Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy a kihívott sintér elvigye a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Egy idegbeteg szomszédom sintért hívott a kutyáimra. (nem támadtak meg senkit vagy ilyesmi, csak néha kiszöknek, hiába csináljuk meg a kerítést. Az utcában minden kisgyerek imád velük játszani, békések, nem is olyan nagyok.) Kettő 1 éves nőstény, és kettő 3 hónapos kölyök. Igazi bohócok, legnagyobb bűnük, hogy kiborítottak pár kukát (amit én ha láttam, össze is szedtem).

NEM ENGEDEM, HOGY ELVIGYÉK A KUTYÁIMAT, egymáshoz vagyunk nőve, sokkal mélyebb kapcsolat van köztünk, mint amit az az agyatlan szomszéd el tud képzelni. Azért, hogy ne szökjenek ki, rendeltem villanypásztort külön erre a célra. Ma szerda van, a villanypásztort péntekre szállítják ki. (bár rohadtul nem vagyok híve az ilyesminek.) elvileg még ma jön a sintér. így is elviheti a kutyáimat?

NEKEM MUSZÁJ ŐT BEENGEDNEM A KERTBE?

NINCS VALAMI KIVIZSGÁLÁS, hogy jogos-e a kutyák befogása?

Vagy ilyen erővel én is sintért hívhatok bárkinek a kutyájára (másoké is kiszöknek, ez egy falu könyörgöm...) anélkül, hogy bármi nyomós okom lenne rá?


Manó menhelyi kutya, iszonyatos munkámba telt, hogy ne vizelje össze magát az emberek és autók látványától, mert 2 hónapos korában az előző gazdája majdnem agyonverte és autóval elütötte. mostanra egész kiegyensúlyozott kutya. ha beviszik egy sintértelepre, tönkremegy, végleg elveszti a bizalmát az emberekben.


2011. febr. 16. 13:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Igen, ebben teljesen igazad van, itt nem a kutya hibás. Én csak azt mondtam, légy egy kicsit magabiztosabb a kutyák közelébe, ne menekülj, zavard el őket. Különben támadnak. Ezt a Te érdekedben mondtam, hogy segítsek egy picurit.
2011. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
51%

Köszönöm.

Nyugi én sem a kutyát hibáztatom (ez természetes valahol hogy ki akar menni), hanem a felelőtlen állattartót, aki a saját kutyáját is veszélybe sodorja (pl. elütik, befogják) és a többi embert is akár, netán állatokat (mamám tart csirkéket a szomszéd kutyája szétszedte a kerítést és felzabálta a fél baromfiudvart).

2011. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként nyugodtan le lehet pontozni akár 0%-ra is,a kkor is fel vagyok háborodva a sok nemtörődöm "gazdira"... és még a szomszéd a h*lye, meg a k*cs*g mert tök jogosan tenni akar valamit az állandó kóborlás ellen, talán így észbe kap a kérdező...
2011. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

szerintem jogos, hogy lepontozom azt, aki nem a kérdésemre válaszol.

azt hiszem, az írásomból kristálytisztán kiderül, hogy én sem örülök, hogy kint vannak. egyrészt mert féltem őket, másrészt meg pl. nem szeretnék a tyúkos szomszédnak több kárt okozni.

ha félsz a kutyáktól, még jó, hogy megtámadnak.

de miért van az, hogy engem SOSEM támadott meg kutya?...pedig nálunk is vannak nagyranőtt kóborkutyák...

ha elmegyek egy területét védő kutya mellett 10-ből 8-szor mind abbahagyja az ugatást és csaholni kezd, ha megállok és kedvesen beszélek hozzájuk.

de olyan is volt, hogy 2 nagyobb kutya megtámadta a kisebb kutyámat miközben bringával sétáltattam őket.

azonnal leugrottam a bicikliről és ordítva rohantam feléjük. annyira dühös voltam, hogy nem is gondolkoztam, annyi volt a fejemben, hogy a kutyámat megvédeni mindenáron. hozzájuk sem kellett érnem, érezték, hogy nagyon nem viccelek, agyonverem őket, ha nem takarodnak el.

fellépés és kisugárzás kérdése, hogy hogy állnak hozzád a kutyák.

az én kutyáim is megérzik rajtam, hogy magabiztos vagyok. ezért vagyok én a falkavezér.

olyan is volt, hogy pórázon sétáltattam a városban a nagyobbat (aki mindentől bepisilt, annyira félt) és egy csapat részeg belém kötött. sosem láttam még ilyennek a kutyámat, ő is olyan volt, mint én, mindenáron meg akart védeni. még jó, hogy a láncon vissza tudtam tartani, el is takarodtak a közelemből...

A lényeg, hogy légyszíves kímélj meg a felháborodásodtól, ne haragudj, de nem vagyok rá kíváncsi. engem jelenleg CSAK az érdekel, hogy miután többször beszéltem a szomszéddal, tehát tisztában volt vele, hogy minden erőmmel azon vagyok, hogy orvosoljam a problémát, még volt pofája sintért hívni. amit azután kapott volna, hogy elvitték a kutyáimat, biztosan nem köszöni meg.

emiatt a K*CSÖG miatt most napokig pórázon kell tartanom szerencsétlen kutyámat. Azt hiszi, büntetésben van. megőrülök.

TOLERANCIA. van ilyen is a világon, csak nem mindenki gyakorolja sajnos. (én is toleráns vagyok másokkal, ezt elvárom viszont is. ja, és kívánom a szomszédnak, hoyg ha majd szüksége lenne rá, vele is ennyire megértőek legyenek legalább...)


A TÖBBIEKNEK NAGYON KÖSZÖNÖM A KOMMENTEKET, sok hasznos volt! ma nem jött vissza mégsem a sintér, remélem, nem is fog...

2011. febr. 16. 22:23
 25/33 anonim ***** válasza:

mondjuk ha a kutyád parancs nélkül megtámadta volna a részegeket, akkor nem biztos hogy te vagy a falkavezér.

A kérdésre válaszolva pedig ne engedd be a kertbe sem, illedelmesen utasítsd vissza, a sintér nem hivatalos személy.Majd ha rendőrrel jönnek, akkor kénytelen leszel beengedni, de nem hiszem, hogy addig fajulna a helyzet, illetve addigra úgyis megoldódik a kerítésprobléma.(amúgy én 5 kutyát kicsit soknak tartok, még akkor is, ha falun laktok. Ha jól tudom, van valamilyen rendelet, hogy egyszerre hány kutyát lehet tartani).

2011. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
78%

"szerintem jogos, hogy lepontozom azt, aki nem a kérdésemre válaszol."

Csupán kétszer írtam le, hogy ha nincs kinn az utcán nem szállíthatja el a sintér...

Ne akard légy szíves megmagyarázni, hogy ne féljek idegen kutyáktól, nem fogok toleranciát gyakorolni a link kutyatartókkal szemben, megérdemlik a 30ezres büntetést, na mindegy csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlen a szomszéd a k*cs*g.

Csak ennyit akartam, PONTOZZ LE 0-RA, nem érdekel.

2011. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

nincs 5 kutya, 4 van, ebből kettő 3 hónapos kölyök, ez teljesen szabályos. (1 kölyköt el kell ajándékoznunk, mielőtt felnő). egy kutyától pedig normális, hogy parancs nélkül is megvéd. volt már nem egyszer, hogy kamasz koromban jól jött volna egy ilyen kutya, amikor meg akartak erőszakolni. (semmi kihívó ruha, vagy ilyesmi, még mielőtt jönnének a kommentek.)


Az utolsó kommentelőnek:

szerintem felesleges a vitát folytatni, nem vagyunk egy hullámhosszon, te a saját sérelmeidet vetíted ki a kutyáimra, anélkül, hogy ismernéd őket, hogy tudnád, hogy a bűnük annyi, hogy közterületre sz*rtak. (mint falun minden kutya.)

sintért akkor hívok, ha tudom, hogy harapós kutya van szabadon.

(hangsúlyozom: a gyerekes családok és a csirkés szomszéd is mellettem áll.)

nem is magyarázom tovább, a kérdésemre a választ már megkaptam, innentől számomra nem fontos, hogy tök másról vitázzak egy vadidegennel, akit az életben valószínűleg már rég nem hallgatnék...ezért sz*r ez az oldal, mert itt mindig van pár megmondomjani. NEM VAGYOK RÁ KÍVÁNCSI.

2011. febr. 16. 23:06
 28/33 Csurmi ***** válasza:
83%

Ha toleráns lennél akkor a kutyáid nem mászkálnának az utcán mert tolerálnád más emberek jogait.

Ha tudnál valamit a kuytákról akkor tudnád hogy egy menhelyi kutya szökik. Amikor elhoztad nem tudtad?

Mikor volt legutóbb hogy időt szántál a kutya képzésére?

Mielőtt más embereket köcsögözöl kicsit gyakorolj önkritikát.

2011. febr. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Jajj már nekem is volt ilyennel dolgom mond neki hogy a kutyáimat remekül tartom kapnak enni inni és nem vérengzőek és a kutyát te megmentetted a haláltól és igen van kivizsgálás ,és istenem ez egy falu ha nem tetszik neki költözzön el
2011. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

A mi szomszédunk mindkét kutyája - igaz, kistermetű - mindig az utcán mászkáltak, mert a kapu folyton nyitva volt. Bár a helybeliek ezt megszokták, pedig némelyiket megugatták, engem és az utcabelieket nagyon bosszantott az, hogy állandóan más háza elé, járdájára, kocsibeállójára sz@rtak, és ahol tüzelő szukát éreztek, annak az udvarára is "beköltöztek" arra az időre.

Persze megértem, hogy Te azon vagy, hogy mindenképpen bent tudd tartani a kutyáidat, csak azért írtam ez le, mert valóban tud bosszantó lenni az utcán csavargó kutya egyéb szempontból is. Nekünk is volt egy pointerünk, akit csak kulcsra zárt kapuval, magas kerítéssel lehetett kerten belül tartani, de minden adandó alkalmat kihasznált, hogy meglógjon.

Érdekelne, hogy a villanypásztor bevált-e?

2011. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!