Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy pit bull tulajdon...

Amstaff vagy pit bull tulajdonosok! Mennyire agresszivek a kutyáitok más kutyákkal? Főleg kanok konkurens kanokkal?

Figyelt kérdés
Másfél éves kan staffordom van és vele egy méretű vagy erejű kanokkal agressziv!Kis kutyákat szukákat nem bánt, de ha egy hasonló méretű kan akar vele barátkozni vagy csak összeszagolni morog!Amíg pórázon van mindkettő nem akkora a gond!De volt hogy összetalálkoztunk ugy másik kan kutyával hogy nem volt meg kötve és így én is elengedtem aminek bunyó lett a vége!
2011. jan. 16. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:

dominanciai harc

heréltesd ki.

2011. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem szuka Amstaffom van.Ha látja,hogy barátságosan közelednek akkor Ő sem agresszív,de ha nem tudja még eldönteni milyen vérmérsékletű a másik kutya akkor óvatos.Ha agresszívak vele szemben akkor nem lehet visszafogni.Biztos változik még,mert Őcsak 8hónapos.

A tiéd kan,dominánsabb,max kutyasuli segíthet szerintem.

2011. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is amstaffom van, szuka, másfél éves. Egyáltalán nem agresszív más kutyákkal, sőt némelyiknek be is hódol. Igaz a nála kisebb ebeket nem szívleli.

Attól is függ hogy a kutya szülei milyen vérmérsékletűek voltak,az enyémnek az anyja egy végtelenül jámbor, szelíd, mielőtt megismertük volna, nagy ívben kerültem azt a helyet miatta, annyira féltem tőle.

2011. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem amstaff szukám van, 3 éves.

Nincs vele komoly gondom ilyen téren. Persze más kutyákat dominál, kanokat is, de kezelhető. Ha a másik kutya nem pattog, akkor az enyém se csinálja a fesztivált. Mondjuk vele elég sokat dolgozok, úgyhogy maximálisan kezelhető.

2011. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ivartalanítás a megoldás erre és természetesen ezzel párhuzamos helyzetkezelés, viselkedésterápia...az ivartalanítás ebben az esetben 6 hónapos korig jelenthet (jelenthetett volna) megelőzést a kanok frusztrált viselkedésére-ha ivarérettség után történik akkor a homonoknak is kell pár hónap amíg kiürülnek, ilyenkor már megvan az emléke is a hormonoknak, a küzdelemnek, dominanciaharcnak akkor ezzel is kell külön foglalkozni!

(ha a szabadon "kóborló" nem kekeckedik veletek azért ne engedd el pórázról a kutyádat mert ezzel erősíted benne a támadó hajlamot!-jobb az ilyet -ha lehet, nagy ívben szó nélkül kikerülni-ez nem meghátrálás, csak azt mondod a "nem foglalkozunk vele")

ha nem megy, akkor kérj segítséget házhozjáró szakembertől akivel lehet gyakorolni, felmérheti a hierarchius viszonyt kutya és ember között és hasznos tanácsokkal szolgálhat...

tehát viselkedésterápia és ivartalanítás a megoldás együttesen egy frusztrált kan agresszív viselkedésére!

2011. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves stafford kanom van.Még ivarérés előtt ivartalanítva lett.Nagyon domináns olyan kutyákkal szemben akik méretre kisebbek vagy némi kóstolgatás után behódolnak neki.Onnantól kezdve játék közben is morog rá, csípkedi, hátulról dominálja őket.Persze verekedésig nem fajult még soha a dolog, de nekem nem tetszik ez a viselkedés nála.Megtanítottam neki a hagyd parancsszót és ha már látom, hogy nagyon rámenős vagy esetleg a másik kutyának már nem tetszik akkor rászólok és befejezi. Járunk kutyasuliba, kölyökkora óta szocializálva van, de mégis nagyon domináns lett.
2011. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az előző válasz is bizonyítja, hogy a hozzáértő nevelés hiányában az ivartalanítás nem ér semmit ha hiányzik egy kutya mellől a domináns vezető, akkor a kutya tölti be ezt a szerepet...
2011. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köztünk nem kérdés hogy ki a főnök ez egyértelmű hogy én vezetem őt!Minden módszert végig csinálok vele(nem húzhat,vezethet pórázon nélküle is mögöttem megy,ajtón ki be én megyek először,nem ugrál)minden nap!Minden sétánál!Csak a kan kutyákkal van gond!
2011. jan. 17. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:

a pit bullt hosszú évtizedeken át szelektálták arra, hogy kutyákkal harcoljon. ennek érdekében eltűntek belőle bizonyos - más kutyánál természetes - ösztönök. vannak kivételek, nekünk is van pit szukánk, akit bárkivel összeereszthetünk, de a kanunk az más kanokat nem visel. itthon hagyjuk őket együtt játszani, de felügyelet nélkül nem, olyankor szeparálunk, mert akármikor történhet valami baleset, ami eldurvulhat.


hogy a staffordodnál mennyire játszik ez a genetikailag belénevelt kutyázás azt nem tudom, de pitnél tudomásul kell venni. ha kan jön szembe, pórázra vesszük, és ennyi.

2011. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ne heréltesd!

Aki nem tud nevelni egy kutyát annak nem kell kutya az vegyen macskát vagy papagájt ahoz nem kellenek a következők: Határozottság,magabiztosság,kötelesség tudat.

Én azt heréltetném akinek ilyesmi a fejében megfordul...

2015. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!