Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédom közölte, hogy...

Szomszédom közölte, hogy megmérgezi kaukázusi juhász kutyáimat! Már a fenyegetés miatt is feljelenthetem?

Figyelt kérdés

1 lány, és 2 kan kaukázusink van...A szomszédom szerint örjöngő vadállatok, és ő ezt nem bírja,fél tőlük..(az örjöngő vadállatság abban merül ki, hogy ugatnak,tombolnak a kapunál ha valaki elmegy a házelőtt...)Napi 1 x viszem őket sétálni, területükön kívül sosem bántanának senkit...Ezt onnan tudom, hogy a nagyobbik kanom (6 éves) egyszer kiszökött sajnos, és 2 hétig mászkált a faluban, és egy anyuka hozta vissza a kislányával!Azóta jobban figyelek rá, akkor is egy macska miatt futott el...kergette több utcán keresztül..aztán hiába kerestük, nemtaláltuk a kutyát, pedig falun belül volt..namindegy, visszahozta a nőci, tehát ez is bizonyítja, hogy kapun kívül nagyon szelíd ez a fajta..Az meg hogy kapun belül ugatnak meg őrjöngnek azzal nemtudok mit kezdeni, házörző kutyák...Megbolondulok ha valamelyiküknek is baja esik !Mit csináljak?Vigyem be őket a lakásba?Ha beviszem őket, megsülnek a melegben...(15 fokban már rosszulvannak..)Kenneljük nincs, soha nem zárnám be őket.Szerintetek mit tehetnék/tehetnénk?Nagyon szeretem őket,lehet ha valameiyket megmérgezné utána olyat tennék, hogy engem csuknának le érte:( Most itt vannak az előszobában, ahol nincs meleg,de nemérzik jól magukat,mert ők a hideget szeretik.Nyáron is locsolom őket félóránként...Nem merem őket kiengedni, mert bár átnéztem az udvart, de lehet hogy ha még nem, akkor majd később fog bedobni valamit!



19/L


2011. jan. 25. 15:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén, nekem rossz tapasztalatom van ezzel a fajtával. Pontosabban apukámnak, és egy másik rokonomnak.

Pontosan 17 éve tépte szét majdnem őket több ilyen fajta kutya. Apukám dolgozni indult, mikor a bokrok mögül támadta meg az egyik. Karjából és a szájából is kitépett egy darabot. A rokon, aki az újságot hordta reggel, neki a melle lett oda, és több helyen őt is megsebesítette a kutya. Nos, én már csak ez miatt sem szeretem ezt a fajtát. Ők kennelben voltak, csak épp valahogy kiszabadultak.


Ha valóban nem tudnak a kutyáid ártani senkinek sem, akkor mondjuk nem értem mi a baja szomszédodnak!

Jó ötlet, ha rögzíteni tudnád a beszélgetést, ahogyan megfenyeget.

Egy kennel sem ártana nekik egyébként, ahova betudod zárni őket, ha kell.

Az én kutyáimat is megmérgezték pár éve, egy vizsla és egy németjuhász volt. Tudjuk, hogy a szomszéd tette, ő is tett ilyen megjegyzéseket anno. Pedig ők sem csavarogtak, csak épp ugattak, ha valaki elment a járdán. Előző este szóltak is, hogy még csak véletlen se tudjanak kimenni az udvarról, zárjam be őket, mert tesz este ki mérget.. A kutyusaimat délután öt órakor bezártam, jobb az óvatosság gondoltam. Reggel megyek hozzájuk, mind a kettő kutya holtan feküdt! Hogy mit szenvedhettek! És vajon hogy jutottak a méreghez?? Ezt sosem sem fogjuk megtudni.

Most is van kutyám, féltem is nagyon!

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett.

Vigyázz a kutyusaidra!

2011. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%

Egyet értek az előttem szólókkal, hogy beszélj vele és ha valami baja lesz a kutyáknak akkor őt teszed felelőssé, hogy elkerítsd a kerítést.


Beszélned kéne vele, hogy falun ne már, hogy megmérgezze a kutyákat mivel ott az állattartás alap dolog és ha nem tűri az állatokat akkor költözzön panelba. Esetleg valamit a kerítéssel..Nemtudom hogy nálatok milyen van,de pl, ha inkább a biztonságot szeretnéd megerősíteni, akkor célszerű lenne kicsit magasabbra emelni, sűríteni, hogy ne tudja átdobni, vagy duplakerítést húzni..Lehet h nagyon drága amit mondok de ez csak elmélet és elég nagy bunkóság lenne, de én biztos, hogy valamilyen betonfalat tennék kerítés helyére:) Persze ezzel nem azt akarom mondani h ezt kéne, csak szimplán én ilyen hülye vagyok, de ez nem ide tartozik csak ötletet akartam adni paraszti ésszel:)

2011. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt mond meg a szomszédnak, ha meg meri tenni annak komoly következményei lesznek. Rendőrség, feljelentés hasonlók. (bár a valóságban nem hiszem, hogy nagyon megbüntetnék) De azért nyugodtan fenyegesd meg ezzel. A törvény elméletileg a te oldaladon áll.


Bár az igazsághoz hozzátartozik, én tuti azt mondanám , hogy ha csak hozzá ér a kutyámhoz, ott helyben agyonvágom, de ez nem lenne túl jó megoldás.


Inkább értesd meg a szomszéddal, hogy egyrészt nem mérgezheti meg a kutyákat, mert akkor ráhívod a hatóságokat, másrészt azt is mond meg, hogy igyekezni fogsz leszoktatni a kutyákat az őrjöngő ugatásól.


Értem én hogy nem bántanak senkit, de tényleg zavaró ha két kutya így viselkedik.

És ezt a problémát meg is lehet oldani, a túlzott házőrzésről le lehet a kutyákat szoktatni.


Egyébként meg, nos igen, vagy kennel, vagy enged be őket a lakásba, annyira nem lesz melegük. Még nyáron is kibírnák, ha elég vizet kapnak, meg egy viszonylag hűvösebb sarkot.

2011. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Abban teljesen egyet értek, veled, hogy undorító amit a szomszédod művel.

De azt azonban neked is meg kell értened, hogy az emberek nem tudhatják, hogy a te kutyáid nem bántanak senkit. Hiszen nagy és tekintélyt parancsoló kutyákról van szó, akikről köztudott, h nem egy könnyen kezelhető fajta. És az emberek többségében egy hatalmas kutya félelmet ébreszt.

2011. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Abban teljesen egyet értek, veled, hogy undorító amit a szomszédod művel.

De azt azonban neked is meg kell értened, hogy az emberek nem tudhatják, hogy a te kutyáid nem bántanak senkit. Hiszen nagy és tekintélyt parancsoló kutyákról van szó, akikről köztudott, h nem egy könnyen kezelhető fajta. És az emberek többségében egy hatalmas kutya félelmet ébreszt. És mivel a

2011. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%
Hát ne haragudj, még jó, hogy titeket nem bántanak. Szép is lenne ha a gazdájukat harapdálnák.
2011. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

ÉN azt javasolnám , hogy vedd fel mikor megfenyeget ezzel.Aztán (ha egymagad nem mersz akkor apukáddal/barátoddal) menj át , mutasd meg a felvételt és add be neki h a kutyáid több 100e ft-ba kerültek ilyen-olyan tenyészetből , sokba kerül a tartásuk stb.szval ha lesz valami bajuk , akkor lepereled rajta a pénzt ami nem kis összeg lesz.Azt kellene elérni , h neki ne érje meg megmérgezni a kutyákat.

Ha meg a szép szó nem segít.... hát én biztos mondanám az illetőnek ha a kutyáknak valami baja lesz , többet nem fog tudni a kezébe mérget venni....

2011. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben vennék egy kamerát. Akár beltérit akár kültérit. A beltéri ócsóbb.

Majd közölném a szomszéddal, hogy kamerával megfigyelt a terület, tehát ha Ő vagy bárki más bedobna valamit a kutyáknak az rögzítve lesz, és akkora pert akasztasz a nyakába hogy a háza, de még a gatyája is rámegy.

2011. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

igen, feljelentheted zaklatás miatt, de csak akkor érdemes, ha tudod bizonyítani. pl. ahogy leírták hangfelvétellel.

de az sem rossz ötlet, hogy kamerával veszed az udvart, vagy az olcsóbb alternatíva, hogy közlöd vele, hogy rögzíted az udvaron történő dolgokat, de mellette kamukamerát raksz fel.

2011. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ja , egy álkamera 500 FT.
2011. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!