Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy kérdésem, lehet,...

Lenne egy kérdésem, lehet, hogy nagy hülyeség. Lehet így kutyát ingerekhez szoktatni?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon félős, ideges természetű (főként zajokra), ezért zenehallgatás közben eszembe jutott, hogy mi lenne, ha hallgattatnám vele hetente néhányszor az mp4-em. Alacsonyra állítottam a hangerőt, ráadtam a fejhallgatót, és onnantól én rázkódtam a nevetéstől, de ő nyugodtan ücsörgött vele a fején, és hallgatta :-) Trailereket állítottam be neki, tehát volt benne sokféle hang :-D


Arra gondoltam, hogy keresek neki neten egy csomó mindent, hogy szokja az állandó, egyenletes, szokatlan zajokat - a hangosakat így nem tudom vele gyakorolni, mert nem veszem fel a hangerőt hozzá, de más helyzeteket igen.

Szerintetek nem kéne? Halk erősséggel is káros, heti 3 nap, vagy úgy van, mint az embereknél?


2010. nov. 25. 22:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A félősség oka nem a zaj, hanem a kutya idegrendszere.

Ha zajoknak teszed ki, attól még nem lesz erősebb idegrendszerű.

Mondjuk ha te a pókoktól félsz és beültetnének egy pókkal teli ládába, nem hiszem, hogy megszeretnéd a pókokat.


A gazda viselkedése a mérvadó, ha a kutya félős. Te ne reagálj rá, legyél közönbös, nyugodt és határozottan tereld el a kutya figyelmét.

Ez nem megy máról holnapra, sok szituáció kell, amit együtt vészeltek át.

De ez a zenehallgatás szerintem semmire sem jó, legfeljebb kényelmes.

2010. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez nem újdonság, direkt van ilyen cd kutyáknak ijesztő hangokkal!
2010. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Inkább nem kísérletezek vele... Remélem, e nélkül is menni fog idővel :-)

2010. nov. 29. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!