Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kis pulink van! Az...

4 hónapos kis pulink van! Az utóbbi időben szörnyen megváltozott a viselkedése! Harap, támad! Mit tegyünk? -->

Figyelt kérdés
kb 1 hónapja van a mamámnál.. eleinte jámbor volt, játszott, ugrált, de nem harapott.! állandóan törődünk vele, nagy udvar van, teraszoin van kis kosara, napi 3× kap enni, midnen naap visszük sétálni, midnen nap kivan fésülve, nincs elhanyagolva. folyíton urgál, ami nem is baj.. anyukám megtanította ülni, valamit arra, hogy leültesse, kitegye az ételt, s csak akkor jöjön enni ha szól neki, s hasonlo alap dolgokra. ezután elkezdtük tanítani ara, hogy ne urgáljon. pl.: jöttem be a kapun, felugrott. ekkor 1 szót mndtam hangosan: NEM! és hátat fordíytottam és kimentem. ezt volt hogy 10× is megcisnáltam egymás után, de utána már nem ugrált, megtanulta. Viszont van 1 kis gond: a mamám. ő eteti, ogndolom ezért ő neki a falkavezér. namost.. a mamám mozgássérült, csak bottal tud járni. és ha a kutya pl bemegy a konyhába, agy roszat csinál mindig rácsap 1et a bottal... ez fizikailag nem nagy ütés a kutyusnak, de sztem agresszív lesz tőle. az a gond, hogy ha elkezd vaaki szaladni, rohan utána, morog és csipkei, harapdálja... gonodlom ez talán a terelő kutyus mivoltja miatt is van.. de pl. jöttek vendégek, és megtámadta őket.. beléptek a kapun, rohant, és támadott, harapott.. mit tegyünk?:S
2010. ápr. 6. 12:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, lehet hogy ez neki játék, de olyan durván csinálja, hogy erről mindenképp le kéne szoktatni!
2010. ápr. 6. 12:36
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

olvass el egy Jan Fennel könyvet, van amelyik a neten is fenn vagy, bogarássz ki belőle használható technikákat, és próbáld meg megtanítani rá a mamádat.

Ahogy így leírod ez csak játékosság szerintem, és ha már van vezényszó, nem!, hagyd!, akkor erről könnyen le lehet szoktatni. Csak határozottan, kicsit ijesztően kell fellépni.

Nem tudom, lehet rosszul olvastam, de nem láttam, hogy kan vagy szuka kutyus? Fontos lenne tudni.

2010. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kan kutyus!
2010. ápr. 6. 12:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Elsőként ne üsse a kutyát, attól nem lesz jobb (csak agresszívabb). Másik dolog, egy idős szemmel láthatóan mozgássérült ember nem lehet falkavezér (a kutya szemében biztosan nem). Én úgy hiszem a puli a falkavezér, és feladatának érzi megvédeni benneteket. Szóval, ha valaki más is a mamáddal együtt lakik neki kell a "gatyát" felhúzni, és megnevelni a kutyát.
2010. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hogyha én kajával állok a kezembe, s jön a mama, rohan oda hozzá és urgál rá! Akári történik, ha a mama megjelenik, mindig rohan hozzá! Az a baj, hogy a mamám eléggé hülye a kutyaneveléshez, már bocsánat! És nem bírja felfogni... de megprobáljuk.. és mégis mi lenne a konkrét teendő?
2010. ápr. 6. 12:49
 6/12 A kérdező kommentje:
De hát mindenkit harap, mért védene meg, vagy hogyan? ezt nem értem!
2010. ápr. 6. 12:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Kezdi őrizni a házat, ennyi. Egy pulitól ne várjátok el h mosolyogva fogadja az idgeneket.
2010. ápr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Bántotta a bottal, ezért fél a bottól. És rohan Hozzád, hogy védd meg.

Tudom, hogy képtelenség lesz a nagymamáddal megbeszélni, hogy ne tegye, legalább a botot vedd el tőle, ha a kutya közelében van. :))

Vidd sokat sétálni, idegen emberek közé, hogy megismerjen másokat is, akkor nem fog rátámadni minden idegenre. Ezt is félelemből teszi.

2010. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:D:))
2010. ápr. 6. 20:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy ne üsse a kutyát? Ki mondta, hogy üsse? És miaz, hogy egy mozgássérült nem lehet falkavezér?

Ez hülyeség. Egy gyenge fizikumú ember ugyanúgy át tudja venni a falkavezérséget, mint egy böhöm nagy állat. És már bocsánat, de aki a Fennel-, vagy a tükör-módszert "verésnek" fogja föl az funkcionális analfabéta, nem tud olvasni. Nem a fenyítésen van a hangsúly, hanem a testbeszéden. Van egy barátnőm, aki csípő ficamos, tehát sánta. Mégis sokkal inkább kézben tartja a kutyáját, mint én bármikor. Sokkal inkább falkavezér, mert nem ad kétértelmű jeleket, és határozottabb, mint én. Pedig neki ivaros kan kutyája van, nekem meg ivartalanított. Pfff...


Amúgy a szocializáció tényleg ráférne.

Mellesleg nem hiszem, hogy a mamád annyira hülye lenne, hogy ezt a pár alapszabályt ne tudná betartani:

1. Nem hagy kutya előtt ételt, nem imádkozza bele, ha esetleg nem eszi meg.

2. Mindent ő KEZDEMÉNYEz, és nem a kutya! Ha oda akar bújni hozzá párszor levegőnek nézi, és csak akkor símogatja, ha ő hívta.

Persze ennél bonyolultabb szabályok is vannak, de a legtöbb kutyánál már ez is elég a falkavezérséghez.

Az ivartalanításn érdemes lenne elgondolkozni.

2010. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!