Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvény/rendelet szerint...

Törvény/rendelet szerint közterületen az útszéli fűből is fel kell szedni a kutyapiszkot, vagy csak a betonról, járdáról, játszótérről, parkolóból, stb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 10:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a baj magyarisztánban, hogy keménykedés van, infrastruktúra meg nincs, aztán oldja meg a paraszt ahogy tudja. És ez nemcsak a kutyaszarral van így. Nézd meg Bpestet, Mindenhonnan kiutálják kitiltják az autósokat, de pl Béccsel ellentétben bsznak annyi mélygarázst építeni, mint ott van.

Visszatérve a kutyaszarra: az nagyon hamar elbomlik, nem értem miért övezi ekkora hiszti a témát. Az jogos, hogy járdáról, úttestről, parki gyepről fölszedjük, de azért az erdei séta során mi nem szoktuk. És amúgy pl felénk sok lovas jár és hiába nyalják a lovasok sggét én nem látom szebbnek vagy kívánatosabbnak a lószart a kutyáénál...

2010. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%
ha kutyát tartasz, egy csomag nylon zacskó igen elenyésző kiadás a többi mellett. A kutyapiszok pedig NEM veszélyes hulladék.
2010. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

De, elvileg külön kukába kell dobni. Nem tudom, hogy a szabály mi, de én is összeszedem túrista úton is.


A helyzet az, hogy bármennyire is erdő, ha öt kutya jár oda, akik kétszer szarnak fejenként, akkor az 10 nap alatt 100 kutyaszar. A 11-ik napon már én is baromira utálnám, hogy tele van minden, és belelépek.


Ne a törvény miatt szedd össze, hanem azért, hogy példát mutass, javítsd a kutyásokról alkotott képet, és nem utolsó sorban rendezett, tiszta környezetben tudj kutyát sétáltatni.

2010. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
A tiszta, rendezett környezetről itt álmodni sem merek, ugyanis van itt a környéken vagy 20-30 macska, akiknek egyébként van gazdájuk, de a környéken élők mégis folyamatosan etetik őket, és minden hova, úton-útszélen, ablakok alatt, kuka mellett ki van szórva az ételmaradék, és mivel a kutyám még kölyök, mindent fel akar enni, és sajnos van, hogy néha túl későn veszem észre. Ezt nem bünteti meg senki?
2010. dec. 8. 11:50
 15/33 anonim ***** válasza:
67%
Én eleinte szedtem a kutya után a piszkot. Aztán beleuntam, hogy a másfél órás séta alatt egy kukát sem láttam, hogy megszabaduljak a zacsitól. Így egészen hazáig vittem. Egy idő után beleuntam, hogy a szart is sz@rt is sétáltatnom kellett. Ha több kuka lenne, akkor talán még ma is összeszedném. Ez van.
2010. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%
De bizony, az állati ürülék (ahogy az emberi is) veszélyes hulladéknak számít, és nem szabadna a sima utcai szemetesbe beledobni. Azért van külön kutyaürülék gyűjtő szemetes is, amiből külön kukásautóval szokták elszállítani a hulladékot, nem lehet kommunális hulladékkal együtt szálítani sem, nem kerülhet sima szemétlerakóba, csak a veszélyes hulladék égetőbe. Elvileg így működne, de gyakorlatilag pl. a mi környékünkön egyáltalán nincs ilyen gyűjtő, már annak is örüni kell, ha a gazdik öszeszedik és a sima kukába dobkák a kutyakakit. Szerintem a kulturált kutyatartás alapfeltétele, hogy összeszedem a kutyám után az ürülékét, még akkor is, ha igen, sajnosvan úgy, hogy sima kuka után is perceket kell cipelgetni a csomagot, mire találok egyet. És az is más kérdés, hogy nylon zacskóba zárva az ürülék nem fog soha lebomlani, ellenben szabad levegőn hagyva a természet megoldaná. De én akkor is azt mondom, hogy szedje össze mindenki a kutyája után, nem lehet azt mondani, hogy én aért nem szedem össze, mert X sem szedi,vagy mert a lovak, galambok stb is oda piszkítanak. Valahol el kell kezdeni a normális állattartás, pl. ott, hogy összeszedi mindneki a saját kutyája után.
2010. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%

Most komolyan, 200 Ft a tescoban a 120 db-os uzsonnás zacsi. Szerintem senkit nem vág földhöz, ha a napi túró rudi vagy párizsi mellé bedob egy ilyet havonta EGYSZER. Tudom sarkított, de a szülők sem wc-ztetik mindenhova a gyereküket csak azért mert az állam nem biztosít pelenkát. Ennyit az infrastruktúráról. Aki kutyát vállal, vállalja a plusz zacsi költséget és azt a néhány derékfájdító lehajolást naponta amikor felszedi a kutyája után a szart - és nemcsak a betonról.

Én a 3. kerületben lakok. Itt a járda mellett van egy méteres "zöld" sáv. Az ember emellett a zöld sáv mellett parkol le és az a 10 lépés amíg elér a ház ajtajáig elég h az ember szarba lépje mert sokan úgy gondolják, h lusták, kényelmesek, igénytelenek, rendetlenek stb. onnan is felszedni a kutyájuk piszkát.

Vagy a minap voltunk sétálni, megálltunk egy "házak közötti zöld övezeten" (nem park) gyakorolni egy kis engedelmest, ültetést, fektetést. El kellett onnan jönnünk mert 10 centinként kutyaszarba botlottunk. Már én magam szedtem föl másnak a mocskát, de nem akartam h esetleg nem kutyás lépjen bele aztán szidjon pl. engem mint kutyást.


Addig egyébiránt senki ne várja h ebben az országban bármi változik, amíg mindenki az ilyesfajta kiskapukat, kibúvókat keresi a törvények alól, mint amit a kedves kérdező felvetet.

2010. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
34%

12.09: a hozzád hasonló mentalitás miatt tartunk ott ahol tartunk - és nemcsak a kutyapiszok összeszedésre gondolok. Az emberek eldobják a csikket, mert más is eldobja, a pet palackot a mai napig lusták elvinni a szeleltív hulladék gyűjtőig, de legalább laposra összenyomni...és akkor az olyanokról már nem is beszélek h a zebránál lassítani stb.

Én fél évig éltem Svájcban. Egyszer kaptam egy helyes kis levelet 90 frank büntetéssel, h mivel rossz kukába dobtam a szemetem egy részét ezért fizessek és máskor jobban figyeljek. Lehet mondani h Svájcban megvan az infrastruktúra meg miegymás, de a legnagyobb része nem azon, hanem az emberek MENTALITÁSÁN múlik. És elszomorít h tőlünk akár csak 200 km-re nyugatabbra értelmesebb emberek élnek mint itt. Nem értem mi lehet itt a baj, mi lehet a különbség oka?? Vagy az emberek addig nem tanulnak amíg ingük gatyájuk rá nem megy büntetésekre?? Csak így lehetne itt rendet tenni és elérni azt a mentalitást ami nyugaton van?

2010. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt nem közterületen kell összeszedni, hanem belterületen. Nem ugyanaz. Tehát a településen kívül nem kell. Értelmetlen is lenne. Az őzek, nyulak, vaddisznók sem kakiszedő zacskóval járnak és a vadőr sem szedi össze utánuk. Ha viszont az út szélére vagy az útra csinál a kutya, akkor azért illik onnan eltakarítani, de a túrista út mellett tíz méterre minek?
2010. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én meg pont néztam, hogy itt nálunk van egy kijelölt kutyafuttató, ami szintén tele van szarva. Az emberek azt hiszik, hogy ahova szabad szaratni, ott nem kell felszedni? Én megmondom őszintén, tekintve, hogy fojton szarba lépek, és már nagyon unom, és ezért néha azt is megteszem, hogyha lehajolok a sajátoméért, és van mellette egy másik, azt is felszedem.
2010. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!