Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta kutyát szeretnék...

Fajtiszta kutyát szeretnék pároztatni és eladni a születendo kiskutyákat! Belekezdjek v ne? Mennyire birnám eladni? Kutyafajtától függ? Bov. Lent

Figyelt kérdés
Egyik ismerosom csinálja.Van egy fajtiszta kutyája pároztatta és eladta a kiskutyákat.Nem voltak torzskonyvezve csak féregtelenitve!Felrakta az internetre oket,hogy elado és ugy vitték mint a cukrot és még jo kis plusz pénze is lett belole!Engem is elkezdett érdekelni a dolog.Párom azt mondja hogy nem éri meg stb,de pedig aki ezt csinálja azt mondta hogy ad egy kutyát és akkor vágjak bele meg minden!kicsit azért félek hogy mi lesz ha rajtam maradnak a kutyák akkor mi van?véleményeket kérek pro és kontra!
2010. okt. 24. 18:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%
Te szemét kapzsi ......,remélem ezt te sem gondoltad komolyan!Téged kéne pároztatni,mondjuk egy elefánt bikával!
2010. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki pénz miatt kezd ilyesmibe, azt szaporításnak hívják. Az pedig nem ajánlatos.


Ahhoz, hogy ezt tiszta lelkiismerettel csinálhasd, kell egy törzskönyves szuka, ami minden örökletes betegségre szűrve van, kell egy tenyészszemle,kell egy hozzáértő szem, és sok sok tudás. Nem utolsósorban pedig rengeteg pénz.

Kell hozzá egy szintén törzskönyves, tenyészszemlés, szűrt kan.

Ez eddig a minimum. A vemhes szuka táplálása, újraoltása, féregtelenítése, a kölykök féregtelenítése első két oltása, a chip, a törzskönyv, a megfelelő táp plusz plusz plusz sok pénz. Stb stb.


És akkor nem beszéltünk kennelnévről, fedezési díjról, kiállításokra való utazgatásról ésatöbbi.


Ha már ezek a minimum dolgok nincsenek meg, akkor beszélünk szaporításról. Ami egyrészt, tönkreteszi az adott fajtát, hiszen a tenyésztés nem arról szól, hogy összeteszünk egy kant meg egy szukát, és 63 nap múlva várjuk az eredményt.

Másrészt ha a kutyák nincsenek örökletes betegségekre szűrve, valószínű ennek a kölykök látják kárát. És ha valaki olyannak adsz el kölyköt akinek olcsón adsz el kiskutyát, mert nincs pénze olyanra, ami tenyésztőtől van, akkor valószínű arra se lesz pénze, hogy állja az orvosi költségeket.


Ha valaki egy kicsit is szereti a kutyáját, és általában a kutyákat, nem kezd ilyenbe csupán pénz miatt.


Kicsit sarkítva: Minden egyes kutyakölyök, ami a te szukádtól születik, az a te gyereked is.

Kutya kötelességed biztosítani a fejlődésüket, az ellátásukat és megfelelő otthont. Gondoskodnod kell a boldog jövőjükről, hiszen neked "köszönhetik", hogy a világra jöttek.


Ha ebbe belegondolsz egy hatalmas felelősség.

2010. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
95%

Héj én vok a 18:22 xD

Nézd meg a százalékomat ott látszik :)

2010. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok 18:22!!

te nézd meg a %-ot :D

2010. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Kedves 18 19 es!Igen kedvelem a kutyákat nagyon is!Nem kéne azért lehordani jól van.és ha rajtam marad akkor mi van odaadom az állatorvosnak o majd talál neki gazdit!Egy kutyát szeretnék csak pároztatni,nem ez lenne a fo foglalkozásom képzeld "mellékállás"!És ha nem jon ossze akkor mi van!Megpróbáltam nem!Te talán csináltad h ennyire tudod?
2010. okt. 24. 18:29
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

18:22 vagyok megint.

Igen ahogy ő leírta róla el tudom képzelni hogy csinálta.

TE CSAK EGY BÜDÖS SZAPORÍTÓ VAGY! kutyázást nem lehet mellékállásnak tekinteni! Vak vagy hogy nem látod hogy 100-an leírtuk hogy nem éri meg ha csak a pénzért csinálod?

2010. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy odaadod az állatorvosnak és ő majd talál gazdát?! Eszednél vagy? Felelősséggel tartozol értük és Neked kell keresni nekik szerető gazdit!

Másik, légy tisztába a faj és a fajta fogalmával, na meg konyítsál valamennyit a kutyákhoz és utána kezdj bele. Pl: ha nincs törzskönyve megbüntetnek. Na ez nagy baromság..

De ha Te is olyan szaporító akarsz lenni, aki a kutyáit a menhelyeken látja viszont akkor csináld nyugodtan. Nem tudod milyen felelősséggel jár ez!

NE KEZDJ BELE!

2010. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
De ismerosom is házi kosztot ad neki meg néha egy 200 ftos kutyakaja.O sem halt bele anyagilag,pedig nem sok pénzel kezdte ezt az egészet!
2010. okt. 24. 18:35
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze,az állatorvosnak odaadod,ő örömtől tapsikolva elfogadja a rendszeresen újratermelődő X számú kiskutyát,és mivel csodalény,mindnek talál jó gazdát...

Ébredj már fel!

Ha ez lenne a megoldás,nem kéne hetente kutyák százait leölni azért,mert senkinek nem kellenek,hanem a doki jönne egy kamionnal,elvinné a több tucat kutyát és gazdához adná.

A tk nem sznobságból kell!Látod,ezt sem tudod...

A kutya "személyi igazolványa",amiből megismerheted az őseit,és aki ért az adott fajtához,az tudja,milyen tulajdonságokat hordoznak(tudod,a feno/genotípus..).

Arról tudsz,hogy minden nálad született kölyöknek az új törvény szerint KÖTELEZŐ a chip?Tudod,az mennyibe kerül?

Ha egyszer lebuksz emiatt,nagyon sok pénzre büntetnek.

2010. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
EZ A BAJ!!!! Ő MÁR BÜDÖS SZAPORÍTÓ TE MEG AZ AKARSZ LENNI.
2010. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!