Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a tápról?...

Mit gondoltok erről a tápról? Jó minőségű/beltartalmú?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 01:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Érdekes erről még nem olvastam soha sem itt a fórumon, de jó tudni.
2010. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
44%

vannak összehasonlító oldalak (usa weblapok), ahol kitérnek az ilyesmire, illetve ha van odakint kutyás ismerősöd, akkor őt is megkérdezheted. eukanuba, hills, propac, ez mind egykutya a chappy, pedigree kategóriával, röviden szar.


azok közül, amit ott tényleg jónak tartanak Mo-n csak az Acanát és az Orijent lehet beszerezni (ha jól tudom).

2010. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Jól tudod, pontosan így van! Tehát ebből is kiderül, hogy a névetelen tápok, aminek nincs nagy fenék kerítve többet érnek, mint a 15-20ezres társai!
2010. dec. 30. 11:38
 24/31 Francesca_ ***** válasza:

Egyébként nem hiszem,hogy rosszabb pl. a eukanubánál.

Talán a josera tápok közül találsz ennél jobbat, és az nem túl drága.

Amúgy én is acanával etetek, miért baj a sok zsírtartalom?

2010. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Azért, baj szerintem, mert elhízik tőle a kutya, ezek a tápok nem erre az éghajlatra lettek kitalálva, hanem a hideg északi országok klímájára.

De cáfoljon meg aki szerint jó a túl magas napi zsíradék bevitel?

2010. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ,ha egészséges ,magyar élelmiszereket ennél.

Friss gyümölcs,zöldség.

lehetőleg magyart,mert az új zélandi 3 hónapot utazik.

magadnak csinálj ételt ,mert ezekbe a katyvaszokba beleteszik azt is amit a kutyák se ennék meg.

Egyszer nézd meg ,hogy készül ,többet nem eszed meg.

Csak magadban bízz és a szamaradban.

2011. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Spectrumon a készételek pokla című kétrészes műsort.

Okosabb leszel.

2011. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Francesca_ ***** válasza:
A mi kutyáink inkább fogytak mióta acanát esznek, inkább a kukorica-búza ami hizlal.
2011. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 bbeekkii válasza:

A kutyáknak nagyon fontos a zsír,főleg igy télen.

Mondjuk én nem tápozok,de régebben akármilyen tápot adtam soványak voltak és rosszul emésztették meg.

Most csirkefarháttal vagy egyéb olcsó húsmaradványokkal etetek.A hentestől veszem frissen.100 ft/kg ért....érdemes ezen elgondolkozni mert a leggagyibb tápnak is több száz ft kilója:O

grétimixet és zsir adok még hozzá,ill párolt mirelit vegyesköretet.tavasszal és ősszel nyomunk egy vitaminkúrát hogy felkészüljenek a vedlésre,tüzelésre stb.

sportkutyák,sokat mozognak napi 8-10 km-t ha táppal etetnék rámenne a gatyám és hosszútávon az ő egészségük is.

szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom a házi kutyakaja gyártást!olcsó és jó:)

2011. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Francesca_ ***** válasza:

Persze, jó dolog ha hússal etet az ember, de nem gondolom hogy a farhát jó megoldás, mivel nagy része csont.

Azt se hiszem hogy olcsó, mert míg egy jó tápból egy 15 kilós kutyának 150-200 gr. a napi adagja, farhátból ennek a többszöröse kell, mivel a nyers hús 70-80 százaléka víz.

200 gr. Acana nekem kb 125 forintba van, (nagykeráron veszem relative nagy tételben)és ehhez nem kell külön adjak zöldséget, ilyen-olyan vitamint, nem kell ez miatt külön hűtőt üzemeltetni,főzni, mosogatni, stb. Amúgy alkalmanként főzök nekik kaját, és a maradékot is megkapják a kutyáink, de a táp a fő kajájuk. Nekem hosszútávon így a legolcsóbb, legegyszerűbb.

Farhátból szerintem kéne nekik min. 1,5 kg, és még ehhez zöldség, stb. 150-200 ft. ba lenne, mega +munka.

2011. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!