Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges ez így, van rá...

Lehetséges ez így, van rá megoldás?

Figyelt kérdés
Van 1 havanese-pincsi keverék kutyusunk.(kan)Szeretnék egy kis palotapincsit mellé(szukát)Lehordanám úgy mint a másikat meg minden,de a szüleim nem igazán engedik.Lehetséges az hogy az első héten nem mutatom meg a szüleimnek?Kijönnének egymással a kutyák?
2010. okt. 28. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
És hogy gondoltad, hogy a szüleid nem fogják észrevenni a saját lakásukban, hogy van még egy kutya? Be akarod zárni a szobádba egy hétre? Szerintem inkább mond meg nekik, ha meg azt mondják, hogy nem, akkor nem.
2010. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És mit teszel, kedves felelős állattartó, hogy ha a szüleid azt mondják, hogy vidd a kutyát el, haza se merj vele menni?
2010. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MME ***** válasza:

Miért nem mondod azt már a hazahozás napján, hogy egy hete ott van? :D

Na mindegy. Nem tudom, hány éves vagy, de amíg nem tudod vagy meggyőzni a szüleid, vagy saját magad megkeresni a pénzt a kutya kiadásaira, addig ne próbálkozz, mert ebből a szituációból még csak nem is te, hanem az a szerencsétlen kutya járna rosszul, amely nem is kérte, hogy pont te hozdd el, ráadásul egy olyan helyre, ahol nem látják szívesen.

Próbáld megbeszélni velük, hogy fontos egy kutya életében egy másik kutya, hogy jót tesz neki mentálisan, ha egy fajtársával együtt élhet. Persze mindez csak akkor igaz, ha megfelelően választod ki az új kutyát, ha a tiéd domináns, akkor az új ne legyen az, ha a tiéd félénk, érzékeny, akkor a másik ne legyen az, mert csak erősítik egymásban a rosszat.

Ha a kutyád mentes minden rossz szokástól, kényszercselekvéstől, maximálisan engedelmes, és jól nevelt, ami a tökéletes szocializációt foglalja magában főképp, akkor szabad csak még egyet bevállalni mellé. A fenti feltételek miatt nem is értem, hogy gondoltad, hogy te, a szüleid nélkül, jó döntést tudsz hozni, jó kutyát fogsz kiválasztani a tiéd mellé... Ehhez sokszor egy szakértő szükséges, mert még két felnőtt is nagyon könnyen téved, ezzel a hibás választással pedig egyszerre két kutya életét is tehetik tönkre, plusz a te lelkivilágod. Tehát én nem egyáltalán nem ajánlom, hogy a magad feje után menj, mert többet árthatsz vele, mint a jó szándékod szerint használnál! Nah, ezek után sok sikert a szüleidhez! ;)

2010. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!