Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvény/rendelet szerint...

Törvény/rendelet szerint közterületen az útszéli fűből is fel kell szedni a kutyapiszkot, vagy csak a betonról, járdáról, játszótérről, parkolóból, stb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 10:54
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
nem kibúvókat keresek (eddig is felszedtem, ezután is fel fogom), nem is arról van szó, hogy sajnálom azt a pár forintot zacsira, nem is arról, hogy undorodom/lusta vagyok felszedni, hanem hogy tényleg kilométereket cipelhetem, mire találok egy kukát. azért mégsem tehetem zsebre...?! akkora luxus lenne felállítani néhány szemetest? (ráadásul ha külön kutyapiszoknak való lenne, nem hiszem, hogy bárki megkísérelné lerugdosni vagy megrongálni...)
2010. dec. 9. 17:54
 32/33 anonim ***** válasza:

Köztisztasági szabálysértés


7. § (1) Aki

a) a közterületen, a közforgalom céljait szolgáló épületben, illetőleg közforgalmú közlekedési eszközön szemetel, ezeket beszennyezi,

b) a felügyelete alatt lévő állat által az a) pontban megjelölt helyen okozott szennyezés megszüntetéséről nem gondoskodik,

ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

2010. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor elmondom a tüntetési módszerem. Ha sehol sincs kuka, és sétáltatnom kell a szart is a kutyával együtt, akkor oda szoktam biggyeszteni egy-egy közintézmény kapujába. Ovikat, kórházakat nyilván mellőzöm, de okmányiroda, suli, polgármesterihivatal, rendőrség nincs biztonságban. Úgy gondolom, hogy ezzel jelzem, a szándék meg van, szívesen felszedem, össze is csomózom, de nem tudom kidobni.
2010. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!