Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emberek nem vagytok még...

Emberek nem vagytok még rosszul a yorkiktól?

Figyelt kérdés

Mindenki yorkit akar, lehetőleg minit, és olcsón. Naponta több tucat kérdés, hirdetés jelenik meg ezzel kapcsolatban.

A szaporítók meg csak nyomják, nyomják a reklámot. Minél kisebb annál cukibb, rózsaszín masni a hajában, és tessék már pár ezerért viheted is a kis táskádban.

Egyáltalán hogy alakult ki ez a yorki őrület? Se a csivavákkal se a bichonokkal nem esnek ilyen őrületbe, mért pont a yorki aki mellesleg egy elég nehezen kezelhető terrorista terrier, de hiába is magyarázzuk mindenkinek ez kell aztán megy a szenvedés.

Pár év alatt úgy elrontottuk ezt a fajtát ahogy kell, már alig látni szép egészségeset, komolyan lassan már ritkaságnak számít a "normál" méretű yorki. Mert ugye egy szaporított ebek vagy 1kilósra vagy 8 kilósra sikerednek, vagy egészen más fajtára.

És a sok papolás ellenére olyan mintha egyre csak butulna az emberiség, fejükbe veszik hogy a yorki az cuki és menő és minden áron olyat akarnak, hiába az észérvek.

Ráadásul ezzel a "jó" yorkisoknak is jól alá ásták a tekintélyét. Aki yorkit tart az már alapból ostoba libának számít. Yorkival kiröhögnek ha kutyasuliba mész, vagy agilityzni, kirándulni, vagy csak simán a kutyafuttatóba. Ezért a yorkisokat bármilyen bután is hangzik azért valamennyire kiközösítik a kutyások, ezáltal még aki nyitna is az egészséges kutyatartás felé, azt is "akadályozzák".

Nekem van egy yorkim (is) és kétféle reakcióval találkozom nap mint nap:

1: gügyögő lánykák hogy jaaaaj de cuki, simisimi, kutyulimutyuli, üngyürüm-büngyürüm.

2: ostoba liba táskájába való kis görcs.

Nevetséges és dühítő egyben.

Az enyém egy szép, egészséges, póráz nélkül sétáló "bandatag". Olyan mint a többi kutyám, egyenrangúak az emberek meg még is "kinevetik".

Mit gondoltok erről?


2010. okt. 22. 19:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

így igaz kedves utolsó! Sajnos észrevettem h van 1-2 yorki aki tünemény, imádnivaló, okos, szófogadó. Ezek a kutyák többnyire jó helyről 80 ezer ft feletti összegért vett kutyák és vannak azok akiket 40-50 ezer ft-ért vásároltak. Na ezek azok az ideggyenge kutyák akik mennek a vakvilágba, megtámadja a nála 20x nagyobb óriás schanuzer-t és még a kis vakarcs gazdájának áll feljebb. Én csak ezeket a yorkikat nem szeretem, de nem a külleme vagy a mérete miatt nem, csak azért mert idegi alapon bolondok. Amúgy minden kutyafajtát imádok!

Nekem is shih-tzu-m van, ez a fajta is kezd elterjedni. Nem divatból választottam, a családba ilyen kutya került be először és eldöntöttem h nekem ilyen kell elsőre. Én is kaptam már megjegyzést rá h hol van benne az elem, a ruha tartja benne az elemet stb. Fogd fel poénosan vagy szólj vissza vmi frappánsat.

2010. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
20:01-nek szólt* :)
2010. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nana! Én jákópapagájt akarok! :-D De tényleg, csak kivárom az időt, mire lehet.

Kutyában meg első kutyám biztos kistermetű menhelyi eb lesz (mindegy, milyen fajta, lehet keverék is), aztán megyek fajtamentőkhöz cavalier king charles spánielért, később esetleg lesz egy szamojédem, nekem ezek tetszenek, nem vagyok yorki-mániás. De csak akkor lesz kutyám, ha olyan lakásom lesz, ahol megfelelő tér lesz számára, most ez nem biztosított, a nimfáim, halaim, és 2 lebegő békám pedig elvannak a mostani helyen is.

2010. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nekem is yorkim van,és elég pinduri termetű,ezért sokan úgy néznek rá mintha valami ufót látnának,a másik rétegtől meg jön a "jajj,de cuki" szindróma.Egészségügyi problémája csak egyszer volt,az is csak azért mert mindent meg akar enni amit a földön talál.Táskája van,de nem szoktam belerakni,inkább otthonhagyom ha olyan helyre kell bemennem.Autóban viszont bele kell rakni,mert nem tudok tőle vezetni,állandóan az ölembe feküdne:)Együtt alszunk,át kell karolnom,akkor alszik békésen.Ennél bújósabb kutyát nem tudtam volna találni,mondjuk ezért is vettem ilyet...Amúgy éber,a legkisebb zajt is meghallja,és nagyon barátságos az emberekkel.Nem foglalkozom az emberek véleményével mikor susmorognak a hátam mögött,mindenki foglalkozzon a saját dolgával,és tartson olyan állatot amilyet akar:)
2010. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadok néha, ha feljövök az oldalra és minden harmadik-negyedik kérdés a yorkikról szól. Néhányan úgy teszik fel a kérdést, mintha a yorkijuk nem kutya lenne, hanem egy teljesen más fajba tartozna, és ettől felmegy néha bennem a pumpa. És jó tapasztalatom sincs velük, akárhánnyal találkozunk, elkezdenek ugatni és a kutyámra támadnak.

De! Tudom, hogy vannak olyan yorki gazdik, akik tisztában vannak vele, hogy nem egy macska-ember-baba szőrmókjuk van, hanem egy KUTYÁJUK. És rendesen megnevelik, kutyaként bánnak vele. Na, velük semmi bajom sincsen.

2010. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

20:04

Nem gondolom hogy kis görcs, ez eredetileg egy aktív, temperamentumos, vagány kis terrier volt, az ostoba emberek rontották el.

És nem vagyok yorki fan, belátom nekem is nem kevés előítéletem volt ezzel a fajtával kapcsolatban. Aztán egyszer édesanyám révén az utunkba került egy kis yorki mentvény (utóbb kiderült törzskönyves, champion szűlőktől) És én minden kutyát fajtától függetlenül "összeszedek" amíg meg nem oldom a sorsát. De ő legnagyobb meglepetésemre valami nagyon karakteres ebke, sok fantáziát láttam benne így nálam ragadt. És életem egyik legjobb döntése volt megtartani ezt a "kisgörcsöt". Iszonyú okos, csak egy kis foglalkozást igényel, 6 évesen került hozzám és pár nap alatt felvette a falkám ritmusát. Egy hónap alatt már tudta az alap vezényszavakat. És most nem magamat akarom nagyítani de ez csak azért van mert én nagyon domináns jellem vagyok, és keményen kezelem a kutyáimat. Ettől lettek mind ilyen boldog kiegyensúlyozott ebek. Sokan azt hiszik hogy az ágyban alvás teszi boldoggá őket pedig nem. Ezek falka állatok, irányítás kell nekik, szabályok, és folyamatos emlékeztetők.

(na de azért én is szoktam bűnözni, mostanában a yorkit nem egyszer hagyom az ágyban aludni így másfél év "kiképzés" után.)

2010. okt. 22. 20:59
 17/23 anonim ***** válasza:

Én Cane Corso fan vagyok és az is maradok!:P


De azért aranyosak a Yorkik is. Mondjuk ha választanom kellene egy Corso és egy Yorki között gondolkodnom sem kellene, egyértelműen a Corso!:P


22/L

2010. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem. nem is emlékszem mikor láttam utoljára. Tudatosan átnézek rajtuk és az ezekkel kapcsolatos kérdéseken, ilyen egyszerű- Minek húzzam fel magam? Inteligensebben is meg lehet oldani.Akinek tetszik, legyen neki,akinek meg nem az nem kell hogy foglalkozzon vele.
2010. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Most mért kellett lepontozni?

Mert megmondtam, h együtt van a kutyáimmal?

Többet nem válaszolok senkinek!

2010. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
nekem 11 hetes beagelem van...azelott yorkit akartam de csak azert mert panelben lakom ...semien kutya nem taskaba valo es semien kutyat sem kell feloltoztetni most beaglem van minennap hoszu setak es igen a yorki tenyleg tulvan tenyesztve sajnos
2010. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!