Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogilag mikor büntethető a gazda?

Jogilag mikor büntethető a gazda?

Figyelt kérdés

Hallottam a hírekben, hogy egy bácsi átment a szomszédba és ott 8 kutya közel 200 harapást okoztak neki. Később a kórházban belehalt a sérülésekbe. Gazdáját 5 évre akarják leültetni!! Miért? Ha betörő megy be akkor a kutyám nem védhet meg? 2 hét karantén O.K.! De akkor sem értem. A kutyák oltása rendben volt. Védték a területüket.

Nekem is van 6 kutyám ( akita ) Ha bejönnek hozzánk és "baj" történik, engem is leültetnek??

Köszönöm a válaszokat


2010. nov. 24. 19:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A tv-ben nem hallottam, hogy tanyán kívül voltak. Így már azért érthető a bünti.

Nekem is kint van a kapunk a harapós kutya tábla. A kutyáim jól vannak szocializálva de nem gondolom, hogy labdát vinnének a illetéktelennek. Rászólásra eresztenek. Sajnos rossz környéken lakunk ( afrika mellett) Kell a kutya- ezért is. Csak tudni akartam mire számítsak, ha valamit kinéznek az udvaromról és szándékukban áll elvinni:)

2010. nov. 25. 09:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Ahol dolgozok ( telepen kutyával ) volt egy elfogásunk.

Fickó bejött éjjel, szóltam neki hogy álljon meg, többször is felszólítottam, de nem hallgatott rám. Amikor ki akart mászni, akkor küldtem a kutyát. Nem tudtam hogy van e nála valami. ( kés vagy bármi ) Ezért kosár nélkül ment a kutya.

Ahogy elengedtem, én is elkezdtem rohanni. ( a kutya gyorsabb mint az ember )

Elkapta a jobb karját, és a földre teperte, és addig ott tartotta, amíg odaértem. Máshova nem fogott a kutya, nem tépte, nem marta össze vissza.

Amikor odaértem, parancsra röktön eresztett, a fickót bekisértem a portára. Menet közben már nem akart meglógni. ( nem is értem miért )

Megvárta szépen a mentőket, és a rendőrséget.

Ám a jegyzőkönyvbe az került, hogy a fickó ütni akart, így a kutya önvédelemből kapta el a karját.

Szal kicsit néha nem árt másítani, hogy ne tudjanak bele kötni.

Pár nap múlva felhívtak az ÁNTSZ- től, hogy a hatósági állatorvost fel kell keresnem, és bemutatni a kutya papírjait. Ez megtörtént, és kaptam egy igazolást, hogy nem veszett a kutya, és az oltásai rendben vannak. Még meg is simogatta a doki.

Jaaah! Én meg kaptam jutit a főnökömtől. ( 100 000 ) :-D

2010. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: nagy gratula, ügyes és okos a kutyád :)
2010. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

21.03-nak.

Köszi! :-D


Itt van, a kép a telepen készült:


[link]

2010. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mégis be mert menni??? Magára vessen. Ügyesek vagytok:)

És persze nagyon szép a társad...

2010. nov. 28. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!