Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják annyira rábeszél...

Miért akarják annyira rábeszélni sokan az embert az ivartalanitásra?

Figyelt kérdés
pl még akkor is ha nem lesz felesleges szaporulat,alom és még betegség sincs egyáltalán
2011. febr. 21. 11:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
39%
A 12:25ös válaszolóval teljesen egyetértek! A kutya nem él örökké és ezen semmilyen műtét vagy beavatkozás nem változtat! És nem értem miért kell egy idős pl 8-10éves kutyának toldozgatni az életét....
2011. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Tudja fene! Mivel nem vagyok orvos, nem tudok hiteles magyarázatot az egészségügyi okokra hivatkozva. Talán ha a felesleges szaporulat miatti ivartalanítás nem indokolja, akkor a kan kutya egészségét sem védi jobban ez a beavatkozás. A macskáknál is nagyobb esély van a húgykövesedésre ivartalanított egyed esetében, a nőstény macskát viszont lakásban csak ivartalanítva lehetséges tartani, mert különben szinte folyamatosan ivarzik.
2011. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

De komolyan, ti nem látjátok, h az emberek erre nem tudnak, nem akarnak odafigyelni, sőt még örülnek is a kölyköknek??? Aztán h mi lesz velük, mindenki nagy ívben leszarja. Annál tovább nem jutnak, h azt látják, h odaadták vkinek a kölyköt aki örömmel hazavitte. Azt nem látják és bele se gondolnak, h azt a kölyköt megunhatják, kidobhatják, ellethetik orrba-szájba, megkínozhatják, leszarhatják, el ajándékozhatják stb.

Hány meg hány olyan ember van aki azt mondja h tud vigyázni a kutyájára, aztán kiderül h mégse és már körbefedezte a fél falut vagy 8 kölyökkel jön haza....

A 6-7 éves tenyészszukáknál meg pont az h egyáltalán nem felesleges mivel rengeteg nemi betegség, rák kialakulása a nemi hormonokhoz köthető. Vagyis minél több termelődik a szervezeteben (és ez ugye minden egyes tüzelésnél és ellésnél fokozott) annál nagyobb a kockázata ezeknek a betegségeknek, melyek egyáltalán nem könnyű lefolyásúak, sőt...

2011. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
44%

"És nem értem miért kell egy idős pl 8-10éves kutyának toldozgatni az életét...."


Mit nevezel te toldozgatásnak?

Az én kutyám 1 éves kora előtt lett ivartalanítva. Ivartalanítás nélkül lehet h 8 évesen elvitte volna a prosztatarák. Rengeteg ismerős kutya lett prosztatarákos mostanában a környezetemben.... Erre már nincs esélye és így ha más betegséget nem kap el, akkor simán elélhet 14-15 évig. Akkor most én toldozgatom az ő életét?


Ráadásul az ember ha szeret valakit (ebben az esetben a kutyáját) akkor azt szeretné ha minél tovább vele maradhatnak (egészségben). Lehet erre azt mondni h önző dolog, de az kövezzen meg először aki nem így érzi.

2011. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Bár nem kutyákról van szó, de az ivartalanítással kapcsolatos a válaszom: Van egy kutyám! Nagyon szeretem! Volt 2 macskák... Mindkettő nőstény. Az első 8 évet élt, ivartalanítottam, hogy ne szülessenek cicák! A második csak 2 évet volt velem, őt is ivartalanítottam, de eltűnt vagy ellopták... nemtudom... A lényeg: a második macskánál ráfizetés volt meg egy mártír áldozat mivel utána nem maradt velem, de legalább soha nem születtek kicsinyei...
2011. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Kedves 12:47-es! A választ arra írtam, hogy nem kéne túlságosan beleszólni az embernek az állatok életébe! Ahogy egy 80vagy 90éves embert sem kéne lélegeztetőgépen életbentartani, de ez az én véleményem... Az emberek túlságosan irányítani akarják a körülöttük élő világot és az állatokat/házikedvenceket, amikor mindennek van egy sajátságos lefolyása, az élet ilyen!
2011. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem azért mert itt sokan vannak olyanok akik szívesen adnak tanácsokat másoknak... Amik lehetnek jók, és persze kevésbé jók... Valamint azért, mert nem gondolnak bele a másik élethelyzetébe! És még magyarázat lehet az is, hogy az állatorvosok akarnak esetleg nagyot kaszálni... Mennyibe is kerül egy ivartalanítás??!? Olyan 20ezer Ft és még egyes helyeken ez feletti az érték...
2011. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Igazából azért, mert nem akarnak kutyákat, vagy esetleg féltik hogy egy keverék kutyával "összeáll". De hasznos dolog, mert tényleg nem kerül " rossz" helyzetbe a kutya. Ha idősebb a kutya és főleg ha szuka megjárod...
2011. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

12.54: a lélelegeztetőgépen vegetálást ne keverjük már össze azzal, h megelőzök betegségeket. Vessükk el az egész orvostudományt, úgy ahogy van, nincs értelme, mivel a természet úgyis megoldja...


De tessék, ő egy 12(!!!) éves ivartalanított szuka.

http://www.youtube.com/watch?v=rgkK5TO22-k

Éppen rohadtul utálja, h a gazdája lehet meghosszabbította az életét.

2011. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

...hmmm, hát ez a "de majd lesz tőle betegsége" érvelés nekem nagyon furcsa.

ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy ha másfél éves kora körül baltával fejbe csapnánk a kutyát, egészen biztosan nem alakulna ki nála a későbbiekben középfül gyulladás.

2011. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!