Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Doberman vagy németjuhász a jobb?

Doberman vagy németjuhász a jobb?

Figyelt kérdés
Doberman erőteljes kinézetre is jobban tetszik, de a NJ sok embernek van, meg ugye amcsiba rendőröknek ez van, akkor okos kutya lehet. Melyik a jobb, kezelhetőbb, könnyebb tanítani?
2010. jún. 13. 18:25
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
64%

Legszívesebben mind a 2 kutyát választanám. :D

De a Dobermanra szavazok. :)

2010. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
mind2
2010. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%

Igazából, mind a két faj, okos és könnyen kezelhető.

Ajánlatos még kölyök kutyát beszerezni és a Németjuhászból remek vakvezető, rendőrségi és katonasági kutyát lehet nevelni, és ez a Dobermanokra is érvényes, úgyhogy azt ajánlom, hogy azt a fajt válaszd amelyik neked szimpatikusabb, hisz egyikkel se fogsz rosszul járni.:)

Tapasztalat.

L/11

2010. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, mire kell. Mindkét fajta más célra lett kitenyésztve. A dobi őrző-védő kutya, ezt nem tudja levetkőzni, mert nála ezek a tulajdonságok erősebbek. Családba inkább a németjuhász, már csak azért is, mert az egyike leginteligensebb, sokoldalú fajtának, és családbarát.
2010. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%
A német juhász semmivel sem jobb. Azért használják többen rendőrkutyának, mert ott sokszor van gazdaváltás és ezt jobban tűri mint más kutyák, ez nem túl nagy dicsőség. Másrészt jobban tűri a szélsőséges időjárást a szőre miatt. És persze könnyebb nevelni, a dobermann sokkal érzékenyebb, nem lehet vele robotolni. Ettől függetlenül szerintem a dobi sokkal jobb. Én őt választanám. :)
2010. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
Milyen célra akarod a kutyát? Amúgy volt már pár ismerősömnek németjuhásza és én úgy vettem észre,hogy szép,okos,tanulékony a legtöbb mellesleg kedvenc kutya fajtám.
2010. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%

volt 2 németjuhászom is...imádtam őket..nagyon kellemes természetük van..könnyen taníthatóak..csak a túltenyésztés miatt kb 50%-uknál diszplázia fordul elő..sajnos az enyémet is emiatt kellett elaltatni, mert lebénult a hátsó felére 8 évesen..

most egy argentin dogom van, aki pedig a szerelmem :)..a fajtájára jellemző, hogy eléggé önfejű..tulajdonképp azt csinál, amit akar

doberman-t nem ismerem..de vannak kutyás oldalak, ahol van fajtaismertető..hogy milyen temperamentumú, mennyi mozgásra van szüksége stb..nekem is nagyon tetszenek..eléggé tiszteletet parancsló egy gyönyörű, izmos, karcsú doberman...

olyan fajtát válassz,amilyenek az igényeid..de a kutya személyisége leginkább a nevelésen múlik!

2010. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem németjuhász nekem, is volt nem volt vele semmi baj,soha nem ugatott rám kiskoromban sem,nagyon kedves állat szerintem egy nagyonemberbarát kutya:)
2010. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Dobermanról sokat olvastam, oldalakat, könyveket, mindenhol azt írja erős kézzel kell vele bánni, meg határozott gazda. Ez nem gond, mert sok nevelési könyvet kiolvastam, meg jópár sorozatot végig néztem. És nagyon tetszik. német juhász, meg rendöröknek szinte csak az van, vagyis a sorozatba, ami erről szól, tényleg mindegyik német juhász szinte. És, sok mindenre jók,(bomba csempészárú keresés, meg ÖV,) jó, ezeket úgysem venném hasznát, max ÖV-nek. Igazából, házörzése lenne jó, meg olyan kutya, aki nagyon hűséges, sokat lehet vele játszani, kirándulni, sportolni. Nekem doberman sokkal jobban tetszik, küllemre, meg amúgyis szeretem. De, a nj-re azért gondoltam, mert ha olyan sok embernek van, és ennyi mindenre használják rossz nem lehet.
2010. jún. 13. 19:07
 10/31 anonim válasza:
61%
Németjuhász...ez egyértelmű! Higgy nekem!;)
2010. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!