Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek innen kutyát (AMSTAFF...

Vennétek innen kutyát (AMSTAFF)? Mit gondoltok az oldalról? Megbízhatónak tűnik?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy amstaffot, pesten lakok és nekem nem fontos a törzskönyv, mert tenyésztőnél sem kérném itt meg tk nélküli kutyák vannak és fajtatiszták.



előre is köszönöm a válaszokat...


2010. nov. 17. 18:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

*Nem tűnik szaporítónak

Nem tudok írni :)

2010. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes válaszokat T. csak kitti ezt az oldalt én is ismerem. Egyik ismerősömnek nagyon jó kennelből volt amstaff kutyája s sajnos el kellett alltatnia 3 éves korában betegség miatt, mert túl tenyésztett volt s nagyon sok pénzébe került a szövettan stb, ami itt nem is lényeg, de pénzt energiát nem kímélve próbálta megmenteni. A tenyésztő erre meg megvonta a vállát s közölte nem tud mit tenni. A tenyészetet nem írnám le. Nekem egyre jobban szimpatikus ez az oldal s meg fogom nézni a piciket. Beszéltem is velük, mondták persze nyugodtan megnézhetem a piciket, az anyát és a helyüket is. Mondtak még sok sok információt róluk. Abszolút nem tűnik úgy mint aki tömegeket gyárt sőt...

Köszönöm még egyszer az értelmes és hasznos hozzászólásokat.

2010. nov. 18. 16:54
 13/24 anonim ***** válasza:
megbízhatóak és látszik hogy imádják a kutyáikat én vennék tőlük :)
2010. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Elmondom én miért ellenzem ezt. Én olyan szaporítótól vettem a kutyám, aki hasonlóan becsületes volt, mint ők. Lakásban nevelkedtek, mindent elmondott a fajtáról, láttam az anyját, az anyja törzskönyvét. Kifaggatott töviről hegyire, hogy ugye nem kell majd lépcsőznie a kiskutyának, mert az nem tesz jót az izületeknek, stb. Megesketett, hogy hívom, ha szobatiszta lesz, hívom ha megtanítom valamire, tartjuk a kapcsolatot, mert neki nagyon fontos, hogy jó helyen legyen a kutya. Hazavittem a kicsit, és az első etetésnél vigyázban ült a tányér előtt. A hölgy még arra is vette a fáradtságot, hogy tanítgassa a kicsiket, és libasorba ültesse őket az etetésnél.


Tehát tényleg minden jel arra mutatott, hogy minden rendben lesz. Oltások, féreghajtások rendben voltak, tehát tényleg nagyon gondosan ellátta a kicsiket.


Csakhogy a genetikához ő sem értett (mint ahogy egyébként sok törzskönyves tenyésztő sem egyéként). Nem volt annak oka, hogy épp azt a kant rakta össze a szukájával, csak választott egy szép, törzskönyves kant.


Az eredmény: rejtetthere, hardermirigy problémák, köldöksérv. A három műtétre többt költöttem, mint egy garanciás, szűrt, legjobb kennelből származó kutyára.


Azzal is egyetértek, hogy sok hobbi szaporító (ők a jóindulatú, gondos, kutyaszerető szaporítók) lehet, hogy még jobb körülmények között neveli a kutyáját, mint néhány törzskönyves tenyésztő.


A törzskönyv önmagában nem ér semmit. De szerintem az a minimum követelmény egy tenyésztőtől, hogy adjon törzskönyvet. Aki amúgy gondos, de nem tud tk-t adni ott szerintem elképzelhető, hogy a kutyái valamiét nem mentek át a tenyésszemlén, vagy valami egyéb gond van.


Nekem ha legközelebb veszek kutyát, biztos, hogy olyan helyről fogom venni, ahol van tenyésszemle, vannak szűrések, és el tudja mondani a tenyésztő, hogy melyik vérvonalban milyen hibák fordulnak elő, miért épp azt a párosítást választotta, amelyiket, mi volt a célja a választásnál, stb. És nem utolsó sorban szerződésben vállal garanciát az örökletes betegségekre.


Tény, hogy ez így elég drága mulatság, de kutyát 15 évre választasz, társnak, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen génállományú egyedet választasz magad mellé.


De az biztos, hogy erről a helyről jobb kutyát kaphatsz, mint a legtöbb expresszes hirdetésből, csak sajnos a génekbe nem látnak bele ők sem.

2010. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
fehér: [link]
2010. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
startapró: [link]
2010. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

startapró: [link]


[link]



Haziallat.hu-n megtaláltam [link] hirdetést.

[link]

2010. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2010. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Utolsó 4 hozzászóló!

Ezekkel a linkekkel mit kezdjek?

2010. nov. 20. 19:33
 20/24 anonim ***** válasza:
szerintem nem fogod megbánni ha Tőlük veszel kutyát!!!!
2010. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!