Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat minket meg az új...

Miért ugat minket meg az új kölyök havanese kutya? 12 hetes

Figyelt kérdés

Lassan 5 napja hoztunk haza egy Bichon havanéz kiskutyát, tenyésztőtől, 12 hetes korában. Ott egy 2 gyerekes család nevelte a kutyákat, ott nem volt ugatós.

Azt olvastam a havanéz kutyáról, hogy nem ugatós fajta, gyerekbarát nyugodt típus. Na már most az én kutyám ugat, a 8 éves nagy lányom minden mozdulata idegesíti, megugatja a kutya, nem bírja elviselni.

Ha én felfekszem az ágyra akkor engem is megugat, szinte folyamatosan ugat. Társasház 2 emelet, albérlet.

Ez csak az első időszakban lesz így vagy nem bír minket elviselni?



jan. 12. 18:25
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként már most sajnálom szerencsétlen gyerekedet, hogyha ennyire képtelen vagy elviselni a kritikát :(
jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
42%
20-as, de azért nekiállsz lebarmozni másokat, mikor megmondják, szapis a kutyád... 🤣🙄
jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt már kitárgyaltuk, hogy átverték a kérdezőt, nem mindenki tudja, hol tudja leellenőrizni, még mindig sokan beleesnek ebbe, nincs eléggé szájba rágva mindenhol. Erről most már szerintem leállhatunk. Kapott a kérdező jó ötleteket, reméljük, él ezekkel.
jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Kedves kérdező! Mi lett azóta a kutyussal? Picit hasonló helyzetbe kerültem.
márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Szaszekk ***** válasza:

Egy kissé hihetetlen számomra, hogy leragadtunk ott, honnan van a kutya. Vagy szeretjük az állatot mert olyan amilyen, vagy nem.

Szerintem itt most nem is ez a lényeg. A problémára visszatérve:

Ahol eddig volt a kutyus-nem lehet, hogy felengedte valaki az ágyba? (meg lehet kérdezni a korábbi gazdát?) Illetve nagyon fontos a dominancia kérdése a falkában, amit ugye nem fizikai erőszakkal oldunk meg, és nyerünk el.

Ha agresszív megnyilvánulásai vannak a kutynak, akkor azzal (rosszul berögződött módon) hangot is ad. Ugatás, vicsorgás, ideges mászkálás, "szúrás", stb.

Ezeket a dolgokat kezelni kell. Mint ahogy azt is, ahol kisgyerek van a házban, és esetleg még nem volt előtte kutyával közelebbi kapcsolata. El kell nyerni a bizalmát, ki kell alakítani az egészséges falkát. Meg kell figyelni, hogy a kisgyermek hogyan viszonyul-és közelít a kutyához, és a kutyát is-fordítva.

A "nem bír minket elviselni" nem jó irány, azt csak akkor tegye fel az ember magának, ha ő nem bírja elviselni a kutyát. Hiszen mi vagyunk az okosabbak, nekünk kell magunk mellé állítanunk őt a megfelelő módszerekkel.

Én első körben a fentebb leírtakat próbálnám megfigyelni, majd orvosolni, ha sikerül.

márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!