Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy a kihívott sintér elvigye a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Egy idegbeteg szomszédom sintért hívott a kutyáimra. (nem támadtak meg senkit vagy ilyesmi, csak néha kiszöknek, hiába csináljuk meg a kerítést. Az utcában minden kisgyerek imád velük játszani, békések, nem is olyan nagyok.) Kettő 1 éves nőstény, és kettő 3 hónapos kölyök. Igazi bohócok, legnagyobb bűnük, hogy kiborítottak pár kukát (amit én ha láttam, össze is szedtem).

NEM ENGEDEM, HOGY ELVIGYÉK A KUTYÁIMAT, egymáshoz vagyunk nőve, sokkal mélyebb kapcsolat van köztünk, mint amit az az agyatlan szomszéd el tud képzelni. Azért, hogy ne szökjenek ki, rendeltem villanypásztort külön erre a célra. Ma szerda van, a villanypásztort péntekre szállítják ki. (bár rohadtul nem vagyok híve az ilyesminek.) elvileg még ma jön a sintér. így is elviheti a kutyáimat?

NEKEM MUSZÁJ ŐT BEENGEDNEM A KERTBE?

NINCS VALAMI KIVIZSGÁLÁS, hogy jogos-e a kutyák befogása?

Vagy ilyen erővel én is sintért hívhatok bárkinek a kutyájára (másoké is kiszöknek, ez egy falu könyörgöm...) anélkül, hogy bármi nyomós okom lenne rá?


Manó menhelyi kutya, iszonyatos munkámba telt, hogy ne vizelje össze magát az emberek és autók látványától, mert 2 hónapos korában az előző gazdája majdnem agyonverte és autóval elütötte. mostanra egész kiegyensúlyozott kutya. ha beviszik egy sintértelepre, tönkremegy, végleg elveszti a bizalmát az emberekben.


2011. febr. 16. 13:16
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
100%

"és istenem ez egy falu ha nem tetszik neki költözzön el"

Azért mert egy falu ott is vannak szabályos és NEM normális, hogy a kutyák kinn mászkálnak az utcán.

Engem rendszeresen megtámadnak "aranyos, senkit nem bántanak" kutyák, totálisan nem érdekel, hogy hová sz@rnak a kutyák, de baromra életveszélyes, sérülésveszélyes lehet (a szerinted barátságos kutya). Ez egy vicc, jó hogy nem az a normális, hogy kinn kobászolnak akutyák mert ez egy falu, egy nagy lópikulát...azért mert faluban lakom nekem nem kötelességem a sok kóbor mihaszna link trehány semmitérő gazda kutyáját kerülgetnem.

Nekem jogom van veszélyes állatoktól mentes utcára kilépni, és neked kötelességed a kutyádat kapun belül bezárni (akár falu akár város).

Tök jogos volt a szomszéd feljelentése, én is feljelentettelek volna, bár én a jegyzőhöz mentem volna, a sintéren kívül még a bírságot is kiszabták volna, így legalább észbe kaptál, és veszel villanypásztort.

Betojok mi az h ez egy falu, ha nem tetszik költözz el, költözz el te, vagy tartsd pórázon a kutyáidat. A szabályok, együttélési normák épp úgy érvényesek itt is mint a panelban. Totál kiakadok a nemtörődöm emberektől.

2011. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van azoknak, akik szerint faluban sem lehetne kiengedni a kutyákat, de én mindenképp olyan megoldásra törekednék, hogy az állatoknak ne essen bántódásuk. Félek az idegen kutyáktól, de állatbarát is vagyok, így megértem mind a két oldalt.
2011. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

02-21 10:41-es válaszoló vagyok.

A mi falunkban az utóbbi hetekben nagyon elszaporodtak a kóbor kutyák, sokan jelentették őket a jegyzőnek, aki a következőt teszi (falu honlapján tették közzé), nagyon helyesen.


"Tisztelt Állampolgárok!

Az utóbbi napokban megnőtt a lakossági bejelentések száma az utcákon gazdátlanul kóborló kutyák miatt.Az állatok veszélyeztethetik a járókelők testi épségét, valamint komoly közlekedési balesetek okozói lehetnek.

Ezért bíztam meg a ...... gyepmestert, hogy március hónapban heti rendszerességgel járja végig az utcákat és fogja be a gazdátlan, kóborló ebeket.

Az állatokat két hét karantén után – amennyiben a tulajdonos nem jelentkezik- a gyepmester elajándékozza vagy elaltattatja.

A tartás költségei az állat tulajdonosát terhelik.

A befogott ebekről információt ...... ...... a 06/../ .......-as telefon-számon ad.


............, 2011. március 4.


... ..... ......

jegyző"

2011. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!