Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg, hogy a...

Hogy tanítsam meg, hogy a kutyám hívásra hozzám jöjjön?

Figyelt kérdés
A hátsó kapunk a patakhoz nyílik és le szoktam engedni a kutyámat, mert nyáron fürdik benne most meg már hidegebb van és végigsétál a patak szélén! Csak az a baj, hogy ha hívom nem jön oda hozzám és nagyon mehéz elkapni de nem megy el messzire attól nem félek nem is tudna, mert van ott egy karítés és nem tud tovább menni, hogy tanítsam meg, hogy ha hívom oda jöjjön? Egy Golden és Labrador keverék fél éves!
2010. nov. 19. 16:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
bocsi lakásba nem tudom tanítani mert nem benti kutya nagy testű mindent szétszedne úgy értettem,hogy bent hogy a kertbe
2010. nov. 19. 16:56
 12/16 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy olyan helyen, ahol minél kevesebb dolog tudja elvonni a figyelmét.


Ha nehezen figyel rád, akkor az sembaj, ha előtt egy napot koplal, és utána valami iszonyú finommal (mondjuk főtt máj) kezded a gyakorlást.

2010. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen már kérdeztük egy lánytól aki kutyasuliba dolgozik és azt mondta, hogy le kell fárasztani mert tele van energiával és mikor el van fáradva csak akkor lehet vele bármit kezdeni
2010. nov. 19. 16:58
 14/16 A kérdező kommentje:
de ténleg olyan erős, hogy van, hogy el se bírom de mikor el van fáradva akkor már sétánál is van, hogy szépen jön mellettem am. köszi ezt a köteles dolgot meg fogom próbálni van egy hely ami el van kerítve csak az a baj, hogy a kerítésen van egy lyuk amin kifér
2010. nov. 19. 17:00
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ez automatikus volt hogy minél többet szeretgettük és simogattuk és mondtuk neki hogy figyelj rám meg beszéltünk hozzá és törődtünk vele,azóta hallgat a nevére és nagyon okos kutya!

Egy Beagle-éről van szó!

Amúgy próbálkozz a jutalomfalatokkal!A kaja szagot úgyis megérzi és rögtön odaszalad!Egyből ültesd le mondd ki a nevét többször is és ha ügyes volt csak akkor kapja meg a falatot!Nálunk ezek a módszerek is beváltak a tanításnál!

2010. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
egy beagle legalább nem olyan óriás, hogy felborít XD
2010. nov. 22. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!