Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják annyira rábeszél...

Miért akarják annyira rábeszélni sokan az embert az ivartalanitásra?

Figyelt kérdés
pl még akkor is ha nem lesz felesleges szaporulat,alom és még betegség sincs egyáltalán
2011. febr. 21. 11:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz eltekinteni a szélsőséges példáktól akkor kár vitatkozni/eszmét cserélni bármiről is.... mivel nem visznek előre.

Nekem fontos h a kutyámat 10 éve kora körül ne kelljen here daganattal vagy gennyes méhgyulladással műteni. Persze ezen kívül ezer más dologba belehalhat...de ezeket kizártam, és a kutyám teljes, boldog életet él ivartalanítva is. Nekem ez számít.

2011. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Azért, mert hiába állítja azt 10ből 9 ember, hogy ő persze tud vigyázni a kutyájára, mégis rengeteg kölyök születik újra és újra...


Van egy ismerősöm, 2 vizslája van (egy szuka és egy kan). Mindig igyekeztek távol tartani őket egymástól tüzelés idején, azt hitték szuper biztonságos kennelt építettek, mégis megtörtént a baj és a szukának 3szor! voltak kölykei. A faluban elajándékozgatták a kölyköket, amiknek a fele vagy láncon él vagy kitették őket az utcára felnőtt korukban. Az anyakutyát pedig nagyon megviselte a vemhesség és az ellés. Semmi szükség erre.


A másik ok pedig a betegség. Lehet, hogy most semmi baja, de minek kockáztassam meg, hogy kialakul? (2 szukámnak petefészekcisztája volt, a kanomnak pedig hererákja).

2011. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

nekem már 11 éves az egyik kutyám,se felesleges alom nem lett töle sehol,és köszöni szépen jól van :)


18/l

2011. febr. 21. 15:17
 24/29 anonim ***** válasza:

Örülök :o) Maradjon így!

Ám a statisztikák nem ezt a tendenciát mutatják h...

1. az emberek ennyire felelősen tudnának gondolkodni

2. az időskori megbetegedések nagy hányadát ne a nemi betegségek tegyék ki.

2011. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
ha nekem lesz is még kutyám,én menhelyröl fogok majd hozni,vagy fajtamentőköl :)
2011. febr. 21. 15:37
 26/29 A kérdező kommentje:
fajtamentőktöl* bocsánat :D
2011. febr. 21. 15:38
 27/29 anonim ***** válasza:

Azért, hogy ne legyen felesleges szaporulat. Ne kerüljön annyi kutya a menhelybe és a sintértelepre.

A legfőképp azért, hogy ne kerüljön a Dr. MENGELE kezei közé.

A kanokat meg azért heréltetik, hogy egyes emberek könnyebben tudjanak bánni velük.

Ezzel az erővel az embereket sem ártana szabályozni mert már annyi az ember a földön, hogy csoda, hogy még a föld ki nem penderült a tengelyéből.

2011. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
de ha valaki vigyázni tud arra hogy ne legyen felesleges alom akkor minek az ivartalanitás?
2011. febr. 21. 18:49
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ennyi. Ezt akartad hallani.
2011. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!