Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ég most mindenki Yorki...

Miért ég most mindenki Yorki (iiii) lázban?

Figyelt kérdés

Mindenki yorkit akar, nem számít ha szaporítótól, csak olcsó legyen.

Az sem baj ha idegbeteg, túlszapoított, genetikai korcsokat kap.Csak lényeg, hogy elmondhassa, hogy van egy zsebkutyája.

Miért van ez a yorki őrület?

Én sokkal jobban szeretem a nagytestű kutyákat, mint ezeket a zsebdögöket.


Bocsánatot kérek attól aki nem divatból választotta a kis kedvencét! Sok boldogságot hozzá!

Sziasztok!

13/L


2010. nov. 6. 18:56
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Én alapból bírom az ilyen kis szőrcsomókat( jó értelemben), de ha fel vannak öltöztetve, táskában hordva....

Mentünk b-nőmmel a buszra és egy hapsi(öreg vagy 80 éves) egy csivavával felöltöztetve, "rohangált", hát mit is mondjak khmmm.....Hát elég viccesen nézett ki:):P

Na mindegy, A bácsi biztos nem divatból csinálta :D

2010. nov. 7. 08:18
 22/32 LN09 ***** válasza:

Nekem is yorkim van. Mivel lakóparkban lakunk nem tarthatok nagy kutyát.

Valakinek nem csak azért kell ám "zsebkutya" mert egy celebnek az van, vagy mert divat.


Nekem mindig volt kutyám, velük nőttem fel. Sajnos családi okok miatt egy ideig nem tarthattam kutyát. Most kb. két hónapja megint van.

Tudod nekem gyerekpótló a kutya, azért kellett mert szerettem volna gondoskodni valakiről, mivel szülés után két babát vesztettem el... Rajtam kivűl pedig rengetegen vannak akik ilyen megfontolásból tartanak kutyát. Társnak és nem divatból.


Csak sajnos a médiában és a köztudatban ez van, hogy divatkutya.

2010. nov. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 LN09 ***** válasza:

* Lemaradt, hogy nekem sokat segít a babáim elvesztésének feldolgozásában a yorkim. Annyi szeretetet tud adni.


Bár hiába írom neked, ezt te nem értheted még.

2010. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Én értem,hogy aranyos kutya.nem magával a fajtával van bajom, hanem a divatból tartással.

Ha te nem divatból tartod hanem azért mert megtetszett ez a fajta, vagy mert nem tarthatsz nagykutyát akkor az jó dolog.

Én is szeretem néni a picike kutyusokat ahogy szaladgálnak.Csak ezt a táskában hordom, felöltöztetem dolgot nem értem.

és ne írd azt, hogy én ezt nem fogom megérteni.Mert aranyos az a kutya!

Ha tenyésztőtöl vagy fajtamentőtöl( menhelyről)van, és jól ápolt, aranyos , jól szocializált eb akkor nagyon aranyos tud lenni.

NINCS bajom magával a yorkival! Csak ezzel a divat-tartással.

Neked nem azért van yorkid mert, divat-divat úgy hanem mert ez tetszett, és csak kicsi lehet.

Bocsánatot kérek attól aki nem divatból választotta a kis kedvencét! Sok boldogságot hozzá!

Nem hiszem, hogy ezt elolvastad!Mert akkor nem írnál ilyeneket!



Bocsánatot kérek attól aki nem divatból választotta a kis kedvencét! Sok boldogságot hozzá! :)

Szia!

2010. nov. 7. 09:49
 25/32 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ami veled történt!Részvétem!Sok sikert a kutyushoz!
2010. nov. 7. 09:50
 26/32 A kérdező kommentje:

Társnak és nem divatból.


Ezzel értek egyet.Az ilyen kutyák akik társnak vannak ott az embernek.Nem számít, hogy milyen fajta, csak legyen egy társ.De aki divatból tartja az nem társként hanem Tárgyként kezelik a kutyát.Ezt ítélem el.És mégegyszer: BOCSÁNAT!

2010. nov. 7. 09:52
 27/32 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy én jobban félek ezektől kis vakarékoktól, mint egy pit bulltól!

A westie lecsengett jött helyette a yorkie meg a csivava és aki társasházban él nekem ne mondja, hogy azért tart yorkie-t... Mert ezen a fajtán kívül még rengeteg kis és közepes fajta van amit lehet lakásban tartani!!

Itt a környékünkön elég sok yorkie van és azt se értem, hogy ezek kutyák miért képtelenek arra, hogy úgy elmenjenek egy másik kutya mellett, hogy ne ugassanak? Persze ez gazda hiba, de a kedves yorkie gazdák miért nem tudják megnevelni a kutyájukat normálisan? (tisztelet a kivételnek) Ja, mert, hogy olyan aranyos és inkább babusgatják meg öltöztetik, minthogy megneveljék! A legtöbb yorkiessal az a baj, hogy nem értenek a kutyákhoz csak vettek egy ilyen édi-bédi kutyát, de fogalmuk sincs arról, hogy ez a fajta egy vérbeli terrier! (Tisztelet a kivételnek szintén)

2010. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
én nem akarok.
2010. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 LN09 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én arra írtam, hogy nem értheted, hogy én elvesztettem két babát, és ezért szerettem volna kutyát... Szóval szerintem félreértettük egymást :)


Biztos le leszek pontozva, de én azért nem úgy babusgatom a kutyámat. Persze, szeretem, de azért nah :) Az én yorkim nem ideggyenge, meg mittudom én. Nagyon sokat tanulok vele, tanítom. Pórázon nagyon szépen közlekedik, és ha idegent lát, nem ugat. Szeret mindenkit, és ha kutyát lát vagy hall, nem ugat hanem megáll és figyel.


Jó, persze, van aki tényleg lesz@rja a kutyát és dedósan viselkedik vele, meg öltözteti... Az én kutyámnak is van ruhája, de akkor adom rá, ha hideg van.


Nem tudom ki irta, hogy ne magyarázzam már meg, hogy lakóparkba csak yorkit lehet tartani. Persze, nem csak azt, de nekem a hírdetések között ő tetszett meg. Becsszó nem vezérelt semmi más.


Egy szónak is száz a vége, van aki divatból és van aki társak tartja őket. Tök mindegy, hogy kicsi, nagy, szőrős, vagy kopasz. A lényeg, hogy gondoskodni kell róla. Tény, hogy ha az embernek azt mondják, hogy KUTYA, nem a yorki fog elsőként eszébe jutni.


Sok kérdésnél, a válaszokban ott van, hogy már utálják ezeket a kutyákat, meg úristen hogy néz ki, stb... Nem értem miért kell utálni, vagy nem szeretni ezért egy állatot. Az az állat nem tehet róla, hogy itt gyakorin millio kérdés van kiirva róla.

Nah, mindegy. Nem ragozom, ezt valaki vagy megérti, vagy nem!

2010. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, akkor lehet, hogy félre értettelek.

:)

Köszi a választ!

És én felpontoztalak!

Hasznos választ adsz! :) Szia!

További szép napot! :)

2010. nov. 8. 17:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!