Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ketrec tényleg megoldás lenne?

A ketrec tényleg megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Az én kutyámmal olyan problémám van, hogy mindig bevécézik, ha elmegyünk otthonról, olykor éjjel is ezt csinálja, amíg alszunk. Nappal semmi gondja nincs, ha otthon vagyunk vele, meg ha vendégségben alszunk, vagy idegen helyen hagyom magára, akkor is teljesen szobatiszta, csak otthon használja vécének lakást. Régóta próbálok ezen a problémán túllépni. A rangsor pedig maximálisan rendben van vele, kiképzők is alátámasztották, hogy ez a dolog rendben van. Le is van fárasztva rendesen, mentálisan és fizikailag is. Rombolás nincsen, csak nagyon ritkán, az is csak olyankor, ha előző nap valamilyen oknál fogva nem tudtunk eleget sétálni, de ez tényleg ritka. A vécézéssel van gond. Aztán rájöttem, hogy alapvetően én rontottam el a dolgot, mert a szobatisztaságra nevelésnél elkövettem néhány hibát. A kutyapelenka is bezavarta annak idején, meg még egyéb dolgokat is elrontottam ebben. És sajnos egyszer-kétszer nagyon leszidtam és el is páholtam ezért, és mindezt úgy, hogy csak a végtermékbe botlottam bele. :( Tudom, hogy nem szabadott volna, csak mára végső elkeseredés volt. Ennek eredményeként meg is eszi a kakit ha a lakásba piszkít és sokáig még az utcán sem mert a szemem előtt végezni a dolgát, csak ha elfordultam. :( Mára már elértem azt következetes jutalmazással, hogy kint most már vécézik még akkor is ha nézem, ilyenkor mindig megdicsérem és adok neki jutalomfalatot is és a lakásban történt balesetért sosem büntetem már, hiszen nem is kapom rajta a dolgon.

Arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy egyrészt elrontottam a dolgot, mint fent leírtam, másrészt ez neki egy rossz szokása lett. Szinte kizárt, hogy érezné a szagot és az visszacsábítja, mert olyan erős szerekkel takarítok fel, hogy még a szemem is csípi. :S

A fentebb leírt jutalmazás további következetes alkalmazása mellett, és ha valóban egy rosszul beidegződött szokásról van szó, lehetne-e azzal kezelni, hogy éjszakára és míg nem vagyok otthon, ketrecbe teszem a kutyát átmenetileg, amíg ki nem alakul benne, hogy vissza kell tartania? Sokan javasolták már ezt a módszert, de eddig sajnáltam a kutyát, viszont ez az állapot így nem maradhat.

Hogyan szoktassam bele a ketrecbe, hogy ne büntetésnek érezze, hanem a saját helyének? Vajon meddig alkalmazzam nála majd ezt a ketreces módszert? Nem lesz neki rossz egész éjjel és egész napközben bezárva? :( Sokat foglalkozom vele amúgy, minden este viszem két órát sétálni, ilyenkor labdázunk és tanítom is őt. Hogyan fogjak hozzá a ketreces módszerhez és tényleg eredményre fog-e vezetni? Nem lesz-e rossz neki ennyi időt a ketrecben tartózkodni?

Tapasztaltak! Kérlek segítsetek! Már tényleg nem tudom, mit tegyek. :(


2011. jan. 26. 13:46
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Nos kérlek, igazán építő jellegű hozzászólásaid vannak. De biztos olyan hülye gazdi lehetek, ha másfél éves kutyámmal letettük a BH vizsgát. :o)

Persze, kiképezni meg nevelni két külön dolog, ezt nem tagadom.

De ha nem akarsz reklámozni senkit, privátban is ajánlhatsz szakembert.

2011. jan. 27. 20:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!