Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy kérdésem, lehet,...

Lenne egy kérdésem, lehet, hogy nagy hülyeség. Lehet így kutyát ingerekhez szoktatni?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon félős, ideges természetű (főként zajokra), ezért zenehallgatás közben eszembe jutott, hogy mi lenne, ha hallgattatnám vele hetente néhányszor az mp4-em. Alacsonyra állítottam a hangerőt, ráadtam a fejhallgatót, és onnantól én rázkódtam a nevetéstől, de ő nyugodtan ücsörgött vele a fején, és hallgatta :-) Trailereket állítottam be neki, tehát volt benne sokféle hang :-D


Arra gondoltam, hogy keresek neki neten egy csomó mindent, hogy szokja az állandó, egyenletes, szokatlan zajokat - a hangosakat így nem tudom vele gyakorolni, mert nem veszem fel a hangerőt hozzá, de más helyzeteket igen.

Szerintetek nem kéne? Halk erősséggel is káros, heti 3 nap, vagy úgy van, mint az embereknél?


2010. nov. 25. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet!
2010. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a kutyák füle sokkal jobb, mint a miénk, nézz utána, és csak finoman !
2010. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
szerintem egyálatalán nem jó, mert a kutya 1000x jobban hall mint te, és kb a minimum hangerő az neki annyi, mint neked a maximum kétszer. Károsítod vele a kutyád fülét. Csak rosszat teszel vele, jót nem. Utcára kell vinni, nem így kell szoktatni. Főleg ha a fülére teszed, közel van a hang, az a legrosszabb.... Sjanálom szerencsétlent, hogy ilyen tudatlan gazdája van, aki azt sem tudja hogy ilyet nem lehet csinálni. Gondolkodj már, mielőtt tönkreteszed szerencsétlen kutya hallását. Ne csodálkozz , hogyha 8 évesen majd süket lesz a kutyád.
2010. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
az egy dolog , hogy az emberhez képest sokkal jobb a hallásuk de van egy hangerő mint az embernél is aminél már nem tesz különbséget ő nem fogja 1000* hangosabban hallani a zenét :) voltam nyáron fesztiválon kutyák tök nornálisan mozogtak a hangfal környékén nem féltek :) 1000 * vagy ki tudja hányszor jobban hallanak távolra :)
2010. nov. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a különbség annyi, hogy sokkal élesebben és részletesebben hallja a zenét. És csak kicsit hangosabban. Szóval ez nem egy olyan hangos "zaj", csak hát nincsenek hozzászokva, nincsenek letesztelve erre a kutyák.

De sokszor az alapzajt nem éri el a hangerő, pl. a panelben tartott kutyák ennek a többszörösét viselik el állandóan.

Ja meg nagy lelógó füle van, arra kerül a fejhallgató, így nem jut közvetlenül a hallójáratba.


Viszem én mindenhova, különben nem is zavarna, hogy ennyire félős, mert itthon elmegy, nem éri szinte semmilyen ilyen inger. Nincs hol gyakorolni ezt, mert alkalmanként van ilyen (pl. ordítozó/hangoskodó emberek, építkezés, utak karbantartása, vihar, petárda, tűzi játék, autóduda, száguldó motor, stb.). Különben hidd el, odamennék vele szoktatni őt :-)

2010. nov. 26. 01:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az elgondolással nincs baj. De nem tudod kihangosítani rendesen? A fejhalgató nem a legjöbb megoldás.


Egyébként én is YouTube videókkal szoktattam a macskanyávogáshoz :)

2010. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom kihangosítani, mert csak egy mp4, ami amúgy is halk, maximumon is hallok mindent. Az igazi az lenne, ha hangszóróval tudnám hallgattatni, de ő nem jöhet be, kint nem tudom megoldani... Sajnos :-(


Tehát inkább ne?

2010. nov. 26. 10:43
 8/13 anonim ***** válasza:
inkább ne.. nem a legjobb megoldás. sőt...
2010. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó, lehet is kapni ilyen cd-t, amin különféle hangok vannak és azzal lehet hozzászoktatni a kutyikat.:)

De a fejhallgató tényleg nem a legjobb hozzá.

2010. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kis asztali számítógépes hangfalad, amit könnyen tudsz hozni vinni? Az pl. jó megoldás lenne.
2010. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!