Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a yorki fajtáról?...

Mit tudtok a yorki fajtáról? Többi lent

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nemsokára kapok egy yorkit, de még sok fajtában gondolkodom. Milyen a jelleme, hányszor kell etetni, mikor kell fésülni, mennyit ugat, elvan-e egyedül 5-6 órát otthon úgy, hogy nem szedi szét a lakást? nehéz megtanítani egy 2éves yorkit szobatisztaságra?(ennyi idős a kiszemeltem) minden tanács jól jöhet.
2010. okt. 27. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Yorkie gazdi vagyok!

3 éves yorkie kanom van emeletes házban lakunk 8 hetes kora óta van nálunk. Kérdéseidre válaszolva:

- etetés: napi 2x kap reggel és este /főtthúst/ ez idő alatt eszeget tápot illetve jutalomfalatokat kap.

- fésülés: mindennap legalább 1x szemek tisztántartása reggel és este megmosni

- ugatás: hát őrzi a házat rendesen, nevelés kérdése rákell szólni, szótfogad.

- igen elvan egyedül 5-6 órát mi is 8 órakkor itthonhaggyuk és 15-kor van vki itthon nálunk

- nem szedi szét a lakást? nekünk nem, nevelés kérdése ez is

- 2 éves yorkit szobatisztaságra nevelni könnyebb mint egy kölyköt természetesen ha kan akkor jelölhet rákell szólni! lekell teríteni nekünk vileda van leterítve ha szükségét érzi arra megy.

2010. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél :D
2010. okt. 27. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell hogy a yorki nagyon makacs, de nagyon gyorsan tanul, 1 nap én 3-szor szoktam etetni, ugatni nem nagyon szokott csak ha játszunk, és igen elvan egyedül sőt még 8 órát is de told össze a fotelokat ha egyedül hagyod, nem annyira nehéz megtanítani szobatisztaságra az enyém nagyon könnyen megtanulta, az a titka hogy amikor mentek le sétálni akkor ha pisil/kakil adj neki jutalomfalatot és simizd meg viszont ha bent a lakásba végzi a dolgát akkor szólj rá határozottan!

Volt már szobakutyád?

mert ha nem, akkor inkább a bologneset ajánlom :)

2010. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdések 80%-a yorkis, minek kell kiírni ennyiszer??? Írd be a keresőbe, találsz csomót!!!
2010. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapja van egy yorkim. Tündéri, de a szobatisztagággal bajok vannak.A kutyapelust szétszedi, de napi 3x sétáltatom és tudom, hogyha szaglászik akkor pisi, ha behúzza a fenekét és ,,köröz'' akkor kaki lesz.

Etetni napi 3x, mert még csak fél éves, de 1 éves korára 2-re lesz csökkentve.Fésülni naponta, kétnaponta kell, mert hamar összecsomósodik a szőre.Ha nem kiállítási kutya lesz javaslom a rövid fazont nekünk oldalt van hagyva kb. 5 centi szőr a hasa mellett, de izlések és pofonok.Ugat ha meghallja a csengőt, mikor nyaraltunk a vékony ajtó miatt minden arrajárót megugatott, de hamar megnyugodott.Mi nyolctól kettőig otthonhadjuk és addig nem pisil,kakil be.A konyhából,hálókból ki van zárva, ha nem vagyunk otthon.(Amúgy az ebédlő, meg az előszoba jó nagy.Sok örömet és kitartást!!!

2010. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!