Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként kell a...

Milyen időközönként kell a féreghajtás, külső élősködő elleni szer? És milyen?

Figyelt kérdés

Most jelenleg NexGard Spectrat kaptak. Elég drága mivel nagytestűek de viszi a külső és belsőt.

Honnan tudnék rendelni? Olcsóbb kategóriát de jót?

Ez elvileg havonta kell adni az szerintem elég kevés idő és drága is lenne


Ti mit használtok a kutyáitokon?



márc. 28. 18:06
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
25%

Hát a féregtelenítő szer az egyszeri kezelés, időnként kell ismételni, 3 hónapos korig kéthetente, fél éves korig havonta, utána 3 havonta ajánlott, de évi egyszer a veszettség elleni oltással együtt kötelező.

A szívféreg hajtó tablettát fél éves kortól 3 hónapon belül kell ismételni, mert ha elkapja a szívféreg lárvákat, 3 hónapon túl akkora férgek nőnek a szívébe a kutyának, hogy belehalhat a gyógyszerbe, mert embóliát okoz a vérben. Szóval 1-3 havonta kell beadni.

A bolha-kullancs elleni szerre rá szokták írni, hogy melyik mennyi ideig hat, pl a tarkóra csepegtetendő spotonok és a spray-k 4 hétig, nyakörvek közül van 3-4-6-7 hónapos hatóidejű is, tablettából szintén van havi és 3 havi is.


Ezeket mindig ellenőrizni kell, úgy kell összeválogatni, hogy mindent lefedjen és felírni, hogy melyiket mikor kell legközelebb alkalmazni.


Én Foresto nyakörvet adok rá, amit 6 havonta cserélek, féregtelenítőt 3 havonta kap és külön szívféreg ellen 8 hetente kap gyógyszert.

Egy időben nyakörv helyett Frontline Triact spotont, azelőtt meg Advantixot, még korábban pedig Fipromax(sima Frontline olcsóbb változata) spotont tettem rá 4 hetente.

Azért jó ezeket néha változtatni, mert megszokják a kullancsok, ha mindig ugyanazt adod rá. Vagyis nekem ezt mondta a doki.

ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#30 Szóval megcsípi a kutyát.

Én is ezt mondom.

És ezt nem akarom.

ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!