Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként kell a...

Milyen időközönként kell a féreghajtás, külső élősködő elleni szer? És milyen?

Figyelt kérdés

Most jelenleg NexGard Spectrat kaptak. Elég drága mivel nagytestűek de viszi a külső és belsőt.

Honnan tudnék rendelni? Olcsóbb kategóriát de jót?

Ez elvileg havonta kell adni az szerintem elég kevés idő és drága is lenne


Ti mit használtok a kutyáitokon?



márc. 28. 18:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
23%

Havonta Nexgard + bio bolhanyakörv.

A tabletta csak akkor öl, ha megcsípi a kutyát. Az nem túl kellemes. A nyakörv valamennyire távol tartja a dögöket. Ha mégsem, akkor a tabletta még mindig megöli.

márc. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
61%

#21 Ez óriási tévedés! A belsődleges (nem távoltartó) hatású szerek, mint a Nexgard, Advocate, Milpro stb. nem azzal védik a kutyát, hogy megölik a szúnyogokat, hanem a csípés útján vérbe kerülő lárvákat pusztítják el, amikből később a szívféreg lenne. Ezért sokkal jobb a hatásfokuk, mint a távoltartó (repellens) szereknek. Ugyanakkor éppen ebből adódik a veszélyük is: ha már szívférges kutya kapja, a vérben keringő rengeteg lárva gyors pusztulása toxikus sokkot okozhat a kutyánál.


(Egyszeri szúnyogcsípéssel csak néhány lárva kerülhet a véráramba, ezeknek az elpusztítása nem veszélyes, azonban, ha nincsenek kiirtva, akkor ezekből kb.6 hónap alatt kifejlett férgek képződnek, amik szintén elkezdenek, akkor már óriási mennyiségben lárvákat termelni. Ezeknek a nagy mennyiségű lárváknak a pusztulása veszélyes, ezért kötik teszthez az ilyen szerek első alkalmazását. Adocate cseppel kezelik egyébként a már szívférges kutyákat is, de ott szteroidot kap mellé a kutya, hogy a toxikus sokkot elkerüljék)

márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
37%
19: azért, mert 1 hónap a hatása. A teszt azért elég 3 hónap kihagyás után, mert HA időközben megfertőződött a kutya, akkor a lárvák még elég kicsik, hogy ne okozzanak bajt, ha újra kap rá tablettát (hogy fertőzöttnek miért veszélyes a tabletta, azt korábban írták). De attól még 1 hónap után fertőződhet szívféreggel, kullanccsal, bolhával, bélférgekkel stb.
márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

A nagyon érdekes hogy ma visszamentem.

Vettem mást.

Az eladó megkért,hogy ne olvasgassam a netet mert ott sokan doktornak képzelik magukat és nyugodtam adjam oda tesztelés nélkül a kutyának ő nem bírálja felül az állatorvost 🤣

Nyilván drágábban jöttem ki így külön de nem kockáztatom a kutyáim életét.

Tesztelve is lesznek nyilván nem ennél a dokinál mert ő annyira nem veszi komolyan ,hohy ő szívféreg tesztet abszolut nem id csinál.

(Hozza teszem eddig nem volt vele gondunk es o az egyetlen a varosban)

Mashova fogom ezutan vinni.


(Felhaborito hogy rambeszelia Nexgardot de nem értem miért mikör hogy így kulon megvettem ok jobban jartak mert a Nexgard olcsobb volt...

márc. 30. 11:51
 25/32 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért!
márc. 30. 11:52
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed , ha váltasz ilyen mentalitású helyről. Hozzáteszem, ha régebben hagytad ki a védekezést, és a múlt hónapban adtad a NexGardot, már adhatnád neki nyugodtan most is, hiszen ha baj lett volna belőle, az akkor lett volna, amikor kihagyás után először adtad.
márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Na látod, erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy sok orvos nem veszi komolyan a szívférgességet és nem is ért hozzá (mondjuk jól le is lettem pontozva miatta)
márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Neeem nem kaptak elötte se Nexgardot.

Én kérdeztem van e mas alternatíva mert a fiatalabb félt a cseppezéstől.

És akkor javasolta ezt,hogx ez mindenre jó. És ugye akkor derült ki szívféregre is amit jeleztem hogy nem voltak tesztelve (nyilvan mivel a hulye orvos sose hivta erre fel a figyelmet).

De o azt mondta nem baj nyugodtan adjam.


Utolsó: én nem pontoztalak le

Mindnekit felpontoztam

,KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK A VÁLASZÁT! 😊

márc. 31. 04:42
 29/32 anonim ***** válasza:

#22 Most egyszerre mondtad, hogy tévedek, miközben igazoltál is. A lényeg, hogy nem távoltartó a hatásuk, szóval ugyanúgy csípik a kutyát.

A bio nyakörv valamennyire távol tartja őket.

ápr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
#29 Igen, de a hatását nem azzal fejti ki, hogy megöli a hordozó állatot, hanem azzal, hogy a vérbe került lárvákat pusztítja el.
ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!