Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki allergiás a kutyákra...

Ha valaki allergiás a kutyákra egyáltalán nem is érintkezhet velük?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy kutyát tartani (kistestűt), de lakótársam közölte, hogy ő nem engedi, mert allergiás rájuk. Ezzel a sztorival csupán annyi a gáz, hogy otthon is van nekik 2 skótjuhászuk, igaz hogy az udvaron de akkor is...

Szerintetek csak ki akar velem cseszni?


2010. nov. 25. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem biztos.

Ezért mondtam h vannak fokozatok. Van akinek az első érintéstől kijön. Van akinek órák elteltével.

2010. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Az attól függ, hogy kis vagy nagymértékben allergiás ??!! Én is allergiás vagyok rájuk kis mértékben !! Az orvosom azt mondta így lehet tartani kutyát de nem nagyon ajánlott, mert előbb utóbb kijön teljesen az allergia !!
2010. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Vannak hipoalergén kutyák. Pl.:uszkár(pudli), máltai selyemkutya, bison frizé
2010. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nézd, a nővérem férje allergiás a szőrre, akár kutyáról, akár macsáról van szó. A kutyám viszont az udvaron van mindig. Mikor nyaralni voltunk, Peti minden nap elvitte Herceget sétálni és semmi baja nem lett tőle. A macskának pedig hullik a szőre, de nem annyira(sziámi)úgyhogy csak akkor köhög,tüsszög tőle, ha esetleg a radiátorba nagyon sok szőr ragadt vagy a macska közvetlenül mellette van sokáig. Szerintem a lakótársad egyszerűen csak nem örülne egy kutyának, ezért gorombáskodik.
2010. nov. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig, de azt tudom hogy keresztapám is allergiás rájuk, így nekik sincs. De ha itt vannak nálunk elvannak mivel udvaron vannak, és ott nem számít. De lakásban igen is számít, akkor is ha csak a szobádba lenne, mert ugyebár a szőr száll. meg amúgy is nem hiszem hogy 1 szobába zárva szeretnéd tartani, és a lakás többi részével meg se ismerkedhet. vanak olyan kutyák amiknek a szőre hipoallergén, azokat tarthatsz elvileg. Most csak egy ilyen kutya jut eszembe pl kínai meztelen kutya. annak ugyebár nincs szőre :D
2010. nov. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

10:59 vagyok, vagyis utolsó.


Na most végig olvastam, és mindegyikőtök azt mondja hogy csak kifogást keres. Szerintem nem így van, mivel ha allergiás akkor lakásban akkor is kijön hogyha kis mértékben allergiás. Ezért nem feltétlenül keres kibúvót.


A legjobb ha keresel egy hipoallergén kutyát, így feltálalod neki hogy ilyen kutyát tartanál. Természetesen magyarázd el neki hogy erre nem lehet allergiás. Ha így sem megy bele akkor tényleg kibúvót keresett, vagy csak nem szereti az állatokat (de mivel van nekik udvaron ezért nem elképzelhető hogy utálná őket). Ha így belemegy elfogadod hogy ilyet tarthatsz, és ilyennel fogsz élni. Muszáj lesz kompromisszumot kötni, mert nélküle csak VITA lesz.

Remélem segítettem

2010. nov. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Apukám is allergiás mégis bújik a kutyákhoz. Viszont tiszteletben kell tartanod a lakótársad kérését mivel nem tudod mennyire sz@r érzés az allergia rá eső része.
2010. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!