Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó egy csivavának...

Szerintetek jó egy csivavának a flexi póráz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 16:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
uhhh ... az elég fájdalmas lehetett ... :S
2010. dec. 28. 16:45
 12/16 anonim ***** válasza:
A flexi póráz nem jó a kutyáknak,csak a lusta gazdikért találták ki.A kutyának megkell szoknia hogy 1-2méteres pórázon menjen és ne rángassa,de ha nem tudja hogy te mennyire állítod hogy tanuljon meg vele menni?!
2010. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem egy csivinek jó a flexi póráz, nekünk is ilyen van, inkább ezt használom, bár el tudnám engedni, nem szalad el, meg van nevelve, de olyan pici, hogy féltem és inkább a pórázt használom, egész messzire elmehet így. Persze, ha olyan helyre megyünk, ahol nincs autó, akkor simán elengedem.

(És azt vettem észre, hogy sokkal kényelmesebb a hám, mint a nyakörv, úgyhogy azt ajánlom.)

2010. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is csivavám van, kettő. :)

Én azt mondom, hogy inkább engedd őt szabadon szaladgálni, ha úgy érzed, hogy vissza tudod hívni, ha arról van szó (az kan csivim kutyasulis, a csaj nem). Nekem pont attól kell félnem, hogy a kani neki megy más nagy kutyáknak, mert elég önfejű (pedig kutyasuliba a szerelme egy rottweiler volt és a legjobb barátja egy németjuhász). :)

Sajnos a kis csaj egyszer megszökött (nyugodtan sétált mellettem aztán egyszer gondolt egyet és elkezdett szaladni elfelé), utána küldtem a kant, hogy ugyan hozza már vissza (közbe póráz végén a kajla-kölyök németjuhász), de nem tudta megállítani. Édes volt, próbált ráharapni a fiú a kis csajra, hogy álljon meg. :) Akkor a kant visszahívtam és mentem a lány után, kiabálhattam, de nem állt meg. :S

ha nem jönnek szembe vele és nem ijed meg, akkor sosem jön vissza és az autó is elüti (ugyanis a rétről kifelé slisszolt az út felé). :S Na azóta a csajszi csak flexin jöhet ki sétálni!


Szal, jó is a flexi, ha a kutya ijedős, de jobb a szabadság. :) ha lehet inkább vidd suliba, ahol megtanul nyugisan viselkedni és visszajönni ha kell!

2010. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Énis hámot használok ... már volt ugy h elengedtem szaladgáltam vele meg ilyenek ... de amikor megunja vagy elvégzi a dolgát akkor gyorsan hazafut (a ház előtt szoktunk lenni ahol van egy parkoló) és ha meglát egy nagyobb kutyát akk elveszti a fejét és megőrül :S ... szal sajna nem tudom elengedni :S igy marad a flexi ...
2010. dec. 28. 23:19
 16/16 anonim ***** válasza:
nekem is csivim van flexi pórázzal, és nagyon jónak tartom. egy ilyen pici kutyám én nem merek elengedni, de flexinek köszönhetően nyugodtan szimatolgathat ott is, ahová én nem férek be vele :)
2011. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!