Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rámmorgott a kutyám. Jól...

Rámmorgott a kutyám. Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

A nagyon szeretett labdáját akartam elvenni tőle, mert nem akartam hogy szétrágja ugyanis ez egy apport labda és csak akkor kapja meg ha én is ott vagyok vele.

El akartam venni tőle, megfogtam a nyakörvét és elkezdett morogni, hangosan rászóltam aztán megint morgott, megrángattam a grabancát és bevittem a helyére és bezártam. Amúgy ki van engedve, sosincs bezárva a helyére.

Szerintetek tanul ebből? Jól cselekedtem?


2010. dec. 13. 18:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok hogy egy jól irányzott pofonnal bármelyik kutyát meg lehet inogtatni a falkavezérségben. Akár egy utcabeli kutyát, ha rád támad, és valahogy le tudsz neki cserdíteni egy egészséges pofont, akkor az nem hogy vissza támadna, de még el is menekül gyorsan.
2010. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, hogy ha kicsit 2 ujjal megbökve és "cssst" hang kíséretében kizökkented a helytelen viselkedésből. Nálunk beválik. Egyébként meg mindenképp válj teljesen falkavezérré a kutyád számára, olyan nincs hogy néha az vagy néha nem. És mindig légy nyugodt és magabiztos:)
2010. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem saffijaim vannak,és nálam is bepróbálkoztak a morgással,ez azért van,mert megpróbál maga alá rendelni.És bár nagy állatbarát vagyok,ilyen esetben bizony neked is meg kell mutatnod az erődet,különben megette a fene.Nem bántom őket,de jó magasra felemelem,majd hirtelen vissza,ettől kimondottan megrémülnek,és meghasalnak.Kell néha,hogy helyre tegyük Őket,mert így fognak tisztelni!
2010. dec. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nem szerencsés ha erőszakra erőszakkal reagálsz mert te vagy a minta a kutya számára a te viselkedésedet másolja!

a grabancrázás erőszak, az ordibálás nem értelmezhető a kutya számára csak az jön le neki, hogy elment az eszed és nem vagy kiegyensúlyozott ergó nem vagy alkalmas vezetőnek, a kizárás vagy egy korrekció ha jól időzíted önmagában eredményes lehet

2010. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ma szintén megpróbáltam vajon hatásos volt e a módszer. És úgy látszik hogy igen! :D

Az ereszd parancsra simán odaadta a labdát, egy hangja nem volt.

A falkavezérségről pedig annyit hogy eddig semmi gond nem volt ezzel. Elviseli hogy előtte eszek és utána jön ő, az ajtón én megyek ki először, hallgat rám megcsinálja amit mondok neki stb. Egy pillanatnyi kiesés lehetett a részéről talán, amiből tanult is. :)

2010. dec. 14. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!