Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam kutyámat...

Hogyan sétáltassam kutyámat póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztook ! Már kipróbáltam, hogy talán jutalomfalatot adok neki ha visszajön de oda se figyel. Ha van kutyátok vagy tudtok valamilyen 5letet h hogyan sétáltassam a kutyámat illyetve hogy hogyan engedjem el akkor kérlek írjatok!Ja és én 12 éves a kutyám 2 éves és csak 3-4 hónapja van velünk.
2011. jan. 22. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1423591-van-e..


Ebben találsz jó ötleteket. Akkor tanulj vele amikor éhes, tehát mondjuk este ne kapjon vacsorát. Másnap reggel már a virslire fogja érdekelni.

2011. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ninna ♥ ***** válasza:
48%

Nem tudom, milyen jutalomfalatot használsz, de míg otthon jól lehet motiválni egy tápszemmel, addig kint magas ingerkörnyezetben valami nagyon extrás kaja kell. A legjobbak a nyers marhahús (de csak falatkák, és mértékkel) vagy a főtt csirkemáj és csirkeszív. Ezekre biztosan rá kell hogy kapjon, így könnyebben lehet motiválni.


Valamint a kötődést is kell erősíteni köztetek. Játssz vele többet, te add neki az ételét, tanítsd te egyedül, sokat simogasd, pozitív élményekhez kösse a jelenlétedet, és akkor erősödni fog a kötődése irántad. Nem elég, ha te kötődsz a kutyához, neki is kötődnie kell hozzád. Valamint érdemes akkor tanítani, amikor már le van fáradva, mert akkor kevésbé fog szerintem elfutni mellőled :)

2011. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltatok de maradok a virslinél majd próbálkozok azzal hogy este nem adok neki enni vagy mi és majd meglátjuk azért nem szeretnék neki ilyen húsokat adni mert már volt több műtétje is és nem lehet neki mindent adni.De azért köszönöm a válaszokat szerintem tök jó 5letek!
2011. jan. 23. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!