Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy a kihívott sintér elvigye a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Egy idegbeteg szomszédom sintért hívott a kutyáimra. (nem támadtak meg senkit vagy ilyesmi, csak néha kiszöknek, hiába csináljuk meg a kerítést. Az utcában minden kisgyerek imád velük játszani, békések, nem is olyan nagyok.) Kettő 1 éves nőstény, és kettő 3 hónapos kölyök. Igazi bohócok, legnagyobb bűnük, hogy kiborítottak pár kukát (amit én ha láttam, össze is szedtem).

NEM ENGEDEM, HOGY ELVIGYÉK A KUTYÁIMAT, egymáshoz vagyunk nőve, sokkal mélyebb kapcsolat van köztünk, mint amit az az agyatlan szomszéd el tud képzelni. Azért, hogy ne szökjenek ki, rendeltem villanypásztort külön erre a célra. Ma szerda van, a villanypásztort péntekre szállítják ki. (bár rohadtul nem vagyok híve az ilyesminek.) elvileg még ma jön a sintér. így is elviheti a kutyáimat?

NEKEM MUSZÁJ ŐT BEENGEDNEM A KERTBE?

NINCS VALAMI KIVIZSGÁLÁS, hogy jogos-e a kutyák befogása?

Vagy ilyen erővel én is sintért hívhatok bárkinek a kutyájára (másoké is kiszöknek, ez egy falu könyörgöm...) anélkül, hogy bármi nyomós okom lenne rá?


Manó menhelyi kutya, iszonyatos munkámba telt, hogy ne vizelje össze magát az emberek és autók látványától, mert 2 hónapos korában az előző gazdája majdnem agyonverte és autóval elütötte. mostanra egész kiegyensúlyozott kutya. ha beviszik egy sintértelepre, tönkremegy, végleg elveszti a bizalmát az emberekben.


2011. febr. 16. 13:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Villanypásztort tett fel a szomszédom is,semmit nem ért.

A sintér csak KÖZTERÜLETEN foghatja be és viheti el a gazdás kutyákat is.

Ha feljelentett a szomszédod és kobzás van,arról hivatalos határozatot kapsz,akkor rendőrrel együtt jönnek a kutyákért,de arról ELŐRE kötelesek ajánlott levélben értesíteni.

2011. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
A mi agyatlan kutyánk az udvaron parkoló autónkat rágta szét, az oldalán lévő kis index lámpát pl. többször kellett pótolni, még a rendszámot is lezabálta. Aztán körbekerítettük villanypásztorral, néhányszor megcsípkedte a pofáját, azután már akkor sem próbálkozott, mikor nem volt bekapcsolva.
2011. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de azt írtad, hogy rendszeresen kiszöknek. Amikor kint vannak, elviheti az ebrendészet! Neked viszont törvényi kötelességed úgy tartani a kutyát, hogy az ne juthasson ki a közterületre. Az sem kifogás, hogy mindig megcsináljátok a kerítést, mégis... Az állatkertben a farkasok sem kóricálnak szabadom, mert van megfelelő kerítés. Olyan kerítést kell csinálni, amin nem tudnak átjutni a kutyáid.
2011. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ez valamennyire megnyugtató! remélem, nálunk beválik majd a villanypásztor. a "rohadt" kerítést pedig ahogy már írtam, sokszor megcsináltuk, de mindig találtak gyengébb réseket. eddig viszont nem volt felesleges 30.000 forintom villanypásztorra...
2011. febr. 16. 14:07
 15/33 anonim ***** válasza:
46%

Tök jogos a szomszéd feljelentése. Én az ilyen kutyatartók miatt vagyok kiakadva és rettegek akárhányszor ki kell tennem egyedül sötétbe a lábam itthonról. Ugyanis "a nem bánt senki" c. szöveg nagyon jó, de nem biztos, hogy egy területét védő kutya egy idegennel is így fog viselkedni, engem támadott meg többször kóbor kutya, egyszer harapott is meg. Főleg az idióta szomszéd nem képes kerítésen belül tartani a kutyáit, ha még egyszer előfordul, megyek a jegyzőhöz, már kiírtam a telefonszámát is.

NEKED KUTYAKÖTELESSÉGED KERÍTÉSEN BELÜL TARTANI A KUTYÁDAT, AMINT KITESZI A LÁBÁT AZ UTCÁRA, A SINTÉR ELSZÁLÍTHATJA, ÉS TE BÜNTETÉST KAPHATSZ (és remélem kapsz is, nálunk 30ezer). Azért mert faluban laksz és másnak is kiszökik a kutyája még nem ok rá, hogy a tied is, ez nem felhatalmazás, épp elég kutyatámadás volt már, a híradóban is, és a környékünkön is. A kutya életveszélyes (és félelmetes) is lehet akár tetszik neked akár nem. Én csillagokat látok a félelemtől, ha meglátok egy kóbor kutyát, mert úgy félek tőlük, főleg ha többen vannak.

Akárhányszor kihívták a hivatalban a sintért egy dög sem volt kinn az utcán, innentől kezdve a sintér semmit nem tudott csinálni, mert csak a kint kószáló állatot szállíthatja el. Ha el is viszi, akkor is ki lehet váltani, csak akkor altatják el, ha záros határidőn belül nem jelentkezik érte senki.

Esküszöm nem érem az ilyen kutyatartókat, sz@rsz bele a szabályokba, me' szerinted barátságos...vicc, és fel vagy háborodva ha beakarják tartani, ill. következményei vannak a nemtörődömségnek.

2011. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Bár elég csalafinták a sintérek, csak figyelmeztetlek hogy régebben a mi kutyánkat kicsalták, pedig nagyon jólnevelt volt. És hát asszem 1 kutya olyan 5000Ft, annyit kapnak a sintérek vagy még többet. Engedd be a házadba, vigyázz rájuk nagyon. A sintérek nem valami állatbarátok, de ezt bárki megmondja sztem.
2011. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok, utolsónak: Jóhogy megtámad a kutya ha félsz tőle, hát megérzik!! Pláne ha menekülsz... zsákmány vagy!
2011. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell ahhoz bárkit is megharapnia egy kóbor vagy önsétáltató kutyának, hogy baj legyen belőle! Elég, ha figyelmetlenségből elémegy egy biciklisnek, vagy megkerget egy macskát át a kocsiúton és egy autós megijed, máris az árokban van, de lehetne sorolni végtelenségig, hogy mennyi bajt okozhat egy kontrollálatlanul szabadon lófráló kutya!
2011. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 zsuzsabazsa ***** válasza:

Megnyugodhatsz a sintér a kertedből nem viheti el a kutyádat.


Ha kiszállási költséget kér akkor irányítsd a szomszédodhoz mert ő hívta ki.

Arra meg tényleg ügyelj, hogy ne legyenek az utcán.

2011. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
50%

vanyyy

Nem nagyon érdekel, hogy miért akar megtámadni, akár kajáért, akár azért mert félek tőle, akkor is tudom, hogy egy felelőtlen gazdáé aki ha odafigyelne a kutyájára, akkor nem nekem kéne izgulnom minden egyes alkalommal amikor délutános műszakból jövök haza, vagy neadjisten szórakozni szeretnék menni. Semmilyen dolog nem menti fel a kutya gazdáját a felelősség alól, ha valaki állatot tart a kezdetektől foglalkozzon azzal, hogy azt "szabályosan" tegye, ne más emberek kárára.

2011. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!