Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám viselkedése megváltozot...

Kutyám viselkedése megváltozott. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kutyám átment egy nagy traumán,azóta csak a kis világában él.Játszana egésznap és ölben lenne.Kinti világ és emberek,állatok nem érdekli őt.Elkezdte keményen védeni az ennivalóját.Tanítani nem lehet.Mi lehet a megoldás?
2011. jan. 4. 20:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám számtalanszor támadta meg másik, őszintén, össze se tudnám számolni, és egyszer sem a mi hibánkból. Ebből kettő halálos lett volna, ha nem jön oda még néhány ember segíteni. Ettől még a kutyám imádja a többit, mert azonnal kerestem neki másik kutyát, amelyikkel feloldódhatott volna (persze gyors átnézés után, miután megállapítottam, hogy ráér egy-két óra múlva ellátni, csak a vért kellett elállítani, azt is a levendula és rozmaring úgy-ahogy megtette, és a szaga is kicsit elnyomta, nehogy pont ez váltson ki újabb támadást egy másikból). Tehát mondhatjuk, hogy szinte azonnal folyt tovább az élet, a kutya érdekében. Ha akkor hagyom, akkor mostanra biztos tönkreteszem. Ennél jobb tanácsom nincs, fell kell állni, és ott folytatni, ahol abbahagytátok. Lesz még több támadásban is részed valószínűleg, a lényeg, hogy hogyan kezeled. Nekünk is lesz. Sőt, lett is volna. Az én szerencsém, hogy állandóan szocializálom, ezért ma már kevés kutya támadna rá, nagyon tud velük bánni, nem hiszi el, hogy van, amelyikkel ne tudna összebarátkozni, és mindent meg is tesz ennek érdekében. Ezt több, mint két évembe telt elérni, méghozzá úgy, hogy minden egyes nap minimum egy kutyával összehoztam. Pedig elhiheted, itt nincsenek rajtam kívül kutyások, nincs, aki sétáltatna. Mégis megoldottam. És különösen azokkal tartottam fontosnak sűrűn találkozni, amelyek rátámadtak. Még az egyik gyilkolóval is sikerült a végén megbékélnünk. A másikkal nem, mert az egyszerűen egy pszichopata, komoly foglalkozásra lenne szüksége, ehelyett a gazdái még tovább vadítják, mert amúgy is arra kell nekik az a fajta.
2011. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

nem a trauma okozza a kutyád viselkedészavarát, hanem a te viselkedésed.

a kutyák közötti harc természetes, és a legtöbb esetben 1-2 másodperc alatt lezajlik. a legtöbb esetben egymáshoz sem érnek, csak a mozgásuk-fül és farok állásuk alapján eldöntik ,hogy ki a vezér.

nincs két vezér-mindíg csak 1 , a többi pedig követi.

2-3 vagy több kutya esetében. nem számít a méret !!!

lásd : a chivawa a legtöbb esetben domináns akar lenni, mert ??? a bernáthegyi meg csak van ???

2011. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem kerüld el a másik harapós kutyát.Nem kell összeszoknia vele. Egy újabb harapás súlyos orvosi költségedbe is kerülhet, és a kutyádnak sem hiányzik. Arra már nem is térek ki, hogy az a másik gazda felelőssége.
2011. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!