Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalat mi a németjuhássza...

Tapasztalat mi a németjuhásszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
elmondanátok a németjuhásszal kapcsolatos tapasztalaitokat?
2009. febr. 9. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én még semmi rosszat nem halotam róluk. Van 2 ismerösöm akinek Németjuhásza van és csak jókat láttam töllük,ök szeretik a gyerekeket,nagya mozgásigénye de csak jó dolgok vannak szerintem. Igaz ha nagyon elkényeztetjük akkor bizony rossz dolgokat is véghez vihet,szóval következetes neveléssel nagyon jó barátja lehet az embernek. Amugy könnyen tanitható nem igényel nagy szörápolást és kertben és lakásban is tartható. A diszplázia-ra nagyon oda kell figyelni,ez elkerülhetö a minösségi tápok etetésével. Nekem még nem volt németjuhászom és nem is tartanék mert kicsi lenne neki a hely de én imádom öket. Szerintem nagyon jó választás.

Remélem segitettem.

2009. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval, az én ismerettségi körömben is van pár, csak azt mérlegeld, ha te akarsz ilyet venni, hogy egy németjuhászt még 12évesen is nehéz lefárasztani. ha a botot századszor dobod el ő úgy hozza mintha ez lenne az első alkalom. persze sokan ezért szeretik. nekem nem volt még mert nem lenne időm ilyen sok
2009. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia, nekem egy 11hónapos németjuhászom van, imádom őt, nagyon nagyon értelmes, gyorsan tanul, bármit meg tudsz neki tanítani. Az igaz, hogy kifáraszthatatlan, de ha nagy az udvarod nem lesz semmi baj, persze, ha mellette foglalkozol vele sokat. Igényli a törődést, akit igazán a gazdájának tekint, azért képes bármit megtenni. ha kérdésed van válaszolunk :)
2009. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kétfajta németjuhász van,az egyik a munkakutya,a máik inkább küllemkutya. Nekem küllemkutyám van. Szereti a gyerdkeket,az enyémet kérés nélkül őrzi,idegenek nem jöhetnek közel,véd minket,pedig senki nem tanította rá. Tanulékony,a feladatra jól tud koncentrálni, nem nagyon kalandozik el agyban. Az érzéseit jól ki tudja Fejezni. Viszont iszonyú féltékeny tud lenni.
2009. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Válaszokat először iis köszi!Amugy nagy udvarom lenne vagyis van,,de először is arra lennék kiváncsi hogy házőrzés táján mije,ugyanis elég géz ahol lakom vagyis inkább a szomszédok gázak(CIGÁNYOK)és félek hogy bejönnek ,és ezér jó őrzővédő is kellene,hogy ottis kiváló?-e?
2009. febr. 9. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó örző-védő kutya de ha nem látod hogy örizne elviheted kutyasuliba örző-védőzni ott biztos megtanulná hogy vigyázzon a házra. De általába jól vágyáznak a házra.
2009. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az olyan szomszédnak mindegy milyen kutyád van...alapból félnek a kutyáktól!


Viszont nagyon vigyázz mert éppen ezért sokszor megmérgezik az állatot utána simán bemennek és kirámolnak.


Amit én javasolnák az inkább egy riasztóberendezés, vagy egy benti kutya, amihez nem férhetnek hozzá!

2009. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha olyanok a szomszédok próbáld picit ellenségesebbre nevelni idegenekkel szemben, mert egyik ismerősömnek ellopták az udvarról a hatalmas németjuhászukat, az emlitette emberek...
2009. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is németjuhászunk van. Most 11 hónapos, de a "nem múlt nyáron lebarnult embereket" már három hónapos korában ugatta.:-) Nagyon jó örzővédő fajta, csak nem kell engedni, hogy az idegenek simogassák, bár ezt idővel már ő sem fogja engedni, sőt.

Valamint nem árt fajtisztát venni tenyésztőtől, mert az biztosan rendelkezni fog a fajta tulajdonságaival. Ezt tapasztalatból mondom, mert több év alatt nekünk is volt több kutyánk, olyan is amelyik csak becsületszóra fajtiszta és most olyan van amelyik 100%-ra, mert törzskönyve is van, de már a kettő között is fedeztünk fel különbséget. Ez a mostani, tk-es gondosan kitenyésztett, csak indolkolt esetben támad, a régi kutyánk meg minden embert támadott le egyből, már a végén sétálni is alig mertem kivinni a kapun. Ha túlságosan agresszív az sem jó.

2009. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!