Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasulival kapcsolatban...

Kutyasulival kapcsolatban lenne egykét kérdésem?!

Figyelt kérdés
Amstaff kutyus érkezik nemsokára a családba.Átlagban mennyibe kerülnek a sulik?És hogy kell fizetni?Mindig a napi foglalkozás után, vagy havonta?Még egy kérdésem lenne..szerintetek érdemes majd vele késöbb ÖV-özni? Fontos lenne, hogy tudjon parancsra fogni és ereszteni ugye?Ti mennyit fizettek a suliba ahova jár a kutyátok?Köszi előre is.
2010. dec. 6. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is staffordom van.Mi először kutyaovival kezdtünk, mert fontos a szocializálódás a staffordnál különösen, mert később nagyon domináns lesz és fontos, hogy barátságos lesz vagy mindenkinek nekimegy. A kutyaovi 800ft/alkalom(2óra) volt és addig jártál még szükségesnek láttad.Utána kezdő engedelmességi, középhaladó engedelmességi és haladó engedelmességi.Ezek 1000ft/ alkalom(2óra). Utána ha teljesen engedelmes és megbízható akkor kezdheted az őrző védőt.
2010. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megint én: én 2 kutyasuliba is jártam az egyiknél havonta kellett, ahova most járok ott minden óra után. Nekem panelban van staffordom ezért azt javasolták, hogy járjak őrző védőre, de ne az legyen a cél,mint egy kerti kutyának, hogy esetlegesen megtámadja aki betör, hanem, hogy kontroll alatt tudjam tartani ha esetleg összeverekedne egy kutyával vagy ki tudja neki akar menni valakinek(bár ezt kétlem).Szal ismerje az ereszteni parancsszót.
2010. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megírnád hol laksz, akkor lehet hogy akad olyan aki tud a közeledben ajánlani sulit és pontos árat is írni.

Nekünk 30000 volt az alapfokú és szintén 30000 a középfokú tanfolyam. Utána a klubfoglalkozások havi 5000-be kerülnek. Korábban jártunk olyan iskolába is, ahol 800 Ft/1 óra volt az ár. Az sem volt kifejezetten rossz, de annyival kevesebbet is ért. Az örző-védő csak akkor jöhet szóba, ha már kellőképpen kézbentartható a kutyád. Nem feltétlenül fontos, hogy minden kutya tudjon parancsra fogni és engedni, egy átlag kutyánál erre sohasem lesz szükség, de az ÖV mindenképpen jó lehetőség a kutya számára, hogy kontrollált körülmények között kiélje a zsákmányösztönét.

2010. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze tudom , hogy csak akkor lehet elkezdeni az ÖV-öt ha már teljesen engedelmeskedik nekem a kutya.Nekemis panelben lesz. Köszi a válaszokat , így átlag árba nemsok. Megérdeklődöm itt nálunk mennyibe kerül !Ovin gondolkozok, az nembiztos , hogy lesz, kiskorától vinnifogom kutyák és emberek közé, tehát az alapokat megoldom, de suliba mindenképp megyünk :)
2010. dec. 6. 10:30
 5/6 anonim válasza:

bocsi, de offolok: én pesti vagyok, 10hetes (lassan 11) staffim van, szerintetek az jó ha januártól hordom oviba? melyiket ajánljátok? az a baj, hogy sétálni se hajlandó nagyon...:D

köszi

2010. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi tanfolyamos rendszerben suliztunk, kétszer 7 hetet alap és közép fokon.


A középfokkal szinte teljesen rendbehoztam a 2 év rossz nevelést, és gyakorlatilag 14 hét sulizás után tartunk ott, hogy ÖV-zünk.


Ez tanfolyamonként 47 ezer forintba került, nekem megérte, előre szívtam a fogam, utólag viszont azt gondolom, hogy nagyon megérte.

2010. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!