Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szól a többi ember ha...

Miért szól a többi ember ha hosszúszőrében tartom a havanese-met?

Figyelt kérdés
Amikor sétálunk az utcán a hosszú szőrű havanesem-mel a többi rövidrenyírt havanesegazdik szólnak hogy miért ne m vágatjuk le a szőrét én nem tudok mit mondani. Persze ha olvasnának akkor tudnák hogy a havanese szőrét nem kell nyírni. Ha kubában kibirják a hosszú szőrt akkor itt is. Tilos levágni a havanese szőrét akkor ők minek tartják és miért nyírják?
2011. jan. 24. 17:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hogy nem ápolt kedves utolsó???!!!???!!!! Minden nap több mint egy óráig fésülöm képzeld el! És vannak olyan emberek akik megdícsérik! És ha sétálás után sáros lesz azonnal a fürdőbe! Ne hidd hogy elhanyagolnám a szőrét! Hónaponta kozmetikus stb..... Nekem ne mondd hogy nem tartom rendesen a szőrét!
2011. jan. 24. 21:07
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen ápolt a szőre, akkor ok.

De a többiek mit mondanak, miért javasolják, hogy nyírd a szőrét?

2011. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egy hosszúszőrű kutyát nem véletlenül így tenyésztették ki, szerintem vétek levágni a szőrét, nem csak havanese-nél, hanem bármilyen más hosszúszőrű fajtánál. Nem kell ilyet venni, ha valaki nem tudja rászánni az időt a szőr ápolására, sok helyes rövidszőrű kutya is van.

Szerintem csak azért szólogatnak be, mert irigylik, hogy neked ilyen szép, mutatós kiskutyád van, ők meg teljesen elrontották a kutyájuk szőrét a levágatással.

2011. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szerintem is! Olyanokat mondanak hogy: Pff... vágassdmár le a szőrét meg ilyenek!!
2011. jan. 25. 15:52
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem is két havanesem van az egyik teljes szőrben a másiknak is majdnem teljes hosszú már a szőre és igen én sem vágnám le pár centisre soha.Tény hogy ápolni kell napi szinten de én ennek tudatában választottam ezt a fajtát.Ennek a fajtának legfőbb vonzereje a megfelelően ápolt hosszú szőr.ha levágnám neki akkor elvesztené a kutya a fajtajellegét teljes értékben.Ettől kifejező és ha filcmentes a szőre akkor nyáron még a 40fokban is védi,hiszen kubai fajta lévén ott sincs hideg.Nekem szó szerint a napon fekszenek még a legnagyobb melegben is bármilyen furcsa.én sem öltöztetem őket soha,nem csinálok belőllük bohócot.a szép szőrük többet ér bármilyen divatos ruhánál!!!!!!küldenél nekem a kutyusodról képet?csak mert ritkán látok hosszú szőrű havaneset csak kiállításokon.
2011. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
[link] Még csak 8 hónapos de ez egy kicsit régebbi most kb ilyen csak egy picit hosszabb a szőrre.
2011. jan. 26. 20:19
 17/18 anonim ***** válasza:
Még csak most láttam hogy tettél fel róla képet bocsi.De nagyon szép és le ne vágasd neki semmi pénzért:)
2011. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
:D Köszi nem fogjuk.!!
2011. márc. 22. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!