Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket találjátok jobb...

Melyiket találjátok jobb kutyának, erősebb, hasznosabb, szebb, okosabb, ragaszkodóbb, és jobb házőrzőnek? Németjuhász vagy Berni pásztor?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Nekem a berni pásztor eleve tetszik, tehát én azt választanám. Tavasszal mi is szeretnénk egyet. A németjuhász kutyákat nem szeretem.
2009. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a német juhászokat. De szerintem hasznosabbak, szebbek (jobban hasonlítanak a természetes farkashoz), és persze, hogy sokkal több kiképzett német juhássza találkoztam. Biztos, hogy jobb házőrzők. A berni pásztor nem hiszem, hogy munkamániás kutya lenne. És már csak a termetéből is egy kicsilét nagyobb lomhaságra következtetek. Szerintem a berni pásztor mára már egy jó családi kutya és régebben sem pont vad rablószaggatónak nevelték. Legalábbis én még nem láttam olyan bernit amelyik nagyon őriz, persze jelzőkutyának jó lehet.
2009. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Németjuhász szerintem könnyebben képezhető sokkal, mint a Berni és nagyon ragaszkodó is, de mindenkutya ragaszkodó, ha szeretik. Én láttam már kiképzésen csibészelni bernit is és nagyon kemény tud lenni, de lehet, hogy csak egy kivétel volt. Én házőrzőnek a németjuhászra szavaznék a két fajta közül.
2009. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább magadból indulj ki, hogy HOZZÁD milyen kutya illik, ne abból a statisztikából, hogy hányan szeretik jobban a Nj-t vagy a berni pásztort.

Attól is függ, hol tartod? Nj-t még el tudok lakásban is képzelni, a bernit már kevésbé. (túl nagy és melege lesz)

Mennyire vagy aktív, a Nj-nek sokkal nagyobb a mozgásigénye. Az hogy melyik az okosabb, szerintem nem lehet eldönteni, egyedfüggő nagyon. Kifoghatsz egy tiszta hülyét bármelyikből, vagy egy zsenit! :)

Ha volt már kutyád, és "erős kezű" tudsz lenni, inkább Nj-t vennék a helyedben, de ha első kutya, akkor talán könnyebben kezelhető egy berni.Ha fontos hogy örző-védő legyen, nj. ha szelídebbet szeretnél, a bernit javaslom.

Sok szerencsét!

Ja, és ha szukát veszel, könnyebb dolgod lesz, mert a szukák minden fajtánál könnyebben kezelhetőek, kevésbé agresszívok, kevésbé akarnak uralkodni rajtad!

2009. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én német juhászkutyákkal dolgozom, kutyakiképzéssel foglalkozom.

Egy berni pászor kennelben is foglalkoztam a kutyákkal, ez véletlen egybeesés!

Amit meg tudtam állapítani, hogy a berni pásztor egy 'díszkutya'. Lehet, hogy most nagyon megsétrettem egy-két embert, és ezért elnézést kérek, de ez egy olyan oldal, ahol a személyes véleményünket kérdezik, én ezt mondom el.

Szóval a berni pásztornak a tenyésztők nagyon rámentek a küllemére, tehát marhára nem foglalkoztak a vézenjéval, csak a külleme érdekelt mindenkit. Nohát ennek az eredménye az lett, hgy kiöltek belőle minden eredeti ösztönt(még a terelőösztönt is). ennek végeredménye egy nagy, maci, lusta, lomha kutya lett, ami vitathatatlanul gyönyörű, de nagyon nehezen tanul, és hamar felejt. Egy olyan kutyát sikerült kreálniuk a tenyésztőknek, ami olyan gazdiknak való, akik imádják dédelgetni a kutyát, tehát pontosan úgy kell vele bánni, mint egy zsebcirkálóval(Yorkie, Havanese,stb.), csak kicsit bajosan vesszük az ölünkbe az 50-60 kilóját. Nagyon nehéz dolgom volt velük, pedig egy pár kutyát kiképeztem már, kiváló eredménnyel. Való igaz, hogy hűségesek, ragaszkodóak, gyönyörűek, de kiállításra valók, nem házőrzére és munkára. Ja és ráadásul nagyon beszariak.(tisztelet a kivételnek, mert akad egy-kettő, aki nem). Ellenben a németjuhászok tenyésztésénél nem a küllem volt a fontos, hanem a munkateljesítmény, így ez a fajta hamar tanul, alig felejt, nagyon-nagyon gazdacentrikus, ragaszkodó, és házőrzésre kiváló.Aktív és éber, fáradhatatlanul dolgozik, és kiváló vézenje van.

Nyilván, Te döntöd el, mit szeretnél, de házőrzésre, munkára, a németjuhászt ajánlom.

2009. febr. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolóval értek,egyet,mivel ezen az ooldalon is mindenki a bernit,isteníti,de szerintem ez egy olyann kutya ami szép,és ENNYI.semmi másra nem jó mint bámulni!a válaszokat köszi,de itt az utolsó válaszolónak van leginkább igaza!!!!!!
2009. febr. 8. 10:09
 7/13 anonim válasza:

Az utolsó hozzászólóhoz lenne egy kérdésem, megoldható, hogy az e-mail címemet megadom önnek és akkor leírnám a kérdésem.

Német juhásszal kapcsolatos a kérdésem.

2009. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17.06-os vagyok, egyetértek a 01.22-sel. Én és találkoztam már bernivel amelyik azért jött egy bizonyos programra, mert retteg attól, hogy hozzányúlnak, és közben a könyökömig ért kb. Én is a német juhász ájánlom, egyetlen bajom nem is vele, hanem néhány gazádval van (mint minden híres és felkapott kutyánál), akik azt hiszik, hogy a legeslegeslegjobb kutya, mikor lehet, hogy más jobb lenne, csak nem ismerik. Ennek ellenére egy nagyon jó kutya.
2009. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Őmm én nem hiszem azt és szerintem más sem nagyon hogy a németjuhász a LEGJOBB kutyafajta,de az egyik legjobb és ezt mindenki tudja SZERINTEM,AKI NEM EGYSZER AZ IS MEGTUDJA
2009. febr. 9. 13:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mind a 2 fajta páratlan a maga területén!

De sorba veszem:


Erősebb: Ez tartáson, fizikai állapoton és méreten múlik általában. Én egy bernit erősebbnek tartok, mint egy németjuhászt.


Hasznosabb: Ezt nem tudom értelmezni.


Szebb: A berni egy igazi nagy mackó, gyönyörű mintázattal. A németjuhász külleme ennyire nem feltünő.


Ragaszkodóbb: Egyformán ragaszkodik mind a 2 fajta a gazdához, családhoz.


Jobb házőrző: Itt mindenki a németjuhászra gondol, amiatt, hogy jobban képezhető és jobban foglakoztatott munkakutya. De a házőrzés/területőrzés ösztön. Nem igényel külön képzést általában.

A németjuhász és a berni is kitünő területőrző ösztönnel megáldott fajták.


Gondolom van vmi terv a kutyussal.

Ha csak családi kedvencnek szertéd, amellett, hogy védje a családot, házat, kertet stb . . .,nagy sétákat/kirándulásokat terveztek együtt a kutyussal, 1x-2x kutyasuli, akkor mind a 2 fajta megfelel.

De ha komolyabb célod van a kutyával pl. munkavizsgák, rendszeres, komoly kutyaiskola látogatás stb . . ., akkor a németjuci a megfelelőbb.

Bár, ha ilyen terved lenne, akkor nem kérdeztél volna ilyet.

Sok sikert a kiskutyához, remélem sikerül megtalálni a számodra legmegfelelőbb fajtát!

2009. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!