Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ketrec tényleg megoldás lenne?

A ketrec tényleg megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Az én kutyámmal olyan problémám van, hogy mindig bevécézik, ha elmegyünk otthonról, olykor éjjel is ezt csinálja, amíg alszunk. Nappal semmi gondja nincs, ha otthon vagyunk vele, meg ha vendégségben alszunk, vagy idegen helyen hagyom magára, akkor is teljesen szobatiszta, csak otthon használja vécének lakást. Régóta próbálok ezen a problémán túllépni. A rangsor pedig maximálisan rendben van vele, kiképzők is alátámasztották, hogy ez a dolog rendben van. Le is van fárasztva rendesen, mentálisan és fizikailag is. Rombolás nincsen, csak nagyon ritkán, az is csak olyankor, ha előző nap valamilyen oknál fogva nem tudtunk eleget sétálni, de ez tényleg ritka. A vécézéssel van gond. Aztán rájöttem, hogy alapvetően én rontottam el a dolgot, mert a szobatisztaságra nevelésnél elkövettem néhány hibát. A kutyapelenka is bezavarta annak idején, meg még egyéb dolgokat is elrontottam ebben. És sajnos egyszer-kétszer nagyon leszidtam és el is páholtam ezért, és mindezt úgy, hogy csak a végtermékbe botlottam bele. :( Tudom, hogy nem szabadott volna, csak mára végső elkeseredés volt. Ennek eredményeként meg is eszi a kakit ha a lakásba piszkít és sokáig még az utcán sem mert a szemem előtt végezni a dolgát, csak ha elfordultam. :( Mára már elértem azt következetes jutalmazással, hogy kint most már vécézik még akkor is ha nézem, ilyenkor mindig megdicsérem és adok neki jutalomfalatot is és a lakásban történt balesetért sosem büntetem már, hiszen nem is kapom rajta a dolgon.

Arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy egyrészt elrontottam a dolgot, mint fent leírtam, másrészt ez neki egy rossz szokása lett. Szinte kizárt, hogy érezné a szagot és az visszacsábítja, mert olyan erős szerekkel takarítok fel, hogy még a szemem is csípi. :S

A fentebb leírt jutalmazás további következetes alkalmazása mellett, és ha valóban egy rosszul beidegződött szokásról van szó, lehetne-e azzal kezelni, hogy éjszakára és míg nem vagyok otthon, ketrecbe teszem a kutyát átmenetileg, amíg ki nem alakul benne, hogy vissza kell tartania? Sokan javasolták már ezt a módszert, de eddig sajnáltam a kutyát, viszont ez az állapot így nem maradhat.

Hogyan szoktassam bele a ketrecbe, hogy ne büntetésnek érezze, hanem a saját helyének? Vajon meddig alkalmazzam nála majd ezt a ketreces módszert? Nem lesz neki rossz egész éjjel és egész napközben bezárva? :( Sokat foglalkozom vele amúgy, minden este viszem két órát sétálni, ilyenkor labdázunk és tanítom is őt. Hogyan fogjak hozzá a ketreces módszerhez és tényleg eredményre fog-e vezetni? Nem lesz-e rossz neki ennyi időt a ketrecben tartózkodni?

Tapasztaltak! Kérlek segítsetek! Már tényleg nem tudom, mit tegyek. :(


2011. jan. 26. 13:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat! Lelket öntöttetek belém!

Tehát akkor ha már magától a helyének tekinti és keresi a nyugalmat benne, akkor fokozatosan kezdhetem szoktatni, hogy időnkét rácsukom az ajtót?

A kutyapelust nem is akarok többé bevetni, egyrészt mert nem is használná, másrészt, mert valójába már szobatiszta, hiszen idegen helyen, meg ha látjuk, akkor sosem piszkít be. Marad a ketrec.

Egyelőre sajnos még fél tőle, de már szerencsére volt, hogy bemerészkedett, begurult a labdája és kihozta, de hetekig nagy ívben kikerülte. :) Sajnos az egy kölcsön ketrec volt, most fogok venni magunknak egy sajátot.

Remélem, megoldás lesz a problémára.

Adhattok még tanácsokat, tapasztalatokat, szeretnék ehhez a dologhoz úgy hozzáfogni, hogy jól tudjam használni, mert már így is túl nagy hibákat követtem el ahhoz, hogy még egyet megengedhessek magamnak, hogy ezzel a rossz szokásával egyszer is mindenkorra felhagyjon. :(

2011. jan. 26. 14:23
 12/31 A kérdező kommentje:
Már lassan két éves a kutyusom. Tehát már ki kéne bírnia vígan.
2011. jan. 26. 14:25
 13/31 anonim ***** válasza:
92%

1 éves kora után szobatiszta? Hát ott sem volt valami rendben.... az nagyon-nagyon sok...


Egyébiránt, nem nem tartom soknak. Éjszaka és amikor egyedül vannak mind a 3 kutyám ki se jön a kosarából, max megfordul benne. A kiskutyámnál alapvetően az volt a cél h minél rövidebb idő alatt értse meg a szabályokat: este és amikor nem vagyok otthon alvás van, nem randalírozás. És minél kevesebbszer szabad hagyni a kutyát hibázni. Mert minél többször hibázik, minél többször hagyjuk h az általunk nem kívánt viselkedést mutassa egy kutya, annál jobban rögzül benne a rossz minta. Ellenben ha csak a jóra van esélye - mert nem hagyunk teret a rossznak - akkor meg se fog fordulni a fejében a rossz, mert számára nem az lesz a megszokott rendszer.

Ezzel a módszerrel a kutyát is és magunkat is rengeteg kellemetlenségtől és konfliktustól kíméljük meg.

Én nem akarom ezt a módszert senkire ráerőltetni. Akinek nem tetszik, nem kell alkalmazni, de beszólni sem....

Valószínű h ha olyan borzalmasan szenvedett volna abban a boxban, akkor nem kéredzkedne vissza mindig amikor alkalma van rá. :o)

2011. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Igazad van és tök jókat írsz! Köszi! Így már egyre jobban sikerül leküzdenem a sajnálatom. :D Pedig én is ismerek olyan kutyát, amelyik annyira szereti a boxot, hogy ha meglátja, már rohan is bele és úgy kell kikönyörögni onnan. :D

Az is nehéz ebben, mert szerintem a kutyámnál ez már egy ilyen önjutalmazó viselkedés lett, mint másiknál a szökés. :S Próbáltam már, hogy ébren maradok, de sajnos kudarcot vallottam, leragadt a szemem egy idő után, pedig megittam előtte 3 nagyon erős kávét, mégis elaludtam. :S Már olyanokra is gondoltam, hogy bewebkamerázom a lakást, a munkahelyről figyelem és ha látom, hogy készül, akkor mikrofonon keresztül ráüvöltök. :D De nem hiszem, hogy ez hatásos lenne, hamar rájönne szerintem, hogy nem vagyok ott valójában. :S

Ilyesmi amit kinéztem neki, tálcás és két ajtó is van rajta, két oldalán, a hosszantin és a rövidebb oldalon is:

[link]

És akarok rá venni takarót, hogy még otthonosabb legyen, amolyan házikószerű.

Még a méretet nem tudom. Mert ugye ahhoz, hogy a ketrecbe ne akarjon bepiszkítani, ahhoz akkorának kell lennie, hogy ne legyen annyi hely, hogy az egyik végébe bepiszkít, a másik végében meg kényelmesen elszunyókál. :S De ha meg kicsi, akkor a lábát fekvő helyzetben nem tudja úgy kinyújtani (?). Mekkorát érdemes venni?

Egyébként egy közepes testű, 48 cm magas és 16 kg-os kutyusról van szó.

2011. jan. 26. 14:43
 15/31 anonim ***** válasza:

91-es vagy a 107-es. [link]

Nekem borderem van és nekünk 107-es volt és kicsit nagy.

Érdemes megnézni használtan is esetleg, olcsóbb lehet. Pl itt találtam egyet: [link]

"ELADÓ használt, de szép állapotú LUXI (V)-L-es méretű összecsukható fém kutyaketrec, 110x70x90cm.

Érdeklődni itt privátban, vagy az +36/20 418-1076-os telefonszámon. "


Mekkora volt amit kölcsönkértél?

2011. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Számít az is, ha nem a megszokott illatot érzi a ketrecen. Egy kölcsön adotton ott a idegen szag.Ha lesz sajátotok, gyorsan átveszi az otthon illatát.
2011. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

A kölcsön ketrecbe egy bernáthegyi is kényelmesen elfért volna :D

De inkább a hangjától félt, mert eléggé zörgött az a ketrec. :S :D

2011. jan. 26. 15:19
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy oldottam meg h egy összehajtogatott polártakarót (ikea 300 Ft) tettem a tálca és a fémrács közé. Mondjuk nálunk inkább engem idegesített a zörgés, minthogy ő félt volna. :o))
2011. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, egy műanyag box halkabb lenne:)))
2011. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Még igazából nem döntöttem el, hogy fémet vagy műanyagot vegyek. A fém azért is jönne be jobban, mert össze lehet csukni. Szerintem egyébként megszokná a hangját, főleg ha a leírtak alapján barátkoztatnám vele, na meg az a kölcsön ketrec egy régi rozoga darab volt, nem is olyan jó minőségű. :S

Hát köszönöm a válaszokat! :) Már alig várom, hogy meg tudjam venni és kezdhessük a tréninget! :) Persze sok türelem kell majd így is, meg ez az egész nem egyik napról a másikra működő dolog, ahogy leírtátok ti is. Nagyon remélem, hogy ez meg fogja oldani a problémát, mert tényleg sok embertől hallottam, hogy rombolásra is bevált és ebben ti is megerősítettetek.

2011. jan. 26. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!