Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig jártatok suliba a...

Meddig jártatok suliba a kutyátokkal? Miket tanultatok meg?

Figyelt kérdés
Kutya fajtáját és a korát is írjátok légyszi. Nekem a szüleim megszabdták, hogy csak 4 hónapot járhatok. Pedig végre van egy dolog ami érdekel és van miért kimennem a levegőre meg mozogni, és annyira érdekel a kutyás világ meg imádunk kutyasuliba járni és van egy csomó barátunk... Hogy vegyem rá anyuékat, hogy ne csak 4 hónapot mehessek..?:S 14 vagyok és munka lehetőség nem nagyon akad amit vállalhatok is, pedig szivesen csinálnék bármit (normál kereteken belül) hogy kijöjjön a pénz a sulira.
2011. febr. 15. 17:18
 1/7 IGCM ***** válasza:

Attól függ ,melyik kutyasuliról beszélümk..

Van ahol 6 hét alatt már alapfokú vizsgaszintre kerl a kutya és van ahol 1 év múlva még a közelébe se jut....

Ha hosszú távon szeretnél járni,akkor győzd meg a szüleidet.Álltalában minden kutyasuliban van egy éves tagdíj (10.000Ft-20.000Ft)és havi díj ami 5000Ft-10000Ft körűl szokott lenni.Kibírható szerintem ha valaki tényleg komolyabban akar kutyázni,valamilyem kutyás sportba belevágni.

2011. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, 4 hónap sok idő. Nálunk a kutyaiskola 6 hetes tanfolyamokat tart, így összesen 12 hét alatt kijártam a kutyámmal a 2 tanfolyamot(alapfok+középfok).(Mellesleg 30 000 Ft volt egy tanfolyam,és hétvégente 2x 2 óra.Lehet hogy soknak tűnik, de nagyon megérte.) Ha te is kijárod, szerintem utána is bármikor szivesen látnak majd a kutyaiskolában a kutyáddal, és be is állhattok gyakorolni, természetesen ingyen. Ezt nem gátolhatják meg a szüleid. Nálunk legalábbis úgy van, hogy ha kilátogatunk, örülnek nekünk és végigcsinálhatjuk az órát a többi tanulóval. Ha szereted az állatokat, vállalhatnál kutyasétáltatást az ismerőseid körében. Viszont: hidd el, 4 hónap alatt bőven meg tudsz tanulni a kutyáddal mindent az alapfokú és középfokú tanfolyamból... Ha lehetőség van még tovább fejleszteni az ottani kutyaiskolában, akkor biztosan adnak majd rá pénzt a szüleid, ha látják, hogy tényleg komolyan gondolod és a kutyád is ügyes.(Milyen fajta?)
2011. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola nem csak a tanfolyamok idejéről szól.

Én több évtizede járok, és nem azért, mert nem lett kész a kutyám.

Egy életforma , ha jó a társaság.

2011. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek , ha nem csak a kutya miatt jársz ki akkor bizony nem elég az a 4 hónap.Én azt javaslom , hogy kezdj el járni így egyenlőre , és kezdj el majdáradozni hogy mennyire élvezed , milyen jó neked meg a kutyának is , minden iskola után meséld el miket csináltatok stb.Lássák rajtad a szüleid , hogy élvezed a dolgot , és akkor szerintem nem fognak az utadba állni hogy folytathsd.(persze csak ha anyagilag nem megterhelő a családnak)
2011. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Golden retriever kutyusom van és ő az első. Imádom és amikor elhoztuk már akkor elterveztem, hogy nagyon zseni kutyát faragok belőle :) Nagyon jól haladunk, kicsi korába iszonyat szökős volt mára addig jutottunk, hogy az utcán fegyelmezett, ha azt mondom neki egy full idegen helyen, hogy marad akkor addig marad ameddig oda nem megyek hozzá és amíg kiskorába mondhattunk neki bármit nem jött oda hozzánk mára már jól behívható. Szerintem a suli mindkettőnk érdeke, ő sok kutyával van együtt, sok idegen ember, szag. Teljesen új neki és én i rengeteg tapasztalatot szerzek, később amikor felnövök akkor még sokkal-sokkal komolyabban gondolom a kutyázást. Mondtam anyuéknak, hogy mi a helyzet, és ők is látják, hogy imádom csinálni és a kutya is nagyon okos. Amikor hazajövünk a suliból mindig elmesélem, hogy mik voltak. Anyagilag teljesen átlagosan állunk és én azt gondolom, hogy ha nem pazarolnánk annyi mindennel akkor bőven kijönne a kutyasuli ára. Anyáék arra hivatkoznak, hogy ez nagyon sok pénz (20K egy hónapra, de 2-3 naponta megyünk másfél-2 órára)
2011. febr. 15. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a 20 ezer ,bizony sok egy kicsit.

Talán a neked szánt kiadásokból tudnál lefaragni, felajánlani, hogy bizonyos dolgok helyett az iskolát választanád.

2011. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Havi 20e FT a kutyasuli ?!
2011. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!