Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat minket meg az új...

Miért ugat minket meg az új kölyök havanese kutya? 12 hetes

Figyelt kérdés

Lassan 5 napja hoztunk haza egy Bichon havanéz kiskutyát, tenyésztőtől, 12 hetes korában. Ott egy 2 gyerekes család nevelte a kutyákat, ott nem volt ugatós.

Azt olvastam a havanéz kutyáról, hogy nem ugatós fajta, gyerekbarát nyugodt típus. Na már most az én kutyám ugat, a 8 éves nagy lányom minden mozdulata idegesíti, megugatja a kutya, nem bírja elviselni.

Ha én felfekszem az ágyra akkor engem is megugat, szinte folyamatosan ugat. Társasház 2 emelet, albérlet.

Ez csak az első időszakban lesz így vagy nem bír minket elviselni?



jan. 12. 18:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
67%

#10 közbeszólnék. Csak azért, mert egy kutya keverék, nem lesz egyből gyenge idegrendszerű. Illetve egy jól megnevelt kutya nem ugat ok nélkül, akármilyen vérvonalú.

Írom ezt két igazi utcai vegyes keverék kutya gazdájaként.

jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy tobb generacios keverek teljesen mas teszta, mint egy agyon szaporitott fajtajellegu.

Ez a problema az utobbival, csak a kulsore mennek ra, ezert anyat-apat-testvert valogatas nelkul szaporitanak egymassal es az eredmeny egy szar idegrendszeru kutya.

Es ezert penzt is adott, tamogatva ezt a mocskos iparagat.

jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

De mondom, hogy tenyesztőkent van bejelentve, nem értitek?

Az hogy lehet, hogy egy amúgy tenyésztő ember keveréket ad el? Most akkor összeszedett valahonnan egy keverék kutyát és rám sozta?

Hírességek is tőle veszik ezt a fajtát. Nem értem.

jan. 13. 07:53
 14/35 A kérdező kommentje:

Még egy dolog. Elmentünk hozzájuk és ezt a kutyát mutatták meg hogy vigyük haza.

Miután hazahozták ferges volt, fül gyulladása volt most kezeljük és bolha is volt benne.

Tényleg nekem ez mar magas.

Van olyan tenyésztő aki szándékosan félresikerült kiskutyát ad el ?

Szerződés van.

jan. 13. 07:54
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Most már nagyon érdekel ki fia borja ez a "tenyésztő". Küldd már el a nevét, akár privátban.
jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Nem merem kiírni ide a kennel nevét, de elküldöm privátban.
jan. 13. 11:58
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

1. Kölyök, így akar figyelmet, játszani akar. Egy kölyök kutyával sokat kell foglalkozni.

2. Nem tenyésztőtől van a kutyátok, tenyésztő ugyanis minden esetben ad törzskönyvet, az a kutyákhoz JÁR, nem opció, ő mindenképpen lekéri minden kölyökre. Jobb tenyésztők még szerződést is adnak a kutyához garanciával.

jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem. Elsőre tényleg normálisnak tűnhet, szépen megcsinált a weboldal, de több helyen kilóg a lóláb. Egyik, ez a ha törzskönyvet kérsz majdnem kétszer annyi a kutya ára. Ez nem így működik. Másik pedig, hogy úgy tűnik nem nagyon van kapkodás a kiskutyákért, az alapján, hogy nektek is csak a kezetekbe nyomtak egyet, hogy ezt vigyétek, illetve hogy hirdeti jófogáson a kutyákat. Tenyésztőknél van nem rövid (általában fél- egyéves) várólista, mivel nem tonna számra elletik szerencsétlen szukákat. Sajnos átvertek.

Ettől még lehet az a kutya igazi társad, de akkor is nevelni kell, nem csak ráhagyni mindent.

jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%

Hírességeket is át lehet verni, vagy lehetnek felelőtlenek, Lajcsi is lopta az áramot, az énekes Dolly meg szaporítóteleppel bukott le. Ilyenekből ne indulj ki.

Itt találsz hivatalos tenyésztőket, köztük van, akitől vettétek a kutyát?

[link]

Ha itt nem találod, még esetleg tőlük érdeklődhetsz, ők egy másik fajtagondozó egyesület:

[link]

Ha bármelyiknél megtalálod, jelentsd a fajtagondozó egyesületnél, hogy bedobta ezt a baromságot, hogy TK nélkül olcsóbb, és ránéznek a körmére, mert ezzel a hírnevüket is rontja. Ha egyiknél sincs, akkor szaporító.

jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Sajnos szaporítót fogtam ki a javából.

Nincs benne abban a listában. Jól átvertek minket.

Viszont nagyon aggasztó, hogy a kiskutya morog a nagylanyomra, folyamatosan morog rá ha meglátja, nem bírja a kutya elviselni. Ez így tartható állapot?

Azóta szorongok, hogy itt van a kutya. A fajtamentes is azt mondta, szaporító..

jan. 13. 13:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!