Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy a kihívott sintér elvigye a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Egy idegbeteg szomszédom sintért hívott a kutyáimra. (nem támadtak meg senkit vagy ilyesmi, csak néha kiszöknek, hiába csináljuk meg a kerítést. Az utcában minden kisgyerek imád velük játszani, békések, nem is olyan nagyok.) Kettő 1 éves nőstény, és kettő 3 hónapos kölyök. Igazi bohócok, legnagyobb bűnük, hogy kiborítottak pár kukát (amit én ha láttam, össze is szedtem).

NEM ENGEDEM, HOGY ELVIGYÉK A KUTYÁIMAT, egymáshoz vagyunk nőve, sokkal mélyebb kapcsolat van köztünk, mint amit az az agyatlan szomszéd el tud képzelni. Azért, hogy ne szökjenek ki, rendeltem villanypásztort külön erre a célra. Ma szerda van, a villanypásztort péntekre szállítják ki. (bár rohadtul nem vagyok híve az ilyesminek.) elvileg még ma jön a sintér. így is elviheti a kutyáimat?

NEKEM MUSZÁJ ŐT BEENGEDNEM A KERTBE?

NINCS VALAMI KIVIZSGÁLÁS, hogy jogos-e a kutyák befogása?

Vagy ilyen erővel én is sintért hívhatok bárkinek a kutyájára (másoké is kiszöknek, ez egy falu könyörgöm...) anélkül, hogy bármi nyomós okom lenne rá?


Manó menhelyi kutya, iszonyatos munkámba telt, hogy ne vizelje össze magát az emberek és autók látványától, mert 2 hónapos korában az előző gazdája majdnem agyonverte és autóval elütötte. mostanra egész kiegyensúlyozott kutya. ha beviszik egy sintértelepre, tönkremegy, végleg elveszti a bizalmát az emberekben.


2011. febr. 16. 13:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%
Nem viheti el a kutyádat, mert nem gazdátlanok! Oda ne add neki semmilyen körülmények között!
2011. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
A sintérek csak kóborkutyát vihetnek el. Szép is lenne, ha bármikor, bárkihez beállíthatnának és elvihetnék a kutyákat. Úgyhogy ne aggódj.
2011. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
42%
Nem viheti el,föleg ha normális körülmények között van tartva. Bár a szomszéddal nem ártana tisztázni a helyzetet, mert max 3 kutyát lehet a törvény szerint tartani...
2011. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Lehet, van valami rendelet, hogy egy háznál, csak x számú kutya lehet? Valami rémlik, de nem vagyok biztos benne?!
2011. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy köteles beengedni, a kutyák nem gazdátlanok.

A sintér nem hiszem, hogy bemegy hozzátok és erőszakkal elviszi őket, neki se érdeke, hogy öttel több kutya legyen az amúgy is zsúfolt telepen.

2011. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
(A limit kölykökre nem vonatkozik, úgy tudom.)
2011. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
A legrosszabb esetben, ha valamilyen okból kifolylag a sintérek hajthatatlanok és bemennek a kertedbe/házadba (nem hinném, mert nem tehetik meg!), akkor max kihívod a rendőrséget.
2011. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem lesz villanypásztor, próbáld megoldani, hogy ne menjenek az utcára. Csak közterületen van joga kutyát befogni a sintérnek.De akkor is jogod van oltásival kiváltani .
2011. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
A sintér nem mehet be a házatokba. Ilyen alapon bárki feljelenthet bárkit, és máris viszik az illetőt, vagy az állatját. Csak azt nem értem, miért nem lehet ugy megcsinálni azt a rohadt kerítést, hogy azon ne tudjon kimenni a kutya? Drótozd be. Javítsd ki rendesen.
2011. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy joga lenne a kertedből elvinni a kutyáidat. A szomszéddal viszont valóban jó lenne békésen tisztázni a helyzetet, mert ha olyan fajta, és nagyon ki van akadva a kutyákra, akkor meg is mérgezheti őket.

A villanypásztor a lehető legjobb megoldás a csavargó kutya megnevelésére,nyugodtan legyél híve, mert más módon nem fogod tudni kerítésen belül tartani, ha rászokott a csavargásra.

A szukákat ivartalanítsd, ne szaporodjanak tovább, és ha tudsz, keress gazdit a két kölyöknek, hogy ne köthessenek bele a nagy létszámba sem.

2011. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!