Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vidéken tényleg kegyetlenül...

Vidéken tényleg kegyetlenül tartják, a kutyát az emberek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy sok helyen láncon van, mostlékot kap, és ha megbetegszik, nem viszik orvoshoz, hanem felakasztják, megölik, mert a kutya az csak egy haszon állat, nincsennek érzései, és szereznek helyette egy másik kutyát.
2011. febr. 4. 10:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
80%

Azért azt lássuk be, hogyha végig mész egy falun, azt látod, hogy a kutyák többsége láncon van, vagy a kerítés mögül őrjöng ez tény. De ez nem vidékiség kérdése, ez is tény.


Szerintem a nagy kontraszt inkább a kerti és a lakásban lakó kutyák között van. A kerti kutyák nagy többségét nem viszik sétálni, merthogy ott a kert, nem különösen nevelik, tanítják, mert a kertben sok vizet nem zavar egy neveletlen kutya.


Ettől függetlenül lakásban is lehet rémesen kutyát tartani, hallottunk már olyan esetről, hogy a kutya az egyik szobába bezárva élte az életét, ott ürített, stb.

2011. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 zsuzsabazsa ***** válasza:
89%
Vidéken jellemzőbb, hogy ilyen emberek vannak, de mivel már egyre nagyobb a kutyakultusz a hazánkban, már vidéken is felhígult az a vélemény, hogy a kutya haszonállat.
2011. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 Francesca_ ***** válasza:
61%
De sötét némelyik Fővárosi, azt hiszik Budapest a világ közepe, ami azon kívül van azt csak rossz lehet. Pedig...
2011. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
100%
zsuzsabazsa ! Jártál te már vidéken? Vannak budapesti kutyás ismerőseid?
2011. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
90%
Francesca, én baromira vidéken nőttem fel, és amint kitalálom miből lehet vidéken megélni, már költözöm is haza. Ettől még sajnos a tények tények.
2011. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéken élek, és kinti-benti ápolt, jól tartott/nevelt kutyáim vannak!

Itt is láttam már kutyát, akit maradékkal etetnek, az udvaron vannak. Viszont láttam már városban kölyök tacskót, aki 4 hónapos korától, láncon él! Amiért ugrál, szaladgál!!!! Szóval nem csak vidéken megy ez így, hanem mindenhol. Nem értem miért csak a vidékieket kell kitárgyalni, az nem baj, ha valaki városban csinálja ezt?!

2011. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
81%

Két dolog miatt is sértő a kérdés. Az egyik a vidéki szó azokra, akik nem pestiek. A másik az általánosítás. Vannak barmok, akik láncon tartják a kutyát, és vannak, akik normálisan tartják.

Mi kertben tartunk kutyát, és ennek ellenére jár neki a séta. Szüksége van az új szagokra, ingerekre,

2011. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az túlzás, hogy felakasztják, megölik stb...Nyilván van ilyen is, de nem ez az általános.

Viszont egy faluban -ahol a lakosság 90%-a öreg bácsikból és nénikből áll- , nem fognak annyian szuperprémium tápokat venni (mivel nem ismerik ezeket, nincs rá pénzük stb.), vagyis igen, sokan konyhai maradékkal etetik a kutyájukat.

Az állatorvosokhoz is máshogy állnak az emberek. Onnan is tudom, hogy nagyapám (nyugdíjas) állatorvos vidéken és kiskoromban gyakran elkísértem egy-egy beteg állathoz. Azt kell, hogy mondjam egyik fél sem strapálja magát agyon, hogy megmentsék az állatot. Nincsenek modern műszerek, az állatorvos ránéz, felír valamilyen antibiotikumot, ad injekciót és vagy segít vagy nem. Nem jellemző, hogy valaki csak azért elutazik egy nagyobb városba, hogy alaposan meg tudják vizsgálni az állatot.

Abban is látok igazságot, hogy sokan azért tartanak vidéken állatot, hogy őrizze a házat.

Szóval azt gondolom, hogy igenis vannak különbségek, de ez nem azt jelenti, hogy Pesten vagy más nagyvárosban minden kutyának aranyélete van.

2011. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 diagnostic ***** válasza:
76%

Elég durva általánosítás.

Igaz,én városi vagyok,de kiskoromtól kezdve sokat voltam/vagyok vidéken,falvakban. És a legkevésbé sem jellemző ez.

Az igaz, hogy a döntő többség házőrzésre,jelzésre tartja a kutyáit. De a nagy többség szereti, és gondozza a kutyáját,foglalkozik vele. Ha végigmegyek egy falun, akárhogy nézem,többségében az udvaron szabadon tartják az emberek a kutyájukat. A kajáról nem érdemes beszélni. Sokan úgy gondolják,a házikoszt a legjobb a kutyának,ha mégsem,akkor se költenek drága tápokra. Valahol igazuk van, ha tehetném,én is "házikoszton" tartanám a kutyáimat(persze ezalatt nem szárazkenyeret és romlott kajákat kell érteni). És természetesen vannak akivételek is,akik láncon/kennelben tartják a kutyájukat.

Azért azt is hozzá kell tenni, hogy kisebb falukban nehezebb állatorvost találni. Vannak,akiknek 2-3-4 faluval arrébb van csak doki,kocsi nincs,elvinni nem tudják,a doki meg akkor megy,amikor. Ez sajnos így van. De ettől függetlenül törődnek az állatokkal.

És városban is rengetegen tartják láncon/kis kennelekben életük végéig a kutyájukat. Ismertem olyat,aki a tacskóját,későbbiekben az utána szerzett pincsikeveréket tartota kb másfél méteres láncon,és etette mindenféle moslékokkal. Pedig nem egy szegény emberek voltak... A környékünkön is nem egy óriási ház van,ahol dog/leonbergi/stb, nagy testő kutyák senyvednek 2-3 négyzetméteres kennelekben. A szerencsésebbeknek van háza,vagy teteje a kennelnek. És persze városon is sokan jól tartják őket. Ez nem lakóhelytől,hanem embertől függ.

2011. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
78%

Pesten laktam40 évig,októberben költöztünk egy kis faluba,úgyhogy mindkét végletre van rálátásom.

Itt a kutyák kb.80-a láncon van,ez a helyzet.Kapnak enni,de itt a jó kutyaellátás netovábbja az,hogy az olcsó tápot megveszik,ez már normális gazdának számít.És még dicsekednek is a hülyeségükkel.Múltkor mondja egy csávó,nem érti,mitől sovány a kutyája,mert minden nap kap vízben áztatott kenyeret,meg néha még csirkebelet is.Erre mindenki buzgón helyeselt,hogy igen,ők is ezt csinálják,az ő kutyáinknak is jó dolga van.

A már nem kellő kutyát vgy agyonveretik egy fröccsért,vagy épp lelövetik a vadásszal,az sem drágán oldja meg.

Végigmész a falun,a szocializálatlan szerencsétlenek meg úgy őrjöngenek,hogy letépnék legszívesebben a kerítést.

Környéken csak 4 olyan kutyáról tudok,ami nem volt oltva,mert drága a doki.

Ivartalanításról pláne szó sem lehet,mikor ingyen itt a csatorna,bele lehet szórni a nem kívánt kutyakölyköket,legalább a halaknak is lesz mit enni.

Vicces,hogy a falumbeliek minden más szempontból normális emberek,de a kutyatartáshoz való hozzáállásuk kb.középkori szinten van.

Ez a helyzet itt nálunk,lehet lejönni körülnézni,aki nem hiszi.

Ha lenne gépem,még képeket is tennék fel.

Ha sértő általában a falusiakra,akkor körül lehet nézni bármely településen.

2011. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!