Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust vegyek?

Milyen kutyust vegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég elhalálozott a kutyusom (Chow-chow) és szeretnék helyette egy másikat. Kertes házban lakunk a város közepén. Nem olyan óriási a kert de az előző kutyusom jól megvolt. Közepes vagy nagy testű kutyára gondoltam (Beagle, Labrador, Labrador retriever, Berni pásztor)

Ezek a kutyák mennyit esznek?

Mennyi a mozgásigényük?

Nőstényt vagy hímet?

Elég ha hetente 3-4x sétáltatom?

Előre köszönöm a válaszokat :)

(Ja és még annyi hogy már utánanéztem google segítségével, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre :)

15/L


2010. nov. 5. 10:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Mindenképpen meg fogom nézni a menhelyeket is!
2010. nov. 5. 11:07
 12/31 anonim ***** válasza:
25%
ne evgyél bejglit mert az csahos ha egyedül tartják.vegyél egy mudit.
2010. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
staffi gazdi vagyok megint. Amúgy ezt a menhelyes dolgot én is pártolom. Nézz körül, rengeteg labrador , beagle és bernipászor tölti a napjait rácsok mögött:( járok önkéntesként egy menhelyre, kb múlt hónapba 2 labi is volt bent nálunk:/
2010. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Ha neked kell a kutya és Te nem agy otthon ez nem túl jó ötlet.

A családnak meg lehet csak nyűg lenne.

Nameg ilyet,hgy ugye nem teszi tönkre a kertet..

Dehogynem,amíg pici addig minden kutyus rosszalkodik,ás elhurcol mindent,kitép,szétrág,lelök stb.

Akinek ez nem hiányzik vagy nincs ideje megneelni az ne tartson kutyát szerintem:S

2010. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de semmilyen specifikus igényed nincs a kutyával, csak annyi h szép legyen, ne szedje szét a kertet (vagyis nyugodt kutya kéne), tudd szeretni és jókat kirándulj vele - valamint legyen olcsó (mind vételárban mind fenntartásban). Ezek alapján egyértelműen egy 1-2 éves MENHELYI keverék, akit ismernek a gondozók, ismerik már a szokásait, látszik mekkora milyen a vérmérséklete, és nem igényel már annyi nevelést mint egy kölyök (mint ahogy írtad a család nem nagyon foglalkozna vele hétközben aminek egy kölyök a kárát látná csak).


(De ha van 80-100 ezer forintod egy labradorra vagy 150 egy bernire (jó helyről) akkor hajrá. Az alatt nem érdemes ilyen kutyákat venni, mert utána többet költesz rájuk állatorvosnál mintha egy normális helyről vettél volna.)

2010. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Ha csak hétvégén vagy otthon akkor minek neked kutya?

Felesleges...

2010. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
ha ekkora kutyát szeretnél,akkor MINDENNAP vinni kell sétáltatni,hiába a kert.nekünk hatalmas kertünk van és még így is nap 2x kívánja a sétát
2010. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Menhelyes Bernik: [link]


Menhelyes Beaglek: [link]


Menhelyes Labik: [link]

És ő nagyon szép: [link]

2010. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nem az hogy nem nagyon foglalkoznánk vele, mert tesóm suli után azonnal ki menne hozzá, és játszana/foglalkozna vele, minden nap kapna enni és inni, nem lenne nyűg.

Sajnálom hogy én nem mehetek ki hozzá minden nap, de hétvégén szinte egész nap vele lennék.

Holnap körülnézek egy menhelyen. :)

Még annyi, hogy kb. egy fél éves kiskutya kibírná a téli hideget?

2010. nov. 5. 18:59
 20/31 anonim ***** válasza:
Mindenképp menhelyről hozz el kutyulit!!!
2010. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!