Sűrűn ivott, száraz, meleg nózival. Ma reggelre egy negyed pyrin' után már játszunk, balhézunk és reggelizünk!

Köszönök mindenkinek minden tanácsot, tudom jót akartok!

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek a továbbiakban! :)

dec. 26. 11:31
 24/32 anonim ***** válasza:

Fogváltástól nem lesz lázas a kutya...

Nekem 7 hónapos a legkisebb komondorom, fogváltásnál egyszerűen kapott fadarabokat, amiket rághatott.

dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
A szaraz orr nem jelent lazat, ez egy tevhit.
dec. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk aki babának meg gyönyörűségnek hívja a kutyáját, attól is elkoboznám, mert valami gixer van a fejiben.
dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
39%
Eszem megáll, hogy lehet ennyire felelőtlenül tartani egy kutyát. Mi az, hogy lehet, hogy láza volt? Ezt nem találgatni kell! És ha láza is volt, akkor most szépen elnyomta az Algopyrin, hiába mérsz már rá, ameddig hat a gyógyszer, false eredményt kapsz... Ha tényleg lázas volt, akkor az nem a fogától. Ki kellett volna vizsgáltatni. Ha mégis a fogától volt lázas, akkor ott valami gixer van, vírusos gyulladás, amit kezelni kell, különben elhalhat az állkapoccsont is akár. Mi a frászért nem lehet elmenni egy orvoshoz és megnézetni? Miért kell vaktában begyógyszerezni szegény állatot?
dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%
"Imádom" a "Vigyed állatorvoshoz!" válaszokat a Gyakorin. Sokan nem fogják fel, hogy nem mindenkinek van rá pénze, nem mindenkinek van kocsija, és főleg KARÁCSONY VAN!!! Ilyenkor hol rendelnek? Itt az egyetemen, meg... meg ..., hol?
dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
28%
Egy szóval sem mondta senki, hogy rohanjanak állatorvoshoz. De figyelni kellene az állapotát és ha rosszabbodik, akkor bizony cselekedni kell. De ez, hogy láthatóan bágyadt, baja van, gyógyszer adunk neki, majd utólag találgatjuk, hogy ja, talán láza volt... És még rá is teszünk egy lapáttal, hogy ugráltatjuk begyógyszerezve, a no comment kategória. Felelőtlenség a köbön.
dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom nektek valami gond van a toronyba. Fotelből okoskodó emberek, akikhez, ha szépen szólok, kellemest kívánok is, de szálkát találtok a másikban miközben magatokban a gerendát sem...

Ne Te döntsd már el, hogy gyönyörűségnek vagy babucnak vagy akárminek becézem a kutyám. Mondom becézem! Van neve!

Mellesleg, ha meg már ekkora nagy okos fotelharcos állatvédők vagy mindenttudók vagytok, akkor talán még orulhetnél is, hogy nem rugdalom, láncon tartom, stb.. de maradjunk a fő témánál NEM dögnek becézem!

Komolyan elmebetegek vagytok!

Nem tudom melyik része nem volt világos, de akkor újra;

- nincs jelenleg állatorvos

- nem szokásom ész nélkül gyógyszert adni állatnak

- tudom mik nem adhatóak

- tudom maximum mennyi adható, mert a mérték a lényeg!!!!!

- fél helyett NEGYEDET kapott és lám él, virul, eszik, játszunk...

Megvan? Köszönöm! Nincs? Ülj le, egyes!

Ezt élvezitek komolyan, hogy kötekedhettek? Nem értelek titeket.

Azt is bánom, hogy megkérdeztem öregem itt, mert Ti akkora állatorvosok vagytok, hogy még a hivatásost is le iskolázzátok a bölcsességeitekkel...

Nem értelek Titeket! Végig szépen, tiszteletadóan, kedvesen írtam mindenkinek...eddig!

A kutya mégegyszer írom: Jól van, köszöni szépen! Nem lett vérzése egy negyed algopyrintől, nem lett mérgezése, nem hányt, nem kötötte magát infuzióra éjjel és még a spanja se hívott rá mentőt....

dec. 26. 18:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!